Aktiivne puhkus

https://hiiumaa.ee/wp-content/uploads/2022/06/ronimissein-1.jpg

Peale puutumatu looduse ja vaikuse nautimise on Hiiumaal rohkelt võimalusi ise tegevustes kaasa lüüa, olgu nendeks hobitegevused, meresõit, meelelahutus, sport, käsitöö või kultuurisündmused. Kui käisid Hiiumaal viimati mitu aastat tagasi, on vahepeal palju uut valminud, kuid alles on ka kõik vana ja hea: tuletornid, päikselised liivarannad, sillerdav merevesi ja sõbralikud hiidlased.

Kärdlas on avatud uus tennisehalli ja pallisaaliga spordikeskus koos skatepargi konverentsiruumide ja hosteliga, Käinasse rajati elamuskeskus Tuuletorn ja kardirada. Kogu saarele on lisandunud ohtralt mänguväljakuid, kergliiklusteid, 234-kilomeetrit matkaradasid, supluskohti ning väikesadamaid. Elamuskeskus Tuuletornis on Baltimaade kõrgeim siseronimissein, samas majas on Käina Spordikeskus koos ujula, saunade ja jõusaaliga.

Seiklusi ja elamusi pakuvad Hiiumaa merelahed ja metsad aastaringi. Võib hiiu kaluriga merele kalale minna, mustikaid korjata, hobustega sõita või surfamist ja jääpurjetamist õppida. Hiiumaa.ee lehelt leiad laia valiku aktiivse puhkuse võimalusi Hiiumaal.

Vaata tegevusi kaardilt

Filtreeri tegevusi

Tegevuse tüüp

Objekti tüüp

Objekti tüüp

Otsi tegevusi

Otsing

Otsing

Tühista filtrid

Seebitegu on lihtne, hästi lõhnav ja lõbus! Aroomid ja seebivaht, see on justkui käsitöö spaa!

Seebi õpitoas tutvume seebi tegemise tehnoloogiaga ja vaatame, kuidas saab seep omale värvi, lõhna, tekstuuri ja kuju. Iga osaleja saab ise teha omale seebikäki ja lisada sinna meelepärased lõhnad. Meeliülendavalt lõhnav seep vahutab hästi!

Igaüks viib koju hea tuju ja omavalmistatud seebi.

Õpitoad toimuvad ettetellimisel kui osalejate arv on 8-12 inimest.

Sarve küla +3725150319 kasitoomaja@gmail.com 

Hiiumaa laiuvate põldude ning muinasjutuliste metsade vahel asub teadaolevalt ainus saare mandala maalistuudio. Siin valmivad imelised kunstiteosed, väekad mandalad ja visuaalsed lood. Kõigile huvilistele on avatud võimalus osaleda akrüülmaali valamise töötoas või tellida töötuba endale sobivasse asukohta ning sündmusele. Akrüülmaali valamise töötuba on igas vanuses hingele sobiv visuaalne manifesteerimine, mille hinge kosutava loomingulise eneseväljenduse käigus valmib igale osalejale puitraamil lõuendile imeline kunstiteos. Kõik need, kelle kutse on luua enda teekonna kujutis läbi mandala, on oodatud mandala kursustele.

Tule maalima ja visualiseerime su suurimad soovid, kogemused, lood või energia just sinule sobivas võtmes.

Pühalepa vald 56876412 majastkoduks@gmail.com

Suuremõisa keraamikakojas toimuvad regulaarselt keraamikatunnid lastele, noortele ja täiskasvanutele. Lisaks on võimalik tellida meie meistritelt töötube ning kasutada keraamikakoja teenuseid. Küsi lisa aadressilt pyhalepavak@hiiumaa.ee

Lossi tee 1a 59112535 pyhalepavak@hiiumaa.ee

Kohalik rannakalur tutvustab traditsioonilisi püügvõtteid ja -vahendeid, räägib millised on piirkonna kalad ning millal ja kuidas neid püütakse.

Õpetame värsket kala käitlema – rookima, fileerima, soolama. Valmistame koos saagist maitsvad kalaroad. Õpitoas kasutame värsket kohalikku hooajakala ning toidud teeme vastavalt toorainele.

Soovime väärtustada kohalikku ressurssi, anda edasi traditsioonilisi oskusi ja tutvustada seeläbi kohalikku kultuuri. Õpetame kohalikku kala paremini tundma, seda ise valmistama ja väärikalt hindama.

Õpitoad toimuvad kaluri kodus õues eelneval kokkuleppel.

Vabaduse 50, Kärdla 5227050 info@hiiurand.ee

Kalapüügiretked pakuvad võimalust nautida värsket õhku ja kaunist loodust ning samal ajal püüda kala. Need retked sobivad nii algajatele kui ka kogenud kalameestele!

Hiiumaa kutseline rannakalur tutvustab traditsioonilisi kalapüügivahendeid ja -võtteid, tutvustab piirkonna kalu ning kuidas ja millal mis kala püütakse. Kalur näitab/õpetab merel, kuidas mõrra nõudmine käib.

Teenust pakutakse Hiiumaal, merele minnakse erinevatest sadamatest/lautri kohtadest vastavalt ilmale ja püügivahendi asukohale. Kalur tagab kalaretkele tulijale vajaliku varustuse (päästevest, kaitseriided, kindad).

5227050 info@hiiurand.ee

Töötoad toimuvad Kärdlas Pikas Majas, suvisel ajal ka Mihkli talumuuseumis, Kassari muuseumimajas või Rudolf Tobiase majamuuseumis.
Pulmatuti meisterdamine
Pulmatutid omavad pulmakombestikus maagilist tähendust. Töötoas valmistame veimevaka ehteks või kosjakauba kinnituseks endale meelepäraseid pulmatutte.

Salmikute köitmine
Köidame endale oma salmiku, kuhu saab hiljem armsatelt sõpradelt kauneid mälestusi koguda.

Käelisi tegevusi pakkuvad töötoad on mõeldud 6-22 liikmelistele gruppidele, vanusele alates 12. eluaastast. Telli töötuba ka kohapeale (lisandub transporditasu 0,3 €/km).

Vabrikuväljak 8, Kärdla linn +37258840140 +3724632091 info@hiiumaamuuseum.ee

See on kahe kunstniku stuudio, kus saab tutvuda klaasikunsti võimalustega ja ise proovida klaasi lõikamist, sulatamist ja leekpõletil klaashelmeste valmistamist.

Huvilistele korraldame eelregistreerimisega tasulisi õpitubasid – klaashelmeste valmistamist, tutvustame klaasi lõikamist ja klaasisulatustehnikaid.
Räägime Eesti klaasitööstuse ajaloost, mis on alguse saanud just Hiiumaal Hütil u. 400 aastat tagasi.

Stuudiost saab osta klaasikunstiesemeid, klaashelmeid, -ehteid ja esitada tellimusi. Osutame klaasilõikamisteenust ja vajadusel saame varustada väiksemate aknaklaasi tükkidega.

Heltermaa maantee 6, Kärdla linn +3725032246 +3725296580 kalli@ideeklaas.ee
slider prev slide slider next slide
  • 24/7 kaugtöökontor

    Kui oled Hiiumaal, aga töö ei lase puhata, siis tule Hiiumaa Arenduskeskuse kaugtöökontorisse!

    Broneeri kohe!