Pühalepa kirik saab uue vasest kirikutorni

17 okt. 2022
pühalepa kirik

Pühalepa kirik saab uue vasest kirikutorni ja OÜ Rändmeister ehitab Kuressaare lähistel sellele puidust kandekonstruktsiooni. Kui puitsõrestik ja puidutapid valmis saavad, võetakse see tükkideks lahti ja toimetatakse Hiiumaale.

Rändmeistri juhatuse liige Juhan Kilumets ütles, et maa peal on uut torni lihtsam ehitada kui torni kivijala kohal, kus ilmaolud seda takistavad. Põhjus, miks torni just Saaremaal ehitatakse, on lihtne – puusepad elavad seal.

Saarlaste tähelepanu köitsid suured tellingud tee ääres Kuressaarest Nasva poole minema hakates. Need on ümbritsetud kilega ja selle all valmibki torni kandekonstruktsioon.

Pühalepa koguduse õpetaja Triin Simsoni sõnul peaks tornitööde esimene etapp ehk puidust konstruktsioon valmima 31. jaanuariks. Seni on riik kultuuriministeeriumi kaudu toetanud ehitust 250 000 euroga. Kuna vana torni lammutus ja uue torni paigaldamine selle eelarve sisse ei mahu, ootab kogudus uue aasta alguses tööde lõpetamiseks riigipoolse rahastuse jätkumist.

Artikkel ilmus Hiiu Lehes. Autor: Piret Eesmaa. 

Artikli avaldamist on rahastatud Piirkonna Konkurentsivõime Tugevdamise (PKT) mettle kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist. 

pühalepa kirik

Loe lisaks

18.10.2023
Hõimupäevaga algav Hiiumaa restoranide nädal pakub maitseid Tarestest Taimaani

Hiiumaa sügisesel restoranide nädalal osalevad just selleks sündmuseks valminud erimenüüdega kaheksa eriilmelist restorani. Gurmee-pakkumiste hinnad jäävad vahemikku…

Loe edasi
11.10.2023
Hiiumaa sihtkohakampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid kümnete miljoniteni

Maist septembrini kestnud Hiiumaa digikampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid rohkem kui 77 miljoni vaatajani ning tõid saare…

Loe edasi
10.10.2023
Green Destination konverentsil tunnustati Eesti turismisihtkohti – Hiiumaale kuldtase!

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel Green Destinationsi konverentsil tunnustati rohesihtkohtade programmis osalevaid Eesti turismisihtkohti. Programmiga liitunud Hiiumaa tõusis hõbetasemelt kuldtasemele,…

Loe edasi