Loading Sündmused

Vestlusõhtu ettevõtjatega: maanteetransport

K, 22. veebruar, 2023 - 18:00 - 20:00
Transport_evohtu-e1675331837854

Hiiumaa Arenduskeskuse ja Hiiumaa Ettevõtjate Liidu koostöös ellu kutsutud ettevõtluse vestlusõhtu võtab uue aasta esimeseks teemaks maanteetranspordi.

Müügikäibe ja hõivatute poolest maakonna viie suurima valdkonna hulka kuuluva ettevõtlussektoriga puutume me kõik kokku igapäevaselt, sest ilma toimivate transpordiühendusteta ei saaks meie lapsed kooli, jõuaks piim ja leib poodidesse ega kütust tanklatesse ning ka tootmisettevõtluse aluseks olevad toorained ja valmistoodang seisaks.

Uurime valdkonnaga seotud Hiiumaa ettevõtjatelt lähemalt, et kui pingeline on olukord tööjõuturul, kui suur on palgasurve ning kuidas lahendada probleeme järelkasvuga?

Kas tulevikus keeravad Hiiumaa ettevõtjate logodega sõidukite rooli juhid, kelle tegelik kodumaa tuhandete kilomeetrite taga, või on lahenduseks hoopis isesõitvad veokid ja bussid?

Milliseid takistusi veab suursaartel vedusid teostavate transpordiettevõtjate teele üle-euroopaline õigusruum ning kas viimastel aastatel muutunud reeglistik on muutnud või muutmas rahvusvaheliste vedudega tegelevate ettevõtete äriplaane?

Millist mõju on meie ettevõtetele avaldanud viimase kolme aasta kriisid?

Paneelvestluses osalevad:

  • Anu Pielberg, Hiiu Autotrans OÜ
  • Aare Lukk, Fonax AA OÜ
  • Tiit Randmaa, Tiit-Reisid OÜ
  • Martin Kagadze, Mullaabi OÜ

Vestlust juhib Hiiumaa Ettevõtjate Liidu liige Arno Kuusk.

Üritus toimub 22. veebruaril kell 18:00 Rannapaargus.

Osavõtuks on vajalik eelregistreerimine: https://forms.office.com/e/rGZ38z6Giq

Lisaks kohapealsele osavõtule on võimalik vestlusõhtut jälgida ka internetiülekande vahendusel (link saadetakse vahetult enne üritust).

Nii ürituse eel kui jooksul on võimalik saata valdkonnaga seotud küsimusi e-posti aadressile vestlus@hiiumaa.live

Hiiumaa Arenduskeskus ja Hiiumaa Ettevõtjate Liit lükkasid 2022 aasta alguses käima igakuised ettevõtluse vestlusõhtud, et tuua fookusesse kodusaare majanduskeskkond ja siin tegutsevad ettevõtjad. Igal vestlusõhtul keskendutakse ühele Hiiumaa ettevõtlusvaldkonnale ning tutvustatakse läbi paneelvestluse formaadi kõikidele huvilistele selle hetkeolukorda, tulevikuperspektiive ning murekohti.

 

Lisainfo: Angela Koit, tel 5041337, e-post angela.koit@hiiumaa.ee

Vestlusõhtu toimumist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Aeg
K, 22. veebruar, 2023 - 18:00 - 20:00

 

Korraldaja

Asukoht

Rannapaargu
Kärdla, Eesti + Google Map