Loading Sündmused

Wambola rahvaretk

L, 22. oktoober, 2022
wambola2022

Wambola rahvaretk on Vabadussõja mälestuseks korraldatud kogupere sündmus, kus lisaks liikumisele värskes õhus on võimalus saada uusi teadmisi Hiiumaa militaarsest minevikust ja omakultuurist. Wambola nime kandis Vabadussõja aegne Eesti Vabariigi lipulaev, kus teenis ka mitmeid hiidlasi.
Retkel on kolm erinevat rada:
  • Ränk rada pikkusega ca 25 km neile, kes tahavad ennast proovile panna, kolme kiiremat naist ja meest autasustatakse. Medalile konkureerimiseks tuleb ära võtta kõik SI-jaamadega märgistatud punktid ja olla finišis hiljemalt kell 17.00. Marsruut omal valikul kaardi järgi. Start avatud alates kl 11.00 kuni 14.00
  • Mönus rada pikkusega ca 15 km lihtsalt nautijatele. Rajal on punktid küsimustega ja kõik vastuste lehed osalevad auhinnaloosis. Rada on looduses osaliselt märgitud, soovijatele antakse staabist kaasa paberkaart. Rada kulgeb külateedel ja metsaradadel, enamus rajast on võimalik läbida jalgrattaga. Kõikide Rängal ja Mönusal rajal osalejate vahel, kes õigeaegselt finišis, toimub auhinnaloos.
  • Vähene rada pikkusega ca 5 km neile, kes on veel vähe või liiga palju kõndinud või, kes soovivad tähistada looduses liikumisega Hiiumaa valla sünnipäeva. Rada on sarnane Mönusa rajaga, aga lühem. Rada on looduses osaliselt märgitud, soovi korral saab kaasa paberkaardi.
Seoses Hiiumaa valla viienda sünnipäeva tähistamisega on Vähene rada kõigile ilma osalemistasuta ja osalejad saavad suu magusaks sünnipäeva kringliga.
Staap on Kalana sadamas, kus start avatud alates kell 11.00 kuni 14.00 ja finiš suletakse kell 17.00
Pärast retke läbimist saab sõdurisuppi, võta kodust supikauss-lusikas kaasa!
kell 17.20 on Ränga raja autasustamine
Osalejate eelregistreerimine lõpeb 17.oktoobril 2022. Kirja saab panna ja küsida mukumatk@gmail.com
või sõnum telefonil 56 47 5772, Inna Lepik
Osalustasu 5 eurot sularahas saab maksta staabis enne starti, lapsed alla 14 aasta tasuta.
Osavõtt toimub retkeliste omal vastutusel, korraldaja kindlustab esmaabi ja vajadusel transpordi rajalt staapi. Korraldajad võivad turvalisuse huvides olenevalt ilmaoludest teha muudatusi. Korraldajad: MTÜ Matkaklubi Muku koostöös Kaitseliidu Lääne Maleva Hiiumaa malevkonnaga ja Naiskodukaitse Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskonnaga, Hiiumaa Vallavalitsus, SA Hiiumaa Sadamad, Hiiumaa Orienteerujate Klubi ja OÜ Disainipurk

Aeg
L, 22. oktoober, 2022


Hind
€5

 

Korraldaja

Matkaklubi Muku

Asukoht

Kalana sadam
Eesti