Rudolf Tobiase Majamuuseum

Hiiu maantee 33, Käina alevik
info@hiiumaamuuseum.ee

Rudolf Tobias on Eesti klassikalise muusika rajaja, kes elas suurema osa oma lapsepõlves just selles majas – tänases temanimelises majamuuseumis, mis asub Hiiumaal.

19. sajandi esimesel poolel ehitatud maja on üks väheseid sedalaadi säilinud hooneid Eestis. Tegemist on linnamajaga, millel on säilinud talumaja elemendid. Täna on majamuuseumis väljapanek kuulsa helilooja elust Eestis, Peterburis ja Berliinis. Siin seisab aeg ja majja astudes oled justkui Tobiase elu ja loomingu sees. Väljapanekul näeb 19. ja 20. sajandist pärit mööblit ja muusikainstrumente, mis olid Tobiase loomingule omased. Muuseumi õuel asuvad ait, kuur-kelder, Hiiumaale omane tuuleveski ning tüüpiline kaev. Siit avaneb suurepärane ja inspireeriv vaade linnurohkele Käina lahele, mis ilmselt inspireeris ka väikest loojat Rudolf Tobiast.

Tobiase õu on suurepärane koht väliürituste pidamiseks. Siin on mõnus piknikupaik, vaade linnulahele. Majamuuseum asub Käina aleviku serval, Käina lahe ääres. Alevi keskus asub u 1km kaugusel.

Galerii

On peatus teekonnal:

See objekt ei ole osa ühestki teekonnast

Sulle võib veel huvi pakkuda: