Green Destination 2022

Roheline Hiiumaa

https://hiiumaa.ee/wp-content/uploads/2022/06/hiiumaa-mesilane-2.jpg

Hiiumaa – saar Läänemeres, rikas mitmekülgse ja puutumatu looduse poolest.

Juba ligi 455 miljonit aastat tagasi tekkis praeguse Kärdla linna lähistel meteoriidiplahvatuse tagajärjel kümmekonna kilomeetrise läbimõõduga rõngassaarestik. Need olid esimesed saared Hiiumaa praegusel kohal ja mainitud sajad miljonid aastad teevad Hiiumaast ühe maailma vanima saare.

Raske on leida Eestis looduslikult mitmekesisemat paika, kui seda on Hiiumaa. Maastikutüübid  ja -pildid vahelduvad peadpööritava kiirusega. Olles ühtviisi kaunid ja miniatuursed, põimuvad nad omavahel kokku just täpselt selleks, et teha Hiiumaast Hiiumaa. Suviti meelitavad pea kõiki ka siinsed pikad liivarannad.

Hiiumaad ümbritsevad väikesaared on nagu värvikirevad pärlid kauni naise kaelas. Üle kahesaja saare ja saarekese hulka kuulub hiljuti merest tõusnud, veel taimestumata kui ka suuremaid metsaga kaetud saari. Tänu ümbritsevale merele erineb Hiiumaa kliima mandri-Eestist. Päikesepaistelisi ilmasid on rohkem ja vihma vähem.

Hiidlane on oma loomult rahulik ja salliv. Ta seisab loodusele lähedal, hindab ja armastab loodust ning on oma hingelt looduslaps.

Hiiumaal pole Sa kunagi üksi, siin räägivad metsad ja meri, embavad kuldsed liivad ja kõrvetav päike, tuuled ja allikavesi. Siin on üheaegselt õhus nii minevik kui tulevik. Kes Hiiumaad ühes selle looduse ja inimestega hoiab, see võetakse omaks. Naeratavad hiidlased näitavad igaühele teed, kui taevatähed ei aita…

slider prev slide slider next slide