Loading Sündmused

Rudolf Tobias 150: kammerkontsert Kärdla kirikus

R, 16. juuni, 2023 - 18:00 - 20:00
Eesti Muusika Pidupaevad Rudolf Tobias

Hiiumaa Kultuuri Selts esitleb:
EESTI MUUSIKA PIDUPÄEVAD HIIUMAAL
RUDOLF TOBIAS 150
16. juuni kell 18 Kammerkontsert Kärdla kirikus
Ain Anger (bass)
Johan Randvere (klaver)
Mari Poll (viiul)
Mihkel Poll (klaver)
Kavas:
Rudolf Tobias – “Sonatiin”
Eduard Tubin – “Ballaad Mart Saare teemale”
Tõnu Kõrvits
– “Kolm laulu” (“Harmooniad”, “Mehhaanika”, “Armastuslaul”)
 – “Asuur”
 Esitab Johan Randvere (klaver)
Rudolf Tobias – “Läbi öö”
Erkki-Sven Tüür – “Köielkõnd”
Artur Lemba – “Armastuse poeem”
Esitavad Mari Poll (viiul) ja Mihkel Poll (klaver)
Rudolf Tobias – “Loo mulle, Jumal, üks puhas süda” (Psalm 51)
Helen Tobias-Duesberg – “Jesaja kuulutused” (“Kui armsad on sõnumitooja sammud” (52-7), “Rõõmutsege, hõisake üheskoos!” (59-2))
Mart Saar
– “Lõputa teel”
– “Vaikus”
Artur Kapp – “Metsateel”
Villem Kapp – “Kui lõpeb suvepäeva viimne vine”
Veljo Tormis – “Viimane laev”
Eino Tamberg – Kolm laulu tsüklist “Viis romanssi S. Petöfi sõnadele” (“Madalal on pilve süle”, “Aknast välja vahin ma”, “Tuul viib õilmelt lehe ära”)
Esitavad Ain Anger (bass) ja Mihkel Poll (klaver)
Sellel mitmekülgse kavaga kontserdil saab nautida Saaremaa juurtega, rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud bassi Ain Angerit, samuti noorema põlvkonna andekate instrumentaliste Mari Polli (viiul) ja Mihkel Polli (klaver) ning Johan Randvere (klaver) musitseerimist. Rudolf Tobiase teoste kõrval kuuleb armastatumaid eesti kammerlaule (Saar, Artur ja Villem Kapp, Tormis, Tamberg), kõlavad Artur Lemba imekaunis “Armastuse poeem” ning praeguse eesti muusika juhtivate heliloojate Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa klaveriteosed ning Eestis harva kuuldud helilooja Helen Tobias-Duesbergi vaimulikud laulud.
Helen Tobias-Duesberg (1919–2010) oli Rudolf Tobiase noorim laps. Saanud esmase hariduse Eestis, siirdus ta II maailmasõja aastail Saksamaale ja sealt omakorda 1950. aastal USAsse, kus tegutses aastakümneid organisti, pedagoogi ja ka heliloojana. Alates 1989. aastast käis Helen Tobias-Duesberg korduvalt Eestis ning sellest peale on siin ka tema teoseid ettekandele toodud.
Ain Anger on Saaremaalt pärit laulja (bass). Oma tegevust alustas ta Estonia teatri kooris 1993. aastal, 1996. aastal jätkas samas solistina, 2004–2010 oli ta Viini riigiooperi solist (debüütosa oli seal Monterone Verdi “Rigolettos”), seejärel jätkas vabakutselisena. Bayreuthi festivalil esines ta esimest korda Fafneri osas 2009. aastal Christian Thielemanni juhatusel ja on nüüdseks üks juhtivaid Wagneri basse maailmas. 2020. aastal pälvis Anger Austria valitsuselt Kammersänger’i aunimetuse. 2021/2022. hooajal esines Ain Anger esimest korda ka Metropolitan Opera’s (Pimen Mussorgski “Boriss Godunovis” ja Gremin Tšaikovski “Jevgeni Oneginis”). Aeg-ajalt on ka Eesti publikul õnne Angerit näha ja kuulda – ta on esinenud külalisena nt Estonia teatri lavastustes, “Birgitta festivalil”, (gala)kontsertidel, lavastanud Saaremaal koguperetüki “Mängime “Võluflööti”” (2022) jne.
Johan Randvere on eesti noorema põlvkonna eredamaid pianiste. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna Eestis ja väljaspool, samuti on ta soleerinud orkestrite ees. Mitmekülgse inimesena on Johan ka hinnatud ja oodatud saatejuht, nt ETV saates “Klassikatähed 2020”; tal on oma YouTube’i kanal “Spotlight with Johan Randvere” ning saade “Must ja valge klahv” Klassikaraadios.
Mari Poll ja Mihkel Poll on rahvusvahelise haardega noored eesti muusikud. Mari töötab hooajast 2019/2020 RO Estonia 1. kontsertmeistrina ning Mihkel on Eesti muusika- ja teatriakadeemia õppejõud. Õde-venda astuvad sageli üles kammeransamblina.
Piletid müügil Piletilevis

Aeg
R, 16. juuni, 2023 - 18:00 - 20:00


Hind
26.20€ – 36.20€

 

Korraldaja

Asukoht

Kärdla kirik
Eesti + Google Map
Külasta veebilehte