Aktiivne puhkus

https://hiiumaa.ee/wp-content/uploads/2022/06/ronimissein-1.jpg

Peale puutumatu looduse ja vaikuse nautimise on Hiiumaal rohkelt võimalusi ise tegevustes kaasa lüüa, olgu nendeks hobitegevused, meresõit, meelelahutus, sport, käsitöö või kultuurisündmused. Kui käisid Hiiumaal viimati mitu aastat tagasi, on vahepeal palju uut valminud, kuid alles on ka kõik vana ja hea: tuletornid, päikselised liivarannad, sillerdav merevesi ja sõbralikud hiidlased.

Kärdlas on avatud uus tennisehalli ja pallisaaliga spordikeskus koos skatepargi konverentsiruumide ja hosteliga, Käinasse rajati elamuskeskus Tuuletorn ja kardirada. Kogu saarele on lisandunud ohtralt mänguväljakuid, kergliiklusteid, 234-kilomeetrit matkaradasid, supluskohti ning väikesadamaid. Elamuskeskus Tuuletornis on Baltimaade kõrgeim siseronimissein, samas majas on Käina Spordikeskus koos ujula, saunade ja jõusaaliga.

Seiklusi ja elamusi pakuvad Hiiumaa merelahed ja metsad aastaringi. Võib hiiu kaluriga merele kalale minna, mustikaid korjata, hobustega sõita või surfamist ja jääpurjetamist õppida. Hiiumaa.ee lehelt leiad laia valiku aktiivse puhkuse võimalusi Hiiumaal.

Vaata tegevusi kaardilt

Filtreeri tegevusi

Tegevuse tüüp

Objekti tüüp

Objekti tüüp

Otsi tegevusi

Otsing

Otsing

Tühista filtrid

Rebastemäe õpperada paikneb nii Hiiumaa kui ka kogu Lääne-Eesti vanimas osas Kõpu poolsaarel, kus 8000 aastat tagasi oli vaid ühe ruutkilomeetri suurune saareke keset avamerd.

Rajal saadavad matkajat eritüübilised metsad, siin võid jälgida kuidas valgus- ja niiskustingimused luidestikul on mõjutanud metsade kujunemist. Rajal on mitmeid treppe ja kaks vaateplatvormi, kust avanevad kaunid vaated.

Ringikujulise raja pikkus on 1,5 km, rada on tähistatud ning varustatud infotahvlitega. Läbimise aeg ca 1 tund ja läbitav kuiva jalaga.

Kõpu küla +372 6767499 info.ristna@rmk.ee

Ampler elektrijalgrataste rent Hiiumaal
Broneeri www.elektrijalgrattarent.ee või FB leheküljel Hi:kl-e

5131265 peep.lillemagi@gmail.com

Veskimäe talu asub Hiiumaal Reigi külas. Meil on kaheksa lammast ja sõbralik perekoer Alfi.

Peaaegu kõik meie lambad on lutipudelitalled ja neil kõigil on nimed: Pilveke ja Pähkel (kaksikud), sama vanad Päike ja Pärt, lisaks Pille, Sonja,  meie oma aidas sündinud Mustikas ja tõelist printsessilapsepõlve nautinud Printsess.

Meie lambad on väga uudishimulikud ja sõbralikud. Ja neid saab tulla vaatama! Ja mitte ainult – ka paitama ja musitama. Või leiba andma. Ning koos nendega pilti tegema! Kõik see mõjub kui üks tore ja meeleolukas lambateraapia!

Pääse 5 eurot, peredele ja gruppidele soodustused.

Anna oma tulekust teada: veskimae.muusikatalu@gmail.com või 5156329

Veskimäe talu, Reigi küla +3725156329 veskimae.muusikatalu@gmail.com

Seitsme maa ja mere taga, Hiiumaal, Sõru Sadamas asub SaunaFy parvsaun, mille leiliruumist avaneb vaade merele. Katuselt saab nautida päikest ja imelist vaadet. Lisaks ka peale sauna saab kohe hüpata mõnusalt jahutavasse merevette.

Olemas on pesuruum, kus saab praktiseerida sooja vee kokku segamist vana hea kausi süsteemiga. Ruumikas eesruum, kus saab sõpradega istuda ning rüübata külma värskendavat jooki. Siin saab seltskonnaga mõnusalt aega veeta.

Info ja broneerimine tel: +372 5656 0716, saunafy@gmail.com või FB messengeris.

Sõru sadam, Pärna küla +37256560716 saunafy@gmail.com

Seebitegu on lihtne, hästi lõhnav ja lõbus! Aroomid ja seebivaht, see on justkui käsitöö spaa!

Seebi õpitoas tutvume seebi tegemise tehnoloogiaga ja vaatame, kuidas saab seep omale värvi, lõhna, tekstuuri ja kuju. Iga osaleja saab ise teha omale seebikäki ja lisada sinna meelepärased lõhnad. Meeliülendavalt lõhnav seep vahutab hästi!

Igaüks viib koju hea tuju ja omavalmistatud seebi.

Õpitoad toimuvad ettetellimisel kui osalejate arv on 8-12 inimest.

Sarve küla +3725150319 kasitoomaja@gmail.com 

Hiiumaa laiuvate põldude ning muinasjutuliste metsade vahel asub teadaolevalt ainus saare mandala maalistuudio. Siin valmivad imelised kunstiteosed, väekad mandalad ja visuaalsed lood. Kõigile huvilistele on avatud võimalus osaleda akrüülmaali valamise töötoas või tellida töötuba endale sobivasse asukohta ning sündmusele. Akrüülmaali valamise töötuba on igas vanuses hingele sobiv visuaalne manifesteerimine, mille hinge kosutava loomingulise eneseväljenduse käigus valmib igale osalejale puitraamil lõuendile imeline kunstiteos. Kõik need, kelle kutse on luua enda teekonna kujutis läbi mandala, on oodatud mandala kursustele.

Tule maalima ja visualiseerime su suurimad soovid, kogemused, lood või energia just sinule sobivas võtmes.

Pühalepa vald 56876412 majastkoduks@gmail.com

Tule proovi köiellaskumist Tahkuna tuletornist, 39m kõrguselt! Tahkuna tuletorn on üks Eesti kõrgeimatest tuletornidest, mille kõrgus merepinnast on ligi 43 m.

Elamuse kestvuseks on umbes 30 minutit ning sisaldab instruktaaži, ronimisvarustust ja laskumist tornist alla. Kasutame spetsiaalset ronimisvarustust ja kiivreid ning lisaks julgestame teie laskumist eraldi köiega.

Laskumisi korraldame juunist augustini ning kuupäevad avaldame oma FB lehel ja hiiumaa.ee sündmuste lehel. Tugevama vihma ja tuule korral laskumisi ei toimu ja broneeringu aeg lükkub edasi.

Pileti hinnaks:
1 laskumine 39 € / inimene
2 laskumist 53 € / inimene

Kui tuled suurema kambaga, siis alates viiest inimesest kehtib soodushind 35 € inimene. Alates seitsme inimesega gruppidele pakume võimalust laskuda ka soovitud päeval ja kellaajal. Võta meiega ühendust ja küsi pakkumist!

Broneeri endale aeg juba täna! Võta meiega ühendust FB-s, meile kirjutades hiiurope@gmail.com või helistades +372 5647 5772  või +372 5656 0716

Tahkuna tuletorn +372 56560716 hiiurope@gmail.com

Suuremõisa keraamikakojas toimuvad regulaarselt keraamikatunnid lastele, noortele ja täiskasvanutele. Lisaks on võimalik tellida meie meistritelt töötube ning kasutada keraamikakoja teenuseid. Küsi lisa aadressilt pyhalepavak@hiiumaa.ee

Lossi tee 1a 59112535 pyhalepavak@hiiumaa.ee

Kohalik rannakalur tutvustab traditsioonilisi püügvõtteid ja -vahendeid, räägib millised on piirkonna kalad ning millal ja kuidas neid püütakse.

Õpetame värsket kala käitlema – rookima, fileerima, soolama. Valmistame koos saagist maitsvad kalaroad. Õpitoas kasutame värsket kohalikku hooajakala ning toidud teeme vastavalt toorainele.

Soovime väärtustada kohalikku ressurssi, anda edasi traditsioonilisi oskusi ja tutvustada seeläbi kohalikku kultuuri. Õpetame kohalikku kala paremini tundma, seda ise valmistama ja väärikalt hindama.

Õpitoad toimuvad kaluri kodus õues eelneval kokkuleppel.

Vabaduse 50, Kärdla 5227050 info@hiiurand.ee

Kalapüügiretked pakuvad võimalust nautida värsket õhku ja kaunist loodust ning samal ajal püüda kala. Need retked sobivad nii algajatele kui ka kogenud kalameestele!

Hiiumaa kutseline rannakalur tutvustab traditsioonilisi kalapüügivahendeid ja -võtteid, tutvustab piirkonna kalu ning kuidas ja millal mis kala püütakse. Kalur näitab/õpetab merel, kuidas mõrra nõudmine käib.

Teenust pakutakse Hiiumaal, merele minnakse erinevatest sadamatest/lautri kohtadest vastavalt ilmale ja püügivahendi asukohale. Kalur tagab kalaretkele tulijale vajaliku varustuse (päästevest, kaitseriided, kindad).

5227050 info@hiiurand.ee

Poniring väikelastele.

Teid ootavad pisikesed miniponid ja kindlasti tuleb vastu suure hakukumisega ka koer Simba. Talle meeldivad väga lapsed ja kontrollib kas kõigil on näod puhtad.

Iga laps leiab tegevuse mida ponidega teha. Me tutvume, harjame ja paneme üheskoos poni valmis. Tegeleme poniga käekõrval ja siis sõidame ka.

Sobilik lastele vanuses 1,5- 9  või kuni 45 kg.

Kui on lapsed või täiskasvanud suuremad, siis võime tegeleda käekõrval ponidega.

Säde, Säde tee, Esiküla +37256916007 kaja.tuisk@gmail.com

VAIKNE SAAR, SUURED ELAMUSED

Nagu Hiiumaa on oma kauni looduse ja kultuuriga väga mitmekülgne, on ka Tuuletorn natukene muuseum, väheke teaduskeskus ja pisut mängumaailm.

Vaikse saare avastamiseks märkad siin täiesti uusi elamusi.
◊ Milline on Hiiumaa veealune maailm?
◊ Kuidas lõhnab nõmm-liivatee?
◊ Milline ikkagi on see Hiiumaa tunne ja mis tunne on ilma ise teha?
Baltimaade kõrgemail sise-ronimisseinal (20 m) saab vallutada Hiiumaa tippe. 

Kingituste poest leiad imearmsaid meeneid, mis Tuuletorni ka kodus olles meenutavad.

Siin pesitseb ka Kohvik RUUDI. Tõeliselt mõnus koht, kuhu tulla, kus olla.

Mäe tänav 4, Käina alevik 37253505028 tuuletorn@hiiumaa.ee

Tule rendi paat, veriratas või SUP-laud Kärdla sadamast!

Tee trenni või sulista niisama – supilauaga juba igav ei hakka, vesijalgrattaga on lõbus merel seigelda ja imelist päeva nautida ning paati mahub kogu perega, et teha näiteks üks mõnus merepiknik!

Meil on kokku 14 SUP-lauda, aeru- ja mootorpaadid ning vesijalgrattad koos liumäega ja ilma.

Sadama tänav 30, Kärdla 5014266 tiit@tiitreisid.ee

Uudishimulikud hülged ja maaliline Hiiumaa rannik ootavad sind!

Hülgevaatluse retke käigus naudime merd, vaatame kuidas Kärdla ja Hiiumaa rannik näeb välja merelt vaadates ja jälgime uudishimulike hüljeste tegemisi. Lisaks hüljestele kohtame teel merelinde, tähelepanelikumad näevad kindlasti kalu ja kohtavad vahvaid reisisõpru. Päris kindlasti näed reisil hingematvaid vaateid Kärdlast ja Hiiumaa rannikust ning meeldejäävaid vaateid merele.

Reisid toimuvad igal nädalavahetusel maikuust septembrini. Täpset toimumisaega uuri kodulehelt! Kärdla sadamast algav reis kestab umbes 1.5-2 tundi.

Kui soovid omale sobival ajal reisi, küsi meilt pakkumist! Grupi suurus kuni 10 inimest.

See on sinu selle suve üks ägedamaid mälestusi, mida veel talvelgi soojalt meenutada!

 

Sadama tänav 30, Kärdla linn +3725014266 +3724632077 tiit@tiitreisid.ee

Tule Hiiumaale kalastusretkele!

Retke saadab giid, kes teab Hiiumaa parimad püügikohti ja kes juhendab sind õigete püügivõtete osas ja annab näpunäiteid parimatest võtetest. Giid tunneb Hiiumaa merd ja sellesse kuuluvat väga hästi, mis annab ka võimaluse saada uusi teadmisi.
Giid Marek Võsa on kogenud kalamees, kelle kireks on alati kalapüük. Ta on elanud ja kasvanud Hiiumaal ning teab Hiiumaa parimaid kalapüügi kohti.

Võimalik teha ka lõbusõite merele, laidudele. Samuti on võimalus rentida kogu kalapüügiks vajalikku varustust.

Võsa, Kassari küla 37256946797 Marek.vosa50@gmail.com

Tipptasemel võidusõiduelamused moodsal Käina kardirajal!

– Kardisõidud kõigile huvilistele
– Tiimi- ja sõpruskonna üritused
– Võistluste korraldamine

Käina on Eesti moodsaim kardirada, uue standardi loonud rada ehitati 2022. a. vastavalt rahvusvahelistele nõuetele. Kiire ja tehniline, 931 m pikkune rada on põnev väljakutse nii meistritele kui algajatele. Külastajate käsutuses on „Sodikart” tehase kardid, ajavõtusüsteem ja sõiduvarustus. Instruktaaž kohapeal.

Tule saa osa tõelisest kiiruselamusest!

Spordi 8, Käina alevik +37253488777 +3725050858 kaina@kartdago.ee

Kassari Ratsamatkad asuvad väikesel Kassari saarel Hiiumaa veeres ja pakuvad võimalusi matkata hobusel vastavalt soovidele ja võimalustele.

Matkad toimuvad ühest tunnist mitme päevani. Lühematel matkadel (1-5 h) võite nautida Käina lahe ja Kassari maastikukaitseala mereäärset linnuparadiisi, matkata mereröövel Unger- Sternbergi radadel või tutvuda muistsete viikingite sõjasadamaga. Pikemad matkad (2-5 päeva) viivad Hiiumaa põhjarannikule Tahkuna poolsaarele, Hiiumaa läänerannikule Vohilaiule ja paljudesse teistesse kaunitesse paikadesse.
Saab matkata soodes ja ratsutada läbi mere.

RISTITEE TALU, Esiküla +3725189693 +3725083642 ratsa.kassari@neti.ee

Kärdla lähiümbruse metsadesse loodud matkarada sobib nii puhkepäevaseks jalutuskäiguks kui ka looduse nautimiseks.

Värvimärgiste ja suunaviitadega tähistatud rada kulgeb läbi mitmesuguste metsakoosluste ja ümber väikeste soolapikeste.

Matkamiseks sobib igal aastaajal, kuid tuleb arvestada, et rajal on märjemaid ja vesiseid kohti. Kuival ja põuasel kevadel ning suvel läbitav kuiva jalaga, märjemal aastaajal tuleks rajale minnes jalga panna vettpidavad jalanõud.

Kraavide ületamiseks on rajal 4 purret. Raja läbimiseks kulub rahulikus tempos umbes tund.

Tiigi tänav, Kärdla linn 3726767499 info.ristna@rmk.ee

Töötoad toimuvad Kärdlas Pikas Majas, suvisel ajal ka Mihkli talumuuseumis, Kassari muuseumimajas või Rudolf Tobiase majamuuseumis.
Pulmatuti meisterdamine
Pulmatutid omavad pulmakombestikus maagilist tähendust. Töötoas valmistame veimevaka ehteks või kosjakauba kinnituseks endale meelepäraseid pulmatutte.

Salmikute köitmine
Köidame endale oma salmiku, kuhu saab hiljem armsatelt sõpradelt kauneid mälestusi koguda.

Käelisi tegevusi pakkuvad töötoad on mõeldud 6-22 liikmelistele gruppidele, vanusele alates 12. eluaastast. Telli töötuba ka kohapeale (lisandub transporditasu 0,3 €/km).

Vabrikuväljak 8, Kärdla linn +37258840140 +3724632091 info@hiiumaamuuseum.ee

Kassari Puhkekeskuse hotelli vastuvõtust on võimalik rentida jalgrattaid. Saadaval on ühtekokku 15 jalgratast nii meestele, naistele kui lastele. Osadel ratastel on lapseistme kasutamisvõimalus. Rattaga sõitmisel palume kinni pidada liikluseeskirjadest ja käituda rattaga heaperemehelikult. Infot Hiiumaa rattateede kohta küsida vastuvõtust või vaadata www.bicycle.ee ja www.eurovelo.org

PUHKEKESKUSE, Kassari küla 3724636146 info@hiiumaale.ee

Kassari Puhkekeskus rendib mootor- ja aerupaati ettetellimisel.
Pakume Kasse 430 tüüpi aluseid, mis on varustatud Honda 2,3hj päramootoriga. Paadi laenutuse hinna sisse kuulub lisaks mootoriga paadile kütus, päästevestid nii täiskasvanutele kui lastele ja aerud.
Aerupaati rendime kaheks tunniks kuni kolmele inimesele hinnaga 35€.

Aerupaati päramootoriga rendime kaheks tunniks kuni kolmele inimesele hinnaga 45€. Rent terveks päevaks 60€. 

Paadid asuvad Kassariotsa sadamas. 

PUHKEKESKUSE, Kassari küla 3724636146 info@hiiumaale.ee

On aeg mängida, aeg areneda, aeg liikuda, aeg kasvada. Tule ja võta oma aeg!

Spordikeskus pakub suurepäraseid võimalusi harrastada mitmeid spordialasid. Võimalus on mängida jalgpalli, korvpalli, võrkpalli, tennist, sulgpalli ja lauatennist ning tegeleda ka rühmas võimlemisega. Meil on moodne jõusaal, kergejõustikuala koos 60 m jooksuraja ja heitealaga. Pärast treeninguid on võimalus lõõgastuda saunas.

Hiiumaa spordikeskus on ka suurepärane paik laagrite korraldamiseks. Kaasaegses spordikompleksis on võimalik pakkuda majutust 48 inimesele. Kokku on 12 tuba ning igas toas 4 magamiskohta.

Põllu tänav 27, Kärdla linn 37257446644 spordikeskus@hiiumaa.ee

Õppepeenral avaneb suurepärane võimalus lühikese ajaga ja teejuhita tutvuda kodumaiste orhideedega. Õppepeenral kasvab looduslikult 10 käpaliste liiki. Kõige rohkem on lootust õitsvaid orhideeliike näha jaanipäeva paiku, kuid nii juulis kui ka augustis õitsevad mõned liigid.
Õppepeenar asub parkla kõrval. Laudtee, läbitav 15 minutiga. Õppepeenral on värvilised infotahvlid.

Kõpu tee 1, Kõrgessaare alevik +3726767499 info.ristna@rmk.ee

Mereretked algusega Kärdla Sadamast.
Alates 15. aprillist kuni 30. septembrini pakume loodushuvilistele seiklejatele mereretki algusega Kärdla sadamast. Reisid toimuvad väikelaevaga. Retke käigus vaatleme hülgekolooniat ja külastame mõnda laidu, et tutvuda sealse puutumatu ja imelise loodusega.
Vali endale sobiv kuupäev ja võta meiega ühendust.
Lahke hiidlasest kapten-reisijuht ootab teid!
3-4 tunnine merereis. Vaatleme hülgeid ja külastame Vissulaidu Hind: 350€.4-5 tunnine merereis. Vaatleme hülgeid ja külastame Harilaidu Hind: 450€.

Sadama tänav 13, Kärdla linn +3725014266 +3726623762 tiit@tiitreisid.ee

Tule seila puidust purjelaev Juuliaga Hiiumaa vetes!
Pere ja sõpradega saad avastada mitmekülgset Hiiumaa rannikut, huvitavaid sadamaid ning kauneid laide. Koos kogenud kapteniga on võimalus heisata purjed, proovida laeva roolimist ja kursil hoidmist. Võimalus minna ka hülgevaatlusreisile.
Reisi pikkus ja hind kokkuleppel 2 kuni 5 tundi, 2 kuni 6 inimesele.
 

Roograhutee 1 ROOGRAHU, Hiiessaare küla +3725144169 +37253066615 info@roograhu.ee

Hiiumaa kärusaun on ainulaadne mobiilne saun, millega saad saunamõnusid nautida ükskõik millises Hiiumaa imeilusas paigas. Võta sõbrad kokku, haagi saun enda auto taha ning põruta kas või otse mereäärde leili viskama. Boonusena saad nautida ilusat merevaadet läbi sauna klaasseina ning leili lõpetuseks hüppa merevette ujuma.

Metsikult tegus Hiiumaa!

PALERI, Paluküla +37256686336 +37256456466 retrovisiit@gmail.com

Leia Hiiumaa salapaigad ja lahenda ülesanded!

Kaardile on märgitud 26 vahvat kohta, mida Hiiumaal külastada. Lahenda igas paigas etteantud küsimus või ülesanne. Ees on ootamas vägev seiklus!

Auhinnaks on ilusad mälestused ja uued teadmised käidud kohtadest! Teekonna jooksul näed vähem või rohkem tuntud Hiiumaa sümboleid. Näiteks Suuremõisa loss, Kaibaldi nõmm, Hiiumaa Eiffel ja palju teisi kohti.

Selleks, et mängus osaleda vajad sa kaarti, mille leiad Hiiumaa Turismiinfokeskusest ja hästi varustatud poodidest.

Hiiu tänav 1, Kärdla linn 37256456466 retrovisiit@gmail.com

Ainola talus saab tutvuda erinevate koduloomadega. Näha saab parte, erinevaid tõugu kanasid, paabulinde, tšintšiljasid, küülikuid, alpakasid. Saab teha pai kodukitsedele ja suhelda ponide ning hobustega. Ainola talu aiaväravas tervitavad kaks väga sõbralikku koera.

Külastada saab meid aastaringi, kuid eelnevalt lepi kokku külastusaeg talu perenaise Tiiuga telefonil 5144361.

Ainola talu, Tilga küla 5144361

PÕNEV ja arendav kaart aitab lõbusalt Hiiumaad avastada.
Kaart aitab reisi planeerida, sest mitmed toredad kohad on kaardile märgitud, ülejäänud kohad saad ise lisada.
Reisil olles märgi, kus käidud, mida tehtud. Täitmist lihtsustavad kaasasolevad kleepsud, millega emotsioone ja tegevusi tähistada.
Peale reisi saab kaardist omanäoline reisimälestus!
Kaardi saad juba enne reisi mugavalt meie e-poest. Kui kardad, et kaart ei jõua sinuni enne reisi, võta kindlasti ühendust ja leiame lahenduse!
Kaart on saadaval ka mitmes müügikohas Hiiumaal.
Minu Rada kaart on lõuend – sina oled kunstnik!

37256659155 marin@reisivolur.ee

Hiiumaal on erinevaid huviväärsusi, mille lugu on vaid kohalikul teejuhil. Jutustan neid eesti, hollandi või inglise keeles!

Tee Prähnult Roograhusse võtab päeva. Tuntumate paikade kõrval võib näha Leisu koolimaja, Haldi sadamat, Õngu küla, Kõrgessaare randa, Reigi kirikut, Eiffeli torne, Ristimäge, kalevivabriku minevikku.

Sõidu pikkus on ca 70, sh jalgsi u 4 km. Lõunaks on eri võimalusi. Tulla saad bussitäiega või kasvõi üksi. Väiksemale seltskonnale on sõbralikum hind. Tasuliste kohtade piletid ja lõunakulud lisanduvad.

Selle reisi asemel võib minna ka Hiiumaa teistesse paikadesse.

+372566 54859 kristi.ugam@gmail.com

Kärdla rannas, Rannapaargu restorani läheduses metsatukas asuv madalseikluspark pakub aastaringselt meeleolukat tegevust nii suurtele kui väikestele.
Madalseikluspargis on kaks rada, millest üks seiklemiseks noortele ja täiskasvanutele ning teine väikelastele. Rajad koosnevad mitmetest erinevatest ”väljakutsetest”– võrk- ja laudsillad, erinevad kiiged, trossiga laskumine jm. Noorte ja täiskasvanute rada asub maapinnast ligikaudu 1m kõrgusel, väikelaste rada 0,5 meetri kõrgusel.
Seikluspark on avatud iga ilmaga. Rajal liiklemine toimub omal vastutusel ja spetsiaalset turvavarustust ei kasutata.

Lubjaahju tänav 3a, Kärdla linn

Paladel asuv Pühalepa madalseiklusrada on pakub lõbusat ajaviidet ja kerget treeningut nii väiksele kui ka suurele! 

Seikluspark on avatud iga ilmaga. Rajal liiklemine toimub omal vastutusel ja spetsiaalset turvavarustust ei kasutata.

SPORDIVÄLJAKU, Palade küla hiiumaa@visitestonia.com

Emmaste keskuse männikus, poe ja rahvamaja vahelisel alal, ootab Sind Emmaste madalseikluspark! Tegemist on väljakutset pakkuva rajaga, kus saavad end proovile panna ja tervislikult vaba aega veeta nii noored kui täiskasvanud!

Seiklusrada on avatud iga ilmaga. Rajal liiklemine toimub omal vastutusel ja spetsiaalset turvavarustust ei kasutata.

Emmaste küla

Tõrvanina õpperada kulgeb mööda Tareste maastikukaitseala, raja äärde jääb nii väikesi soolapikesi kui liivaluiteid. Rajal on 13 infotahvlit, mis tutvustavad kohalikku taime- ja linnuriiki. Tareste lahe äärselt linnuvaatlusplatvormilt saad jälgida lindude tegevust. Sügisel saad raja äärest korjata mustikaid, pohli ja seeni.

Punaste värvimärgistega 4 km pikkune matkarada algab ja lõppeb Tõrvanina ranna ja telkimisplasti juurest. Raja äärde jääb 7 kaetud lõkkeaset ja katusega pinklauda. Tõrvanina rannas ootavad sind laulvad liivad ja parajalt kiiresti sügavust pakkuv meri.

Tareste küla +3726767499 info.ristna@rmk.ee

Lisaks tuletorni külastamisele tasub Tahkunas ette võtta avastusretki rannikule, künklikule metsamaastikule või militaarobjektidele. Hea sissejuhatuse sellele, mida Tahkunas tähele panna, annavad rannikul paiknevad audiopingid, mis nutiseadme abil jutustavad tuletornist, loodusest ja ajaloost. Esimese pingi leiad tuletorni juurest, järgmised kaks mööda rannikut itta, Lehtma suunas jalutades.

Kui Sul on aega rohkem, võid matka pikendada kaldavees paikneva Tahkuna hiidrahnuni. Sealt metsa kulgedes saad nautida Tahkuna looduskaitseala väärtusi – värvilist sambla ja metsaga kaetud luitemaastikku.

Tahkuna küla

Vanajõe org on koht, mis kinnitab, et Hiiumaal on olemas kõik: jõed, järved, mäed ja orud. Orgude olemasolu on siinses maastikus imekspandav, sest tasasest maapinnast veel allapoole laskumine näib võimatu. Ometi on see org oma kõrgete liivaste kallaste ja salapärase lahja kohvi värvi veega tõeline kaunitar.
Siin kasvab ohtralt näsiniint, siia tuleb kudema meriforell ja püüab kodu rajada Euroopa naarits.
Raja läbimine ei võta palju aega, kuid seal on mitmeid treppe, purdeid ja piirdeid, mis pakuvad füüsilist koormust lisaks huvitavale matkale.

Randmetsa, Õngu küla +3726767499 info.ristna@rmk.ee

Orjaku õpperada kulgeb põhiliselt Käina lahe kaldal. Käina lahe linnustik, kuhu kuulub ligi 192 liiki, on huvitav ja liigirikas. Sügisel peatub lahel 10-15 tuhat vee- ja rannikulindu.
Rada koosneb pikemast Orjaku (2 km) ja lühemast Roostikuringist (0,7 km). Rajal on linnuvaatlustorn, kolm vaatealust, mudasild, katusealusega puhkekoht ja ca 0,4 km laudteed roostikus.
Õpperada sobib imehästi lastega peredele – väiksem ring on jõukohane ka päris pisikestele. Võimalus vaatlustornist veelinde näha on põnev elamus nii suurtele kui väikestele.
Rada on tähistatud nooltega.

Orjaku küla +3726767499 info.ristna@rmk.ee

Kaleste telkimisalat algab 1,8 km pikkune õpperada. Rada paikneb Kaleste lahe ääres ja kulgeb mööda metsastunud luiteid, mida ilmestavad erinevad rannikukooslused ja vanad kuivanud rannamännid. Rada algab ja lõpeb Kaleste telkimisalal oleva infotulba juures. Aega raja läbimiseks kulub 30-50 minutit.

Lisaks looduselamuse hankimisele on soovijail võimalus rada läbida nutimängu mängides. Mängu „Kaleste rannal ja metsas” täpsemad juhtnöörid leiad raja algusest.

Kaleste küla 3726767499 info.ristna@rmk.ee

Ühesuunaline Tihu õpperada viib luidetevahelises nõos paikneva Hiiumaa suurima järveni. Raja äärest leiad infostendid, mille abil saad tutvuda soostumisprotsessiga. Raja lõpuosas on 200 meetrit laudteed, mis lõpeb vaateplatvormiga Tihu järvel. Vaateplatvormil saad jalgu puhates tutvuda huvitava vee- ja soolinnustikuga, nautida vaikust ja ümbritseva looduse hääli. Suvel saad imetleda vesiroose ja sügisel saad korjata raja äärest marju ja seeni.

Kui soovid pikemalt loodust nautida, siis leiad raja äärest hubase metsaonni kus peatuda.

Õngu küla +3726767499 info.ristna@rmk.ee

Neljareeristi õpperada kulgeb Kõpu poolsaare põhjarannikul. Rajal saab tutvuda Kõpule iseloomulike kooslustega.

Möirasoo on väike rannaastanguline allikasoo, kohata võib kaitsealust jugapuud, Mägipe rändrahn ja rannas Süllasoo Jaanikivi on mälestusmärgid jääajast.

Rannal asub omanäoline kalurikoda.

Raja läbimiseks kulub ca 1 tund ning kuival ajal läbitav ilma kummikuteta. Rada on varustatud suunaviitade ja infotahvlitega.

Raja lähedal on Kalurikoja metsaonn, kus on kamin, istepingid ja laud. Onni kõrval on telkimisala ja lõkkease.

Mägipe küla

Palli õpperajal köidavad tähelepanu vanad kuuse- ja männimetsad, vaheldust pakub aeg-ajalt üleujutatud lodumets. Rannikul saad tutvust teha rannikukooslustega. Lisaks võid imetleda merevaateid ja veelinde linnuvaatlustornist.

Õpperada algab ja lõpeb Palli telkimisalal, mis asub Kõpu poolsaare põhjapoolsel küljel, Palli säärel, külast u 0,5 km kaugusel mere ääres. Siin on käe-jala juures liivarannad, mida mööda võid kilomeetrite kaupa jalutada ja merevaateid nautida. Rannamändide vahel leiab paiga telgile ja saab ka lõket teha. Kehvema ilma korral aitab varikatusega lõkkekoht.

Palli küla +3726767499 info.ristna@rmk.ee

Suurepärast koormust pakkuv tõusude ja langustega matkarada on läbitav 2 ja 3 km ringina. Suvel metsalooduse nautimist võimaldav rada sobib talvel suurepäraselt suusamõnude nautimiseks. Rada on korralikult tähistatud ja sobib ka võistluste pidamiseks. Pärast jalutuskäiku või sportimist saad pidada pikniku Leemeti metsaonnis.

Õngu küla +3726767499 info.ristna@rmk.ee

Paluküla terviserada Hiiumaal kutsub sind nautima puhast saare õhku ja imetlema saarele omast loodust.

Sind ootab 1,8 km pikk valgustatud rada, mis on vastavalt ilmastikule läbitav nii jalutades, joostes, rattaga kui ka suuskadel. Loomulikult ei puudu ka kelgumägi.
Lisaks on valikus veel ka 2,2 km pikkune asfaltkattega kergliiklustee, 2,7 km pikkune valgustamata ring, 9 km pikkune matkarada tahtejõulisematele matkasellidele ning olemas on ka 18 korviga discgolfi park.

Paluküla terviserajale viib Kärdlast kergliiklustee.

Rajad on viidastatud.

Hausma küla +3725055709 info@maraton.hiiumaa.ee

Pärast Soera Tallumuuseumiga tutvumist on huvitav ringi vaadata vanadel talumaadel. Sooääre metsarada kulgeb talu lähistel metsas, endistel heina- ja karjamaadel ning põikab sisse sooserva. Nii saad teada, millised maastikud olid kunagi talu kasutuses.

Raja pikkus ca 1 km, läbimisaeg 30 minutit ning rada on varustatud infotahvlitega. Soo serval võib vaja minna kummikuid.

Metsaraja alguses on õppeklass looduses – koos infotahvli ja pingiridadega.

Soera, Palade küla +37253422087 paladelhk@gmail.com

Broneeri kümblustünn endale ja oma sõpradele ja korraldage mõnus pidu!

Kümblustünni saab kasutada aastaringselt! Selles on mõnus jahutada ja lõõgastada end suvel või hoopiski nautida kuumas vees külma südatalve.

Tünnidel bluetooth muusikasüsteem, võimas mullisüsteem ja veealune värvi muutev LED valgustus. Väiksem tünn mahutab kuni 5 inimest, keskmine tünn kuni 8 inimest ja kõige suurem kuni 10 inimest.

Tünni on võimalik endale sobivasse kohta tellida või tulla kümblustünnile Kärdlasse järgi. Ise järgi tulles on vajalik haakekonksuga sõiduk ja B-kategooria juhiluba.

Käina maantee 5, Kärdla linn 37256208578 saunavillu@gmail.com

Rendi kümblustünn ning kümble omale sobivas kohas ja naudi puhkust!Kümblustünn on varustatud mullisüsteemi, värvilise LED valgusega ja veekindla kõlariga. Sinu kasutuses on ka külmik, raadio ja generaator. Kümblustünni mahub kuni 9 inimest.
Tule saunale järgi Hausma külla Kärdla külje all või vajadusel toome selle Sinu soovitud kohta.
Puhka seal, kuhu rattad viivad!

SAARE, Hausma küla 37256666690 saarvaleeri@gmail.com

Purjelaev Lisette pakub retki Hiiumaa vetes, sest saart ümbritsevad veed on põnevad ja vaheldusrikkad peites endas lugusid laevadest ja meremeestest, tuultest ja tormidest.
Siinsed sadamad on külalislahked ja turvalised, laiud ja meri jagavad avastamisrõõmu.
Kärdla lahte jõudnud, heiskame üheskoos purjed, saab proovida laeva roolimist ja kursil hoidmist. Räägime lugusid vanadest aegadest, kui mehed olid rauast ja laevad puust.
Esmase merekogemuse annab juba paari-kolmetunnine seilamine.

FURTSELLAARIA KAI, Orjaku küla 3725283710 marek.ratsep@gmail.com

Rendime SUP-laudu ehk aerusurfilaudu Sõru sadama rannaalal. Laua rent 10€/h. Helista ette numbrile 53034650.

Sõru sadam 53034650 lauraketter.silk@gmail.com

See on kahe kunstniku stuudio, kus saab tutvuda klaasikunsti võimalustega ja ise proovida klaasi lõikamist, sulatamist ja leekpõletil klaashelmeste valmistamist.

Huvilistele korraldame eelregistreerimisega tasulisi õpitubasid – klaashelmeste valmistamist, tutvustame klaasi lõikamist ja klaasisulatustehnikaid.
Räägime Eesti klaasitööstuse ajaloost, mis on alguse saanud just Hiiumaal Hütil u. 400 aastat tagasi.

Stuudiost saab osta klaasikunstiesemeid, klaashelmeid, -ehteid ja esitada tellimusi. Osutame klaasilõikamisteenust ja vajadusel saame varustada väiksemate aknaklaasi tükkidega.

Heltermaa maantee 6, Kärdla linn +3725032246 +3725296580 kalli@ideeklaas.ee

Haagisel kümblustünnide ja leilisauna rent Hiiumaal.
Haagisel kümblustünn on väga hea lisa puhkuse veetmisele koos sõprade või perega ja seda kõike ilma suurema vaevata.
Saunas käimine on hea võimalus lõõgastuda, värskendab nii keha kui vaimu ning annab hea enesetunde. Haagisel saunaga võid saunamõnusid nautida endale sobivas paigas.

Kümblustünn Delux on eriti mugav tänu oma ergonoomilisele kujule. Integreeritud ahi kütab tünni ruttu soojaks ning meeleolu lisavad mullisüsteem ja hubane LED valgustus. Lisaks on Delux tünnile sisse ehitatud ka FM raadio.

MÄNNI, Allika küla 37253877967 info@hiiusaunad.ee

Maailma äärel, Ristnas asub Surfiparadiis kus Balti mere suurimate lainete keskel on võimalik nautida ekstreemset veesporti.
Veespordi atraktsioonid: jetid ja järeleveetavad vahendid, võistlusmängud.
Veepark: merebatuut, aerulauad, surfisüstad, kõhulauad, lainelauad, snorgeldamine jne.
Maismaal viikingikirve heitmine ja vibulaskmine. Push-pall.
Hilisõhtul Militaarorienteerumine, grill, saun.
Tegevustele eelneb koolitus. Saadaval suures valikus eririietust.
Soovijaile saun vaatega leiliruumist otse merele.
Rannabaar pakub eksootilisi jooke ja sööke. 
Majutus rannabungalotes.
Soovitav gruppidele.

Ristna neem Surf Paradiis, Kalana küla 3725051015 paap@paap.ee

Orjaku torn on Eesti üks suurimaid linnuvaatlustorne. Kevadel ja sügisel võib tornist vaadelda tuhandeid rändlinde, kes peatuvad puhkamiseks Käina lahel. Alates 1962. aastast on Käina laht linnustiku kaitsealaks ja kuulub aastast 1997 rahvusvahelise tähtsusega märgalade ehk Ramsari alade hulka.

Linnuvaatlustorni juures asub ka loodusrada pikkusega 1,5 km.

Orjaku küla 3725045393 hiiumaa@visitestonia.com

Vali – aeg, koht, seltskond ja MINE SAUNA!!
Meie toome ratastel rannasauna sinuni, kas mere äärde, koduõuele või lihtsalt loodusesse.
Sina naudid vaadet, seltskonda ja mõnusaid saunarituaale.

Erakordne saunaelamus Hiiumaal!

Sisaldab:
veepaak leili viskamiseks 30 l
küttepuud 30 cm 40 l
saunamütsid, istumisalused
saunakoristus
Lisavõimalus: ühendada välidušš 10.- €

PÕHJA-TOOMA, Sääre küla 3725078477 pohjatooma@gmail.com

Soovid tunnetada vana aja hõngu Hiiumaa laidudel? Tule matka kohalike paadimeestega, kes on laiul elanud!
Soovitame 3 tunnist giidiga matkapaketti Saarnaki talumajade juurde. Matkamiseks on palju variante, sest laide on mitmeid ning kõige parem on paadimehega konsulteerides leida just endale sobivaim.

Paadid mahutavad 11 inimest ja paadijuhi. Võimalik ka ööbida laidudel.
Hiiumaa laiud ootavad Teid – küsi pakkumist!

Salinõmme sadam, Salinõmme küla 37253834083 saarnakilaid@gmail.com

Hiiumaa Tenniseklubi asutati jaanuaris 1988 ning tegutseb järjepidevalt tänaseni.
Meie tenniseväljakud – 4 saviliiva ja 1 kunstmuru – asuvad Kärdla südames, Keskväljaku vahetus läheduses ja on kasutuses maist oktoobrini.
Hiiumaa Tenniseklubis saavad tenniseõpetust lapsed ja täiskasvanud. Korraldame ka mitmeid võistlusi.
Juunis, juulis ja augustis kasutavad klubi väljakuid ka tenniselaagrid.
Mänguaegade broneerimiseks klubi väljakutel ja muu teabe saamiseks kontakteeru klubi administraatoriga 53 303832.

Turu tänav 7, Kärdla linn 37253303832 tiiu.masing@mail.ee

Hiiumaa laiud on parimaks süstamatka piirkonnaks Baltimaades.

Kauni looduse ja rikkaliku kultuuripärandiga laiud asuvad üksteisest parajal kajakisõidu kaugusel. Laidudevaheline meri on madal, soe ja aerutamine tuulte ning lainete eest kaitstud. Matkal osalemine ei eelda eelnevat kogemust.
Matk algab ja lõppeb Sarve poolsaarel. Aerutame laidude vahel, matkame laidudel, vaatame merelinde ning hülgeid. Ööbime asustamata Kõrgelaiul telkides, kus on lõkkeaseme ja kuivkäimlaga varustatud privaatne laagriplats.

Näidishind on gruppidele alates 12 inimest!

KADAKA, Sarve küla 37256632979 info@360.ee

Kutsume sind kahepäevasele telkimise ja saunaga süstamatkale Hiiumaa laidudele. Tegemist on saarestikuga, mille vanim laid 2000 aastat tagasi veest kerkis ja esimene asustus oli Saarnakil märgitud juba 1564. aastal ning laidudest pea igal teisel oli kunagi kõrts!

Lisaks kaunitele maastikele, huvitavale kultuuriloole, soojale ja madalale merele on Hiiumaa laiude marsruuti vastavalt ilmaprognoosile lihtne muuta.
Hinna sees on nii hommiku- kui ka õhtusöök. Matk sobib ka algajatele!

VÄRAVA, Salinõmme küla +37256629515 +37256942920 info@seakayakingestonia.com

Spordikeskuses on jõusaal, aeroobikasaal ja lauatennise mängimise võimalus. Väljas saab veeta aega  tennise-, rannavõrkpalli-, tänavakorvpalli- ja laste mänguväljakul.

Käina ujulas on neli 25 meetrist ujumisrada ning liumäega lastebassein, kus saavad väiksemad liugu lasta ning mõnuleda 33 kraadises vees. Lastebassein  on varustatud veealuste survejugadega. Lisaks basseinidele on ujulas auru-, infrapuna- ja leilisaun. Samuti peresaun, kus saunamõnusid saab nautida väiksem seltskond.

Majas on töötab massöör.

Mäe tänav 4, Käina alevik +37253407161 +3724629139 spordikeskus.kaina@hiiumaa.ee

Roograhu sadamast saab rentida kanuusid, aerupaate.
Pakume Hiiu 450 tüüpi aluseid, mis on varustatud Suzuki 6 hj päramootoriga. Paadi laenutuse hinna sisse kuulub ka kütus, päästevestid ja aerud.
Aerupaati rendime kaheks tunniks kuni kolmele inimesele hinnaga 25€, päeva hind on 40 €.
Aerupaati päramootoriga rendime kaheks tunniks kuni kolmele inimesele hinnaga 40€, päeva hind on 60€.
Reveil kolmekohaliste kanuude rent kogu päevaks 30 €. Kaasas mõlad 3 inimesele.

ROOGRAHU 1, Hiiessaare küla 37253066615 info@roograhu.ee

Sailing Estonia OÜ korraldab merematkasid Lääne-Eesti saartel ning Hiiumaa ja Saaremaa vahelisel Soela väinal.
Sõru läheduses on võimalik Vanamõisa lahe piiridele lühikese maa peale minna linde vaatlema. Populaarseks on osutunud ka hülgevaatlus Raudrahul ning miks mitte ka Panga pangale heita pilk hoopis mere poolt?
Teine kord võib ka minna lihtsalt merele kiireks piknikuks päikeseloojangul. Peale meresõitu saab ka keha kinnitada Sõru kõrtsis.
Programmi koostame vastavalt inimeste arvule ja konkreetsetele soovidele. Grupihind (kuni 8 inimest): 125 EUR/h,  päev 350 EUR.
 

SADAMA, Pärna küla 37253423957 tiit@hiiumaa.ee
slider prev slide slider next slide