Nimetu kujundus (4)

2024. aastal tähistame Hiiumaalt pärit Eesti kunstniku Ülo Soosteri 100. sünniaastapäeva ja kogu aasta on sellest tulenevalt pühendatud kunstile.

Hiiumaalt pärit Ülo Sooster oli eesti modernistlik kunstnik. Ta sündis 1924. aastal Käina vallas Ühtri külas. Pärast Ühtri algkooli lõpetamist õppis ta edasi Kärdla reaalkoolis, 1943. aastal aga juba kõrgemas kunstikoolis Pallas - ENSV Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, kus tema õpetajate hulka kuulusid kunsti korüfeed nagu Ado Vabbe, Aleksander Vardi ja Elmar Kits. Pärast kooli lõpetamist 1949. aastal Sooster vahistati kui "paadunud dekadent". Kasahhi NSV-s asunud vangilaagrist vabanes ta 1956. aastal ja 1957. aastast elas vabakunstnikuna Moskvas, kus ta ka 1970. aastal suri. Soosteri loomingut iseloomustab sürrealism. Kuigi kunstnik töötas Moskvas, oli 1960. aastate Eesti maalis tema mõju märgatav.

Ülo Sooster

Dokumentaalfilm Ülo Soosterist

Pilt: kuvatõmmis, jupiter.err.ee

Terevisiooni intervjuu Kunstiakadeemia dotsendi Andres Härmiga

Pilt: kuvatõmmis, etv.err.ee

Intervjuu Ülo Soosteri Iisraelis elava kunstnikust poja Tenno Pent Soosteriga

Pilt: Go Hiiumaa

Play Video

Kunstiaasta kalender

Kunstist Hiiumaal ...

Kunstimäng “Märka kunsti!” Hiiumaa muuseumites

Kunstiaasta toob Hiiumaa muuseumitesse toreda kunstimängu, mis jääb avatuks kuni suve lõpuni. Leia Pikast Majast, Mihkli talumuuseumist, Kassari muuseumimajast ja R. Tobiase majamuuseumist üles valitud kunstiteosed ning võida vägevaid hiiumaised auhindu!

Peaauhinnaks on Hiiumaa toodete korv väärtuses 100€!