Loading Sündmused

Toomas Altnurme näitus “Kunst kui metafüüsiline kogemus”

N, 29. juuni, 2023 - P, 30. juuli, 2023
ALT1

Toomas Altnurme isiknäitus “Kunst kui metafüüsiline kogemus” toob vaatajani autori loomingulise nägemuse ja maailma tõlgenduse kaudu. Näitusel esitletakse kunstniku erinevaid teoseid, mis kõik on loodud eesmärgiga pakkuda vaatajatele enamat kui lihtsalt esteetilist elamust. Altnurme nägemuses on kunst kõrgem tõde ja vaimne kogemus, mis aitab inimesel leida enda koha maailmas ja mõista selle sügavamat tähendust.

Näituse üks peateoseid on “Intergalactic Voyage” installatsioon, mis kujutab endast kosmilist teekonda maalt teistesse dimensioonidesse. Installatsioon koosneb mitmetest skulptuuridest, mis on valmistatud erinevatest materjalidest ja mille kaudu saab vaataja kogeda erinevaid meeli haaravaid elamusi.

Samuti on näitusel esindatud kunstniku mitmed digitaalsed tööd, mis on loodud tänapäevase tehnoloogia abil. Need teosed kombineerivad traditsioonilisi kunstivorme uute võimalustega, luues seeläbi unikaalseid elamusi ning tõstes esile kunsti võimet rääkida tähendusrikkaid lugusid.

Kokkuvõttes on Toomas Altnurme isikunäitus “Kunst kui metafüüsiline kogemus” põnev ja inspireeriv väljapanek, mis pakub vaatajatele uudseid ja sügavamaid kunstielamusi ning näitab, kuidas kunst võib olla vaimne kogemus ning avada uksed teiste maailmade juurde.

Toomas Altnurme on kunstnik, skulptor ja professor , kellel on muljetavaldav kunstiharidus ja karjäär, ta on õppinud viies erinevas ülikoolis üle Euroopa ja Aasia, sealhulgas Tallinna Ülikoolis Eestis, Rajamangala Ülikoolis Tais ja Kyong Hee Lõuna-Korea Seoul-i Rahvusülikoolis . Ta lõpetas oma magistrikraadi Hongik ülikoolis Seoulis 2001

Korraldaja

Asukoht

Kärdla Kultuurikeskus