Hiiumaal koos giidiga

https://hiiumaa.ee/wp-content/uploads/2022/06/hiiumaal-koos-giidiga-1.jpg

Hiiumaa on väike ja turvaline koht, kus külaline võib vabalt ka omal käel ringi seigelda, ise oma matkamarsruudi koostada ja huviväärsuste kohta internetist infot otsida.

Aga veelgi parem matkata koos kogenud matkajuhi või giidiga, kes teab Hiiumaast kõike, alates saarega seotud kirjanike teostest ja lõpetades haruldaste orhideede nimedega.

Hiiumaa reisijuhtide selts ühendab koolitatud ja atesteeritud giide ning matkajuhte, kes suudavad juhatada nii bussiekskursioone kui üksi või väiksemas seltskonnas kulgevaid külalisi. Giidi võib võtta ka väiksema seltskonna või perega, küllap saab reisipäeva pikkuses ja tasus kokkuleppele.

Hiiumaa giidide kontaktid:

Ene Tisler: 5272005, enetisler@gmail.com, EST, ENG

Helgi Põllo: 5284401, helgipollo@gmail.com, EST, FIN, ENG, RUS

Inna Lepik: 56475772, innalepik@gmail.com, EST

Kristi Ugam: 56654859, kristi.ugam@gmail.com, EST, ENG, NLD

Lea Tamjärv: 5176290, tamjarvlea@gmail.com, EST

Lea Vaher Lundin: 5646 2929, lea.vaher.lundin@gmail.com, EST, SWE

Lili Käär: 53401207, lili.k22r@gmail.com, EST, ENG, RUS

Madis Roosimaa: 56220036, madis036@hot.ee, EST

Mari Orgusaar: 56825998, morgusaar@gmail.com, EST, SWE, ENG

Marju Lippur: 56668384, marjulippur@gmail.com, EST

Mati Lepna: 5295562, mattiashiiumaal@gmail.com, EST, FIN

Sirje Heinma: 56605743, heisir@hot.ee, EST, DEU, RUS

Tiiu Heldema: 5265632, tiiuheldema@gmail.com, EST, FIN

Tiiu Metsar: 5033675, tiiu.metsar@mail.ee, EST

Urmas Selirand: 5083648, urmas.esimene@mail.ee, EST, FIN, ENG, RUS

Urve Merendi: 5207868, urve.merendi@mail.ee, EST, DEU

Urve Vaher: 51905846, urvemaxi@gmail.com, EST

Vilma Tikerpuu: 5158601, tikerpuuvilma@gmail.com, EST, RUS

Viktor Rõbtšenko: 56474141, viktorrobt@hot.ee, EST, RUS

Hiiumaal on erinevaid huviväärsusi, mille lugu on vaid kohalikul teejuhil. Jutustan neid eesti, hollandi või inglise keeles!

Tee Prähnult Roograhusse võtab päeva. Tuntumate paikade kõrval võib näha Leisu koolimaja, Haldi sadamat, Õngu küla, Kõrgessaare randa, Reigi kirikut, Eiffeli torne, Ristimäge, kalevivabriku minevikku.

Sõidu pikkus on ca 70, sh jalgsi u 4 km. Lõunaks on eri võimalusi. Tulla saad bussitäiega või kasvõi üksi. Väiksemale seltskonnale on sõbralikum hind. Tasuliste kohtade piletid ja lõunakulud lisanduvad.

Selle reisi asemel võib minna ka Hiiumaa teistesse paikadesse.