Loading Sündmused

Riina Rillo kunstiloomingu näitus “Tasakaaluvõtmed”

R, 25. august, 2023 - L, 28. oktoober, 2023
Event_FB copy

𝐓𝐮𝐮𝐥𝐞𝐭𝐨𝐫𝐧𝐢𝐬 𝐑𝐢𝐢𝐧𝐚 𝐑𝐢𝐥𝐥𝐨 𝐤𝐮𝐧𝐬𝐭𝐢𝐥𝐨𝐨𝐦𝐢𝐧𝐠𝐮 𝐧𝐚̈𝐢𝐭𝐮𝐬 “𝐓𝐚𝐬𝐚𝐤𝐚𝐚𝐥𝐮𝐯𝐨̃𝐭𝐦𝐞𝐝”𝟐𝟓. 𝐚𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭 kuni 28. oktoober elamuskeskuses Tuuletorn

Jutuka, rõõmsa olekuga Riina lausus, seekordse näituse eel lühidalt: „ igas mu teoses on erinev tasakaaluvõti ja õnn peidus kuid iga inimene leiab elus oma õnne ja oma tasakaaluvõtme ning hoiab seda salamisi ning väga hoolega kas pintsakutaskus, käekotis või mistahes muus -talle teadaolevas turvalises paigas. Soovin, et vaatajad leiaksid minu näituse teoste hulgast midagi, mis on nende jaoks oluline…“

𝗥𝗜𝗜𝗡𝗔 𝗥𝗜𝗟𝗟𝗢
on Eesti maalikunstnik, galerist ja kuraator.
Ta on ARS – MEL` kunstigalerii juhataja ja üks omanikest.
Olulisemad õpingud: Estonian Business School, rahvusvaheline ärimajanduse juhtimine
EKA Avatud Akadeemias, maalikunst
Tartu Kõrgema Kunstikooli Eve Eesmaa meistriklass

Riina Rillot saab nimetada arvestatavaks loojaks Eesti kaasaegses kunstis. Ta torkab silma mitmekülgsusega ja on loonud arvukaid abstraktsioone, realistlikke maastikke, portreid, olustikke, lillemaale, natüürmorte jpm. Mõnikord on tema maalid mängulised ja salapärased aga alati heatujulised.

„Riina looming mõjub positiivse laenguna“ seda ütlevad sageli meie kunstigalerii külastajad ja Riina teoste ostjad.
Kunstniku loodud teoste värviharmooniad on külluslikud ja oskuslikult tasakaalustatud. Ei saa jätta mainimata, et koloriidid on Riinal olnud läbi aastate pidevas muutumises.

Riina jumaldab maalimist „õli-lõuendil“, mida ta tihti ilmestab jõulise grataazhiga. Kuid ta valdab osavalt ka akrüülvärvidega töötamist, akvarelle, kuivpastelle. Digigraafikatki on Riinal aukartust äratav kogus.
Klassikalise stiiliga kõrvuti on loov kunstnik pidevalt arendanud moodsa joonega hoogsa vabakäelise maalimislaadide katsetusi. Ta alustas 2018.a. põneva stiili loomist, kus realistlikud motiivid on maalitud abstraktsele alusmaalile, nende katsetuste käigus tekkis tema jaoks uus stiil, millele Riina andis rõõmsa enesekindlusega nimetuse a b s r e a l i s m. Riina ideede tulv ja särasilmsus ja lõputuna näiv ahhaa-vaimustumine kunsti loomise võimalustest ja uuenevatest ideedest sündinud looming on taganud talle aktiivselt laieneva fänn-klubi ja järjest suurema ostjaskonna.

Isikunäitusi on Riina Rillo korraldanud alates 2007-ndast aastat kokku 47. korral nii Eestis kui ka välismaal. Grupinäitustel on ta osalenud alates 2000 aastast 89. korral.
Tema töid on erakogudes Eestis, Iirimaal, Saksamaal, Jaapanis, USA-s, Soomes, Venemaal, Rootsis ja Prantsusmaal ja küllap mujalgi.. Tema töid on ostnud mitmed tuntud kunstikogujad ja galeriid.

Vaadake Riina Rillo loomingut ka facebookis: Riina Rillo Artist või/ja Ars-Mel kunsti ja disainigalerii facebooki lehtedelt!

Teoste ostusoovi korral saate infot:
Riina Rillo: e-postil: riina@rilson.ee või
helistades telefonile 5229249 (Mati Rillo)

Avamise õhtul 25. augustil sissepääs TASUTA

Tule kogu elamusi ja veeda mõnus aeg kunsti seltsis!

Aeg
R, 25. august, 2023 - L, 28. oktoober, 2023

 

Korraldaja
Elamuskeskus Tuuletorn

Asukoht

Elamuskeskus Tuuletorn
Mäe 4
Käina,
+ Google Map
Telefon:
53505028
Külasta veebilehte