Hiiumaa stiiliraamat

https://hiiumaa.ee/wp-content/uploads/2022/06/50090736443_83b7fb2954_k-1.jpg

Hiiumaa stiiliraamat ja selle kasutus

Hiiumaa logo, mille autoriks on Hiiumaa kunstnik ja karikaturist Valdek Alber, on saanud logo rebrändimisega juurde sihtkoha stiiliraamatu, kus on välja toodud logo kasutusjuhised, stiilielemendid, sõnumid, pildikeel, erinevad sihtkoha või toodete tähistajad ja mainekujundajad.

Stiiliraamat annab selle kasutajale ette reeglid ja soovitused logo ning sellega seotud elementide ja sõnumite kasutamiseks. Stiiliraamatus viidatud elemendid on kasutamiseks alla laaditavad.

Stiiliraamatus toodud elemendid on saanud inspiratsiooni hiidlaste kultuuri ja eluviisi ajalooliselt kesksest sümbolist ehk kalast – ring kala silmast ja soomustik kala soomustest.

Üldsõnum ehk slogan on “Hingelt hiid”. Kuigi Hiiumaa on Eesti kõige väiksem maakond nii maa-ala kui populatsiooni poolest, siis hingelt ollakse siin suured – lausa hiiglased.

Samuti on selge sõnum kõikidele hingelt hiidlastele, et just Hiiumaa on neile parim paik. “Hingelt hiid” annab edasi ka tunnetust, et Hiiumaal on omamoodi kultuur ja elustiil. Slogan hõlmab nii Hiiumaa väärtusi kui tulevikuvisiooni: Hiiumaal mõeldakse suurelt, tehakse suuri asju ja ollakse suuremeelsed.

Ka inglisekeelne vaste “Giant by Nature” hõlmab väga sobiva tähendusvälja, viidates ühtlasi selgelt veel ühele Hiiumaa olulisele väärtusele – puhtale loodusele.

Alasõnumid tõukuvad otseselt peasõnumist, säilitades alati sõna “hingelt”, kuid lisades selle juurde konteksti sobiva omadussõna. Nii saab tekitada peaaegu lõputult alasõnumeid, mis siiski alati haakuvad peasõnumiga. Inglise keeles toimib sama loogika – alati jääb paika ”by Nature” ning selle ette asetub sobiv omadussõna.

Stiiliraamat (pdf)

Elemendid saad korraga alla laadida SIIT.

Graafilised elemendid saad korraga alla laadida SIIT.

Esitluspõhi on leitav SIIT.

Kui Sul tekib küsimusi stiiliraamatu kasutamise või failide kättesaadavuse osas, siis palun kirjuta hiiumaa@hiiumaa.ee.