Loading Sündmused

Kontsert: Peeter Rebane “Ise”

L, 19. november, 2022 - 17:00
image

Kutsume teid laupäeval muuseumisse kontserdile ja kohvikusse!
16:00 avame kohviku
17:00 algab kontsert: Peeter Rebane ISE
Pilet 15€ müügil kohapeal.

Peeter kontserdist:
Kõik algas sellest, kui kord loodusesse uitama minnes võtsin fotoka asemel kaasa kitarri ja luuperi, et ümbritsevat jäädvustada. Oli talv Eesti põhjarannikul… väga ebamugav… Imelikul kombel hakkas aga just neis oludes klaaruma kauaotsitud “enda” kõla. Ilmselt peabki inspiratsiooni saamiseks natuke külm ja valus olema.
Ideed, mis sedalaadi käikudel tekkisid, olid osa hetkest ja ümbrusest ning seetõttu tundus mõte nende esitamisest tehiskeskkonnas esialgu võõras. Vii või publik endaga metsa külmetama …. Õnneks selgus materjali settides, otsingute ja katsetuste tulemusena, et loodus jääb selle muusika osaks, esitades seda kus iganes, kasvõi kontserdisaalis.
Kava “ISE” on kitarril ja luuperil esitatud originaalmuusika. Lisaks loodusele on inspiratsiooni andnud ka näiteks kujuteldavad ajaloosündmused ning inimestevahelised mikro-, makro- ja semikosmosed.
“ISE” tähendab üksi, ilma ansambli- ja vestluskaaslaste ning toetava ümbruseta, omapead uidates. Siiski on ka kõige üksildasema loomerännaku magusaks sihtpunktiks kohtumine kuulajaga. See on lõppjaam, kohalejõudmine ja ka eksam.

Aeg
L, 19. november, 2022 - 17:00


Hind
15€

 

Korraldaja

SA Hiiumaa Muuseum
Telefon:
+372 58840 0140
E-post:
info@hiiumaamuuseum.ee
Külasta veebilehte

Asukoht

Hiiumaa Muuseumi Pikk Maja