Pühalepa kirik saab uue vasest kirikutorni

17 Oct 2022
pühalepa kirik

Pühalepa kirik saab uue vasest kirikutorni ja OÜ Rändmeister ehitab Kuressaare lähistel sellele puidust kandekonstruktsiooni. Kui puitsõrestik ja puidutapid valmis saavad, võetakse see tükkideks lahti ja toimetatakse Hiiumaale.

Rändmeistri juhatuse liige Juhan Kilumets ütles, et maa peal on uut torni lihtsam ehitada kui torni kivijala kohal, kus ilmaolud seda takistavad. Põhjus, miks torni just Saaremaal ehitatakse, on lihtne – puusepad elavad seal.

Saarlaste tähelepanu köitsid suured tellingud tee ääres Kuressaarest Nasva poole minema hakates. Need on ümbritsetud kilega ja selle all valmibki torni kandekonstruktsioon.

Pühalepa koguduse õpetaja Triin Simsoni sõnul peaks tornitööde esimene etapp ehk puidust konstruktsioon valmima 31. jaanuariks. Seni on riik kultuuriministeeriumi kaudu toetanud ehitust 250 000 euroga. Kuna vana torni lammutus ja uue torni paigaldamine selle eelarve sisse ei mahu, ootab kogudus uue aasta alguses tööde lõpetamiseks riigipoolse rahastuse jätkumist.

Artikkel ilmus Hiiu Lehes. Autor: Piret Eesmaa. 

Artikli avaldamist on rahastatud Piirkonna Konkurentsivõime Tugevdamise (PKT) mettle kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist. 

pühalepa kirik

Read more

15.05.2022
Hiiumaa turismiinfo Kärdla keskväljakul on taas avatud

Kärdla keskväljakul asuv turismiinfopunkt on maikuus avatud reedeti ja laupäeviti ning juunis teisipäevast laupäevani kell 10-16.30. Turismikataloogid ja…

Read more
08.08.2022
Kuidas Ain meid hiiu õlle usku pööras

Kaks õlleskeptikut ja üks pigem õllesõber, kes juua ei tohi, sest on autoroolis, ei ole just paljulubav…

Read more
16.09.2022
Meil on Hiiumaal kino ka

Seda, et Hiiumaal elekter on, enam imeks ei panda. Seda, et meil kino on, küll. Miks see…

Read more