Loading Sündmused

Rainer Jancise heliinstallatsiooni “Kuu kukub maale” avakontsert

L, 8. juuli, 2023 - 19:00 - 21:00
jancis

“Kuu kukub Maale” on heliinstallatsioon, mille algataja on kitarrist, helilooja ja multiinstrumentalist Rainer Jancis.
Autor on avalikkusele tuntud kui Metro Luminali vedur, loonud muusikat filmidele, telesaadetele ja teatrietendustele ning hetkel esineb tihedalt oma soolokavadega, mille keskmes on iseehitatud jalgadega mängitav trummikomplekt.
Installatsioon, mis muudab tuletorni muusikainstrumendiks, on sündinud pika heliloome protsessi ning tehniliste erilahenduste planeerimise tulemusena.
Läbi 43 meetrise malmtoru, mille korruseid ühendab keerdrepp, hakkavad üles alla sõitma heliliftid, mis orkestreeritud helitervikut järgides muutuvad kaanoniks. Multiruumselt polürütmilist kõlakeskonda, mida helimeister peab enda suurprojektiks, ilmestavad lisaks Martin Välliku kuufotod.
Teos, pealkirjaga “Kuu kukub Maale”, on kokkuvõte, mille läbi oma kõrgusekartust ja planetaarset klaustrofoobiat ohjeldada.
Avamiskontsert toimub 8. juulil 2023 kell 19.00, mil kõlavõlur esitab mitut pilli üheaegselt mängides installatsiooni temaatilist teost, mille käigus kontrollib kõiki korruseid korraga mängides tervet tuletorni, nagu oleks see üks suur vilepill.
Kontsert toimub simultaanselt erinevatel korrustel ning publikul on võimalus vahetada korruseid ja kuulata teost ülevalt või alt, või siis jälgida kuidas see lõpmatusse haihtuv helivoog saabub ruumi läbi lihaliku vahendaja.
Heliinstallatsiooni korraldab MTÜ Tahkuna Tuletorn ning toetab Kultuurkapital.
Installatsioon jääb avatuks kuni 26. Augustini ning seda saab külastada tuletorni lahtiolekuaegadel (T-P 10-19).

Aeg
L, 8. juuli, 2023 - 19:00 - 21:00


Hind
20€

 

Korraldaja

Asukoht

Tahkuna tuletorn
Eesti + Google Map