Loading Sündmused

Jazzliit 20 ja KORK LIVE: Flow Rea

L, 16. märts - 18:00 - 20:00
flowrea

Mathei Florea – klaver/klahvpillid
Joosep Talumaa – elektribass/klahvpillid
Dmitri Nikolajevski – trummid
Värskelt tuule alla saanud Flow Rea kujutab endast põnevat kollektiivi, mis on tulvil loomingulist energiat ja uuendusmeelsust. Trio eestvedajaks on rahvusvahelise taustaga pianist Mathei Florea, kelle käe all sünnib muusika, mis on saanud mõjutusi nii tema klassikalisest haridusest kui ka jazzi rikkalikust maailmast. Mathei kõrval astuvad üles andekad muusikud Joosep Talumaa ja Dmitri Nikolajevski, kelle mitmekülgne kogemus ja oskused loovad ansamblile unikaalse helipildi. Flow Rea loominguline protsess on sünergia tulemus, kus iga liikme ideed saavad ruumi ja toetust, et kasvada milleksi erakordseks. Nende muusika on eksklusiivne sulam hip-hopist, soulist ja jazzist, kus kõlab inspiratsioon sellistelt artistidelt nagu Alfa Mist ja Yussef Dayes. Ansambel astub suurde muusikamaailma oma debüütsingli ja muusikavideoga, mis näeb ilmavalgust novembri lõpus, kajastades nende ühiseid pingutusi ja kirge muusika vastu. See projekt ühendab muusikuid MUBAstuudioga ja filmitegija Teet Raikiga, pakkudes Eesti muusikaväljale tõeliselt erilist ja ainukordset elamust. Flow Rea siht on jõuda kuulajateni, kes hindavad jazzi keerukust ja värskeid helisid, aga ka neile, kes otsivad midagi uut väljaspool popkultuuri. Nad on valmis vallutama nii kodumaiseid lavasid kui ka rahvusvahelisi festivale, tuues kuulajateni muusikalise kogemuse, mis on sama rikkalik ja kaasahaarav kui žanrid, millest nad ammutavad inspiratsiooni.
• Mathei Florea on Eestist pärit pianist, kes lõpetas klassikalise klaveri erialal Tallinna Muusikakeskkooli. Pärast kooli lõpetamist avanes talle hoopis teistsugune ja uudsust pakkuv jazzmuusika maailm Georg Otsa nimelises muusikakoolis. Mathei jätkas oma õpinguid Kristjan Randalu juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning hiljem läks Skurup Folkhögskolasse (Rootsi). 2020. aastast omab noor pianist bakalaureusekraadi Berliini Jazz Instituudist. Berliinis olid ta õppejõududeks Kurt Rosenwinkel, John Hollenbeck, Jim Black, Sebastian Studnitzky jt. Lisaks võttis ta ka heliloomingu eratunde Petros Klampanise käest. Viimastel aastatel on Matheid seostatud erinevate projektidega arvukate jazzartistide ja ansamblitega nii Eestist kui välismaalt, näiteks “Mathei Florea New Grounds” “Foyl Aka”, New Wind Jazz Orchestra” jt.
• Joosep Talumaa on Eesti muusik, kes on kogenud kitarrist ja bassist. Ta on läbinud põhjaliku muusikaõppe, alustades Saue Muusikakoolist, kus ta keskendus kitarriõppele. Seejärel jätkas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus ta lõpetas bakalaureuseõppe jazzmuusika osakonnas kitarri erialal. Joosep on aktiivselt osalenud erinevates muusikalistes projektides ja ansamblites, sealhulgas Põhja-Tallinn, Suured Tüdrukud ja Marit Kesa Bänd. Ta on olnud nii kitarrist kui ka bassist ning osalenud mitmete tuntud Eesti artistidega koostöös, näiteks Ott Lepland, Sofia Rubina-Hunter ja Uku Suviste. Lisaks oma esinemiskarjäärile jagab Joosep oma muusikateadmisi kitarriõpetajana Saue Muusikakoolis. Kokkuvõttes on Joosep Talumaa mitmekülgne muusik, kes on oma oskustega rikastanud Eesti muusikamaastikku nii esineja kui ka õpetajana.
• Dmitri Nikolajevski on üks eesti otsitumaid trummareid, kes esineb nii popartistide kui ka jazzartistidega. Tuntumad nendest on JT Conception, Sofia Rubina, Liis Lemsalu jt. JT Conceptioni koosseisus võitis ka ta aasta jazzansambli tiitli.
Kontsert algab kell 18 ja toimub Kärdlas Šampanjabaaris KORK.
Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital

Aeg
L, 16. märts - 18:00 - 20:00

 

Korraldaja

Asukoht

Šampanjabaar ja resto Kork
Kärdla, Hiiumaa Eesti + Google Map
Külasta veebilehte