Loading Sündmused

Maailmakoristuspäev

L, 16. september, 2023
FB_web_cover_2_MK_2023

Kui sulle on hakanud juba tunduma, et Eestimaa on puhtaks saanud, siis päris nii see siiski pole – meil on veel palju prügistatud paiku ja loodust. Eriti rohkesti leidub väikeprügi ja suitsukonisid, aga ka muid pakendeid ja plastesemeid. Maailmakoristuspäeva eesmärk tänavu suvel ja sügisel on juhtida veelgi enam tähelepanu Läänemere tervislikule seisundile ning tõsta inimeste teadlikkust sellest, et tegemist on ühe saastunuma merega maailmas.

Save Our Sea on Euroopa Roheline Pealinn 2023 Tallinna, Helsinki linna Let´s Do It World ühisprojekt, mis juhib tähelepanu Läänemere keskkonnaprobleemidele ning kutsub Läänemere ääres elavaid inimesi ühendama jõud koristamaks prügist rannaalasid. Tegevused toimuvad 31. august kuni 16. septembrini. 16. september on ka ülemaailma tuntud Maailmakoristuspäev.

Osale ka sina meie armsa saare rannaääre koristamisel. Mine ja tee jalutskäik oma kodurannas või vali endale meelepärane rannaäär. Kaasa võta kodust juba olemasolev vana kilekott näiteks saia/leivakott ning korja jalutuskäigul silma jääv pisiprügi sinna sisse. Kogutud prügi äraviskamiseks kasuta isiklikku prügikasti või avalikke konteinereid. Kogu jäätmed liigiti!

Kui sul on küsimusi, siis pöördu Hiiumaa valla jäätmespetsialisti poole; Kadri Aljas; kadri.aljas@hiiumaa.ee; 5340 6199.

Üleskutse: Saada oma jalutuskäigust ja põnevatest leidudest pilte aadressile info@hiiumaa.ee.

Hiiumaa vallavalitsus kutsub kogukondi üles koonduma ja oma kogukonnakoristus www.maailmakoristus.ee kaardil märkima.