Loading Sündmused

Jazzliit ja KORK LIVE: Laura Viva L’Italia!

K, 28. detsember, 2022 - 18:00
317806897_580653940732211_3818404464845920683_n

Jazzliit ja KORK LIVE
LAURA “VIVA L’ITALIA”
Laura Põlvere – vokaal
Villu Veski – saksofon
Tiit Kalluste – akordion
Toomas Vanem – kitarr
Kaspar Kalluste – trummid
Siim Usin – bass
Laura Põldvere Itaalia muusika erikava sisaldab erinevate autorite loomingut nii kaugematest kui ka praegustest aegadest. Laura esituses kõlavad näiteks Itaalia rahvalaul “Bella Ciao”, Eros Ramazzotti “Piu Bella Cosa” ja Itaalia tänavune eurolaul “Brividi”.
Itaalia koos oma kultuuri, armastuse ja hea toiduga puges juba pikka aega tagasi Laura hinge. “Mul on reisimisega antud endale lubadus, et teen seda alati kohta, kus ma varem käinud pole. Aga see reegel ei kehti Itaalia kohta. Sinna olen ma nõus iga hetk tagasi minema,” ütles Laura.
• Laura Põldvere armastab hullumeelse hooga kihutada vabaimprovisatsiooni juurest jazzimaailma ning popmuusikast koolituste andmiseni suurkonverentsidel. Ta on täiendanud oma teadmisi jazzi vallas nii Bostoni Berklee Muusikakolledžis, Freiburgi Jazz & Rock Schule’is ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Enda magistriõpingud tegi ta EMTAs kaasaegse improvisatsiooni erialal professorite Anne-Liis Polli ja Anto Petti käe all. Paralleelselt õpingutele osales ta aktiivselt rahvusvahelistel meistrikursustel Soomes, Saksamaal, Šveitsis, Prantsusmaal ja Soomes ning võttis osa erinevatest vokaalkonkurssidest. Tema enda jaoks on üks olulisemaid võitusid Riga Jazz Stage’i Raimonds Paulsi eriauhind, kus ta ühendas vabaimprovisatsiooni jazzistandarditega ning võlus publiku enda looperitehnika ja improakordioni mänguga..
• Villu Veski on saksofonist ja helilooja, kes õppis Eesti Muusikaakadeemias ja sai esimese saksofonistina klassikalise muusikahariduse, täiendades end sel alal ka Prantsusmaal. Jazzmuusikuna on Villu Veski loonud kolm ansamblit: Villu Veski kvartett (1985), Avicenna (1987), Saxappeal Band (1992), lisaks Tallinna Saksofonide Kvartett (1982). Põhjamaist etnojazz’i mängib muusikaprojekt “Põhjala Saarte Hääled” sai alguse 1998. Kontsertreisid on nende aastate jooksul toimunud pea kõigis Euroopa maades, Skandinaavias, endise Nõukogude Liidu aladel ja Põhja-Ameerikas. 1997. aastast veab Villu Veski omanäolist muusikafestivali Muhu Future Music Festival “JUU JÄÄB”, mis toimus sel suvel kuuendat korda. Villu Veski on loonud muusikat filmidele, teatritele, reklaamidele, Discovery Travel Channeli sarjadele ja NDR telekanali Eestit tutvustavale dokumentaalfilmile “A Journey through Estonia”, mille keskseks karakteriks ta ka ise on.
• Saanud klassikalise muusikahariduse, alustas Tiit Kalluste improvisatsioonilise muusika mängimist 1980-ndatel aastatel, olles toona pioneeriks oma instrumendil improvisatsioonilise muusika mängimisel. Laialdast rahvusvahelist tähelepanu on saanud tema osalusega projektid NordicSounds ja Jazz’n’Tango, kus ta on tegev muusiku, produtsendi ja heliloojana. Ta on andnud kontserte ja esinenud muusikafestivalidel mitmekümnes välisriigis Euroopas, Skandinaavias, Aasias, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas.
Tiit Kalluste on mitmete heliplaatide produtsent, helilooja ja muusikakirjastaja. Tema loodud muusikat on kasutanud muuhulgas mitmetes tele- ja kinofilmides. Tiit Kalluste on akordioni ja improvisatsiooni õppejõud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on olnud kauaaegne Eesti Akordioniliidu president ja 2014. aastast selle auliige.
• Kaspar Kalluste on trummar, kes on jazzi- ja rokilavadel figureerinud juba viisteist aastat. Laia huvideringiga muusikute perest pärit nooruk huvitus erinevatest muusikastiilidest juba varakult. Muusikalisi eeskujusid on Kasparil väga palju ja väga erinevaid, kuid enda muusikutee kõige olulisemateks mõjutajateks peab ta oma kalleid õpetajaid. Kaspar Kalluste inspiratsiooniallikaiks on kirg muusika vastu ja mõistagi elu ise.
LISAINFO:
Kontsert algab kell 18 ja toimub Kärdlas Šampanjabaaris KORK.
Eelmüügis on piletid 20€, ukselt ostes on pileti hind 25 eurot.
Pileteid on piiratud kogus ja osalejate arvu täitumisel kohapeal pileteid ei müüda.
Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Aeg
K, 28. detsember, 2022 - 18:00

 

Korraldaja

Asukoht

Šampanjabaar ja resto Kork
Kärdla, Hiiumaa Eesti
Külasta veebilehte