Pühalepa kirik saab uue vasest kirikutorni

17 Oct 2022
pühalepa kirik

Pühalepa kirik saab uue vasest kirikutorni ja OÜ Rändmeister ehitab Kuressaare lähistel sellele puidust kandekonstruktsiooni. Kui puitsõrestik ja puidutapid valmis saavad, võetakse see tükkideks lahti ja toimetatakse Hiiumaale.

Rändmeistri juhatuse liige Juhan Kilumets ütles, et maa peal on uut torni lihtsam ehitada kui torni kivijala kohal, kus ilmaolud seda takistavad. Põhjus, miks torni just Saaremaal ehitatakse, on lihtne – puusepad elavad seal.

Saarlaste tähelepanu köitsid suured tellingud tee ääres Kuressaarest Nasva poole minema hakates. Need on ümbritsetud kilega ja selle all valmibki torni kandekonstruktsioon.

Pühalepa koguduse õpetaja Triin Simsoni sõnul peaks tornitööde esimene etapp ehk puidust konstruktsioon valmima 31. jaanuariks. Seni on riik kultuuriministeeriumi kaudu toetanud ehitust 250 000 euroga. Kuna vana torni lammutus ja uue torni paigaldamine selle eelarve sisse ei mahu, ootab kogudus uue aasta alguses tööde lõpetamiseks riigipoolse rahastuse jätkumist.

Artikkel ilmus Hiiu Lehes. Autor: Piret Eesmaa. 

Artikli avaldamist on rahastatud Piirkonna Konkurentsivõime Tugevdamise (PKT) mettle kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist. 

pühalepa kirik

Read more

31.05.2022
The first Hiiumaa Tourism Fair takes place on 15 June!

Hiiumaa tourism fair and opening of the tourism season In a situation where all the fairs around…

Read more
12.08.2022
Suvekontorisse pääseb kasvõi 24/7

Hiljuti avas Hiiumaa Arenduskeskuses vastrenoveeritud ja 24/7 ligipääsuga kaugtöökontori Kärdlas aadressil Vabrikuväljak 1. Kaugtöökontorit saab broneerida Hiiumaa Arenduskeskuse…

Read more
24.09.2022
Hiiumaa väärib kohta maailma matkakaardil

Selle aasta augusti keskel pakkisin esma­vajaliku seljakotti ja sõitsin Rootsi, et võtta osa viiepäevasest Põhja-Rootsis toimuvast Fjällräven…

Read more