Loading Sündmused

Jaanipäev Lõpe pargis

R, 23. juuni, 2023 - 19:00 - 23:00
maxim-tajer-x3S1aGQNgro-unsplash

23. juunil algusega kell 19.00 algab jaanitule ääres, muistsete eestlaste kaitsekindlustise lohus ( nn.Sõja auk) estraadil Indrek Liidi ja Karl Otsa ansambli kontsert. Tantsumuusikat jagub kelle 23.ni.
Väikeste printside ja printsesside päralt on tule kõrval nn “Kikerdamise kare”: köievedu, kotisjooks ja ümber sõjaaugu võidujooks.
Austame 1974 aastal väikese Rahu eest kolhoosi algatatud Heino Kiige nimelise pargi teokstegijaid: Heino Kiik, Lembit Kuulmata Taimi Otsason, Linda Mägimaa, Kersti Rõbtšenko, Annika Sõlg, Laine Lõppe jt. Töökal ja viljakal väikemajandi perel oli kavas mäeveerule paigaldada kultuurimaja, kauplus ja aedniku maja. Nende teostamiseni ei jõutud. Kutsume kõiki siinsete külade inimesi ja kõiki huvilisi jaanitulele ja pargi rajamise mälestuspäevale. Pargi rajamisest teeb ettekande Laura Kivistu uurimistöö ainel selle juhendaja Aare Ristmägi.
Alates 1997 aastast kannab pargi arengu eest hoolt külaarenguselts “Sakas”. Seltsi poolt on viidud läbi naljaetendusi “Pühalepa Triip” aastail 2012-2019. Naljaetenduste autorite ja hiiu keele toetajate nimed on pargi keskel asuvale Hiiu keele puule Hiiu kihelkondade järele.
Olete kutsutud!

Aeg
R, 23. juuni, 2023 - 19:00 - 23:00

 

Korraldaja

Asukoht

Lõpe park
Lõpe küla + Google Map