Loading Sündmused

Kassari Külaülikool: Kaire Nõmm “Kuidas lugeda ja mõista üldplaneeringut”

K, 22. märts, 2023 - 18:00 - 19:30
B2144EEF-4344-40B6-AD53-C26B755A5381

Märtsikuus kõik, kõik on uus – teiste seas Hiiumaa valla uus üldplaneering, millele saavad kaasa rääkida ka kõik valla elanikud. Ent kust selle mahuka dokumendi lahtiharutamist üldse alustada? Kuidas kaasa rääkida, kui tingmärkide rägastik võtab pea ringi käima? Kuidas mõjutab uus planeering Kassari ja Käina kandi elu?

Märtsikuu külaülikooli loeng tuleb pragmaatiline – oleme külla palunud Hiiumaa valla arhitekti Kaire Nõmme, kes seletab tudengitele, kuidas üks üldplaneering sünnib ning annab loengu käigus kuulajatele kompassi, mille järgi planeeringut lugeda ning lahti mõtestada. Kaasa mõtlema, rääkima ning arvamust avaldama on oodatud kõik!

Kohtume kolmapäeval, 22. märtsil kell 18:00 Kassari rahvamaja kaminasaalis. Sissepääs, nagu ikka, prii.

Üritustesarja toetab Kultuurkapital.

Kaire Nõmm on Hiiumaa valla arhitekt ja Arhitektuurikooli üks asutajatest. Erialase kogemuse omandas ta arhitektuuribüroodest COO Arhitektid ja KAVAKAVA. Era- ja äriprojektide kõrval on Kaire projekteerinud nii kultuuri-, haridus- kui spordiehitisi. Huvist ümbritseva ruumi ja selles avanevate võimaluste parandamise vastu on ta töötanud ka oma koduvalla valitsuses ehitusnõunikuna ning on tänase Hiiumaa valla arhitekt. Arhitektitöö kõrval peab Kaire oluliseks ja põnevaks tööd laste ja noortega. Ta usub, et juba lähitulevikus on suurem osa inimestest oluliselt ruumiteadlikumad ja ruum meie ümber muutub aina nauditavamaks.

Aeg
K, 22. märts, 2023 - 18:00 - 19:30


Hind
Tasuta

 

Korraldaja
MTÜ Kassari Haridusselts

Asukoht

Kassari rahvamaja