Sportlik Hiiumaa

https://hiiumaa.ee/wp-content/uploads/2022/05/50091715417_8c338f250f_k.jpg

Peale puutumatu looduse on Hiiumaal rohkelt kohti, kus külastaja saab ka ise aktiivselt tegevusse asuda. Hiiumaa üllatab oma mitmekülgsete sportimisvõimalustega. Pole siis ime, et Hiiumaalt on pärit mitmeid tublisid sportlasi nagu Heiki Nabi ja Martin Paasoja.

Treeningud õues

Ilusate ilmadega saab joosta mööda Hiiumaa kauneid metsaradasid ja rannaääri. Pimedamate ilmadega on väga mõnus jalutada ja joosta valgustatud Paluküla terviserajal.

Kui soovid üldfüüsilist trenni värskes õhus teha, siis selleks on võimalus Hiiumaa välijõusaalides.

Ka discgolfi sõpradel on Hiiumaal mitmeid võimalusi nautida värsket õhku ja eriilmelisi radasid. Discgolfi saad Hiiumaal mängida Pühalepa discgolfipargis, Randmäe puhketalus, Paladel, Käinas ja Hiiumaa uusimas Emmaste discgolfipargis.

Orieteerumishuvilistel on võimalus Hiiumaa eripaiku avastada tänu mitmekülgsetele orienteerumisüritustele, mida korraldab Hiiumaa Orienteerujate Klubi.

Rannavõrkpallplatsid asuvad Kärdlas, Käinas ja Emmastes. Suvehooajal on lisaks avatud ajutine võrkpalliplats Liivalauka rannas.

Tennisehuvilised leiavad endale sobiva harjutusplatsi kas Kärdlast, Emmastest või Käinast. Lisaks on vastvalminud Hiiumaa spordikeskuses koguni 3 sisetenniseväljakut nii suurtele kui väikestele tennisesõpradele.

Sportimine siseruumides

Hiiumaa sporditaristu kõige uuem hoone sportimiseks on Hiiumaa Spordikeskus, mis avati külastajatele oktoobris 2021. Spordihoone pakub suurepäraseid võimalusi harrastada mitmeid spordialasid. Spordirajatises on täissuuruses spordisaal ja pealtvaatajate tribüün kuni 650 pealtvaatajale. Võimalus on mängida jalgpalli, korvpalli, võrkpalli, tennist, sulgpalli ja lauatennist ning tegeleda ka rühmas võimlemisega. Lisaks on keskuses moodne jõusaal ja kergejõustikuala koos 60m jooksuraja ja heitealaga.

Käinas asuvas Tuuletornis on Baltimaade kõrgeim, 20 meetrine sise-ronimissein, kus on üksteist rada. See on suurepärane võimalus nii-öelda mägesid vallutada ja oma vaprust proovile panna!

Lisaks ronimisseinale asub Tuuletorniga samas majas ka Käina Spordikeskus, mis pakub mitmeid sportimisvõimalusi ning kus asub ka saare ainuke ujula. Lisaks tubastele treeningutele asuvad keskuse juures ka tenniseväljak, korvpalliväljak ja õuevõrkpalliväljakud.

 

 


Purjesport Hiiumaal

Merega ümbritsetud Hiiumaa on iga purjetaja unistuste sihtkoht, kus üksteisest napilt paarikümne meremiili kaugusel leiavad oma vajadustele vastavad navigeerimistingimused nii pikamaa avamereseiklejad kui algajad noorpurjetajad. Kärdla, Sõru ja Orjaku sadamates tegutsevad purjetamiskoolid, suviti avatakse siin-seal pop-up purjetamiskursusi või surfiõppe laagreid. Hiiumaa jahtklubis Dago on oodatud igas vanuses harrastajad: lapsed alustavad Optimistidel, noored võivad valida purjelaua või mõne suurema svertpaadi, täiskasvanud saavad liituda avamerepurjekate tiimidega. Kõik soovijad õpetatakse purjetama ning klubi võistluskalender pakub kohalikele ja külalistele pea igal nädalal mõne põneva võimaluse ennast proovile panna. Jahtklubi Dago lipulaevad aga toovad medaleid ka Euroopa ja maailma tippvõistlustelt ning on ka Eesti meistrivõistlustel enamasti ikka auhinnasaajate hulgas.

Ristna ja Kalana kõrgeid surfilaineid oskavad hinnata ka kaugemate riikide purje- ja lohelaudurid, talvel pakub kaitstud lahtede merejää häid võimalusi jääpurjetamiseks ja jääsurfiks.

Hiiumaa külalissadamate võrgustik võimaldab seilata ümber saare nii, et igal õhtul saab purjeka järgmisse turvalisse sadamasse kai äärde kinnitada. Uus Kalana jahisadam on Rootsist tulles lähim sildumiskoht pärast Läänemere ületamist ning Kärdlast on Hankosse Soome Turu saarestikus ühe pika suvepäeva jagu seilamist.

Tehnikasport Hiiumaal

Käinas asub uus ja värskelt valminud kardirada! Esimene kardirada avati Käinas juba 1991. aastal. Käina kardiraja avavõistlus „Hiiumaa EPT meistrivõistlused“ korraldati 18. augustil 1991. a.

2021. aastal ehitati uus 931m pikkune kardirada. Kardirada koos turvaalade ja piiretega ning raja elemendid: peale- ja mahasõidud, eelstart, hooldusala, parc ferme – järgivad FIA (Rahvusvaheline Autoföderatsioon) reegleid, seda teadaolevalt ainsana Eestis. Käina kardirada on FIA (Rahvusvaheline Autoföderatsioon) nõuetele vastav spordikompleks. Käina kardirada on tehniline ja paeluv rada, sportlaste ja huviliste lemmik. Teenindushoonega on loodud tingimused sportlaste, tavakülastajate ning turismigruppide võõrustamiseks. Kompleks võimaldab korraldada kõiki võistlusi, mida on üldse reaalne Eestisse tuua. Rohkem infot arendusplaanide ja kardiraja tuleviku kohta saab lugeda Käina kardiraja kodulehel.

Krossisõpru rõõmustab Hiiumaa Nurste krossirada. Krossirada on Nurstes tegelikult juba 90ndate algusest, kuid viimastel aastatel on MTÜ Hiiumaa Motohariduse eestvedamisel rada kaasajastatud. Nurste on sobilik treenimiseks nii noortele kui ka kogenenumatele krossisõitjatele.

 

slider prev slide slider next slide