Sustainable Destination 2020 - Hiiumaa

Roheline sihtkoht/ Green Destination

https://hiiumaa.ee/wp-content/uploads/2022/06/50091439911_398f66021a_k-1.jpg

2020 valis säästvat turismi arendav organisatsioon Green Destinations (Rohelised sihtkohad) Hiiumaa maailma kestlike reisisihtkohta esisajasse. Green Destinations on välja töötanud kestliku sihtkoha standardi, mille põhjalt sihtkohtadel on võimalik taotleda vastavat sertifikaati – Green Destiantion Award. Sertifikaadil on neli erinevat tasemekategooriat pronksist – teemandini.

2021. aasta alguses asus Hiiumaa taotlema Rohelise Sihtkoha kvaliteedimärgise pronks taset. Tunnustusele pürgiv sihtkoht peab vastama enam kui sajale kvaliteedistandardi kriteeriumile, mis puudutavad loodust (kogu ökosüsteemi), keskkonda (veekäitlus, õhukvaliteet, prügimajandus, energeetika temaatikat), kestliku liikumise võimalusi, kultuuri ja traditsioonide väärtustamist, elanike sotsiaalset heaolu (sh ennetustööd ja turvalisust), sihtkoha ettevõtluskeskkonda, majutustingimusi ning elanike kaasatust ja omavalitsuse juhtimisprotsesse kestliku arengu vaatenurgast.

Rahvusvahelise säästvat turismi arendava organisatsiooni Green Destinationsi keskkonnaaudiitorid hindasid 2021 aastal Hiiumaad rohelise sihtkohana hõbetaseme vääriliseks.

Tunnustuse taotlemisel tõime välja hiiu murde taaselustamise, alates õpikute kirjutamisest ja lõpetades „Mamma lugude“ väljatoomisega, ning Euroopa naaritsa populatsiooni taastamise saarel.

slider prev slide slider next slide
  • 24/7 kaugtöökontor

    Kui oled Hiiumaal, aga töö ei lase puhata, siis tule Hiiumaa Arenduskeskuse kaugtöökontorisse!

    Broneeri kohe!