Transport

https://hiiumaa.ee/wp-content/uploads/2022/06/Praam-1.jpg

Kuidas tulla Hiiumaale?

Kõige tavalisem viis saarele saamiseks on osta parvlaevapilet ja astuda Rohuküla sadamas laevale. Kui mandrilt looduse rüppe pääsemisega kibekiire on, saab Tallinnast kohale ka vaid 30-minutilise lennukisõiduga. Hiiumaa sadamad ootavad lahkelt ka oma väikealustega tulijaid. Lisaks avame talviti õigete ilmaolude korral Euroopa pikima jäätee, mida mööda autoaknast jäävälju imetledes kohale saab sõita.

 • Hiiumaale toovad nii külalisi kui koju reisivaid hiidlasi Rohuküla sadamast Hiiu kangelaste järgi ristitud parvlaevad Tiiu ja Leiger. Saaremaalt Triigi sadamast sõidab Hiiumaale Sõrule parvlaev Soela. Talvel on parvlaevagraafik hõredam, suveks muutub tihedamaks ja suursündmuste puhul lubab ülevedu korraldav transpordiamet lisareise.

  Rohuküla-Heltermaa sõidugraafik
  Rohuküla-Heltermaa e-piletid
  Triigi-Sõru sõidugraafik
  Triigi-Sõru e-piletid
  Buss sadamasse

 • Tallinnast saab Kärdla lähistel asuvale lennuväljale ka lennumasinaga. Lennud väljuvad iga päev, tööpäeviti kaks korda päevas ja nädalavahetusel üks kord. 33-kohaline SAAB340A sõidab Tallinnast Kärdlasse 30 minutiga.

  Lennuühendus on madala mere või raskete jääolude korral ainus võimalus Hiiumaale saada.

  Kel oma lennumasin olemas, siis igatahes samuti, terit teitele ehe teretulemast! Lennuvälja kõrval on Roograhu sadam ja restoran, kust saab edasisteks tegevusteks nii kehakinnitust kui häid juhiseid.

  Pileti ost ja broneerimine
  Lennujaama buss
  Kärdla Lennujaam
  Tallinna lennujaam

 • Busse liigub Hiiumaal vähemalt kolme sorti:
  – need, kus võid hiidlastega kokku saada ja juttu ajada ehk kohalikud liinid
  – mis kaugemalt tulevad ja parvlaevaga üle sõidavad ehk kaugliini bussid
  – kus muidu hiidlasi pole, aga üks on hiidlane ja räägib teistele Hiiumaast ehk turistibussid

  Bussiliinide info
  Sõidugraafikud
  Osta pilet kaugliinile

 • Kõige parem ongid tulla Hiiumaale oma paadiga. Või purjekaga. Või surfilauaga, kui märjaks saada ei karda. Karvasema merega saab märjaks ka paadi või purjekaga tulles. Oma laevaga sõidad siis kui tahad ja kui ei taha, siis ei sõida.

  Sadamaid on ümber Hiiumaa mitmeid, aga uuri enne hoolega merekaarti ja helista sadamakaptenile, et kas seal sinu laeva jaoks piisavalt vett jagub.  Küll siis ka koht leitakse ja merele jäeta.

  Kärdla, Sõru, Orjaku, Kalana
  Roograhu

 • Autojuhiga autosid on Hiiumaal mitu, aga kui suurem pidu käimas, on nad väga hõivatud, ära viimase hetke helistamisele lootma jää. Või siis ikka omale ka üks selge grupijuht vaadata, sest politsei on Hiiumaal hoolas.

  Takso:
  FIE Jaanus Jesmin: +372 5112225
  FIE Meelis Telvik: +372 5176136

 • Hiiumaale matkaautoga tulemine on lihtne ja mugav, kuna meil on lausa mitu matkaautode puhkeala: Kärdla sadamasSõru sadamas ja Orjaku sadamas. Kuulda on, et varsti pidi matkaautosid ka kohapealt saama rentida, aga praegu oleks kindlam omale ikka enne saarele tulekut rattad alla ja katus pea kohale vaadata.

 • Kus on külalised ja kliendid, leidib ikka mitmesugust sõidu- ja muiduvarustust, mida rentida saab – kui omal olemaski pole või just parasjagu mandrile maha ununes.

  Renditeenused

Tanklad ja elektriautode laadimiskohad

slider prev slide slider next slide
 • 24/7 kaugtöökontor

  Kui oled Hiiumaal, aga töö ei lase puhata, siis tule Hiiumaa Arenduskeskuse kaugtöökontorisse!

  Broneeri kohe!