Loading Sündmused
Warning: Undefined property: stdClass::$value in /data01/virt84516/domeenid/www.hiiumaa.ee/htdocs/wp-content/plugins/bb-plugin/extensions/fl-theme-builder-core/classes/class-fl-theme-builder-field-connections.php on line 813

Warning: Undefined property: stdClass::$value in /data01/virt84516/domeenid/www.hiiumaa.ee/htdocs/wp-content/plugins/bb-plugin/extensions/fl-theme-builder-core/classes/class-fl-theme-builder-field-connections.php on line 813

Erika ja Tambet Pedaku näitus “Põhjala siid”

K, 11. jaanuar, 2023 - 17:00 - L, 4. veebruar, 2023 - 15:00
Plakati-variant fbpäis1

Siid on olnud maailmas läbi aegade üheks luksuskauba materjaliks. Täna saab soovitu kiiresti kätte kust iganes. Väikeseks muutunud maailm lisab meie toimetamistesse kiirust. Nii, et võib jääda märkamata ja tegemata nii mõnigi kohalik väärt võimalus koduhoovis.

Põhjamaade ürglambad on karmides oludes kohanedes saanud endale kahekihilise pehme alus- ja karmima pealiskihiga kaitsva kasuka. Sarnase villaga on ka meie kihnu maalammas.

Selline vill läheb meile korda. Naturaalsed nüansirikkad toonid mustast valgeni ja taimedega värvitud vill annavad märgviltides rustikaalse tulemuse. Siidiselt läikiv ja pehme aluskiht segunedes karmima kihiga on üldmõjult karge ning ilmselt toetab meie põhjamaist loomust. Pole patt nimetada põlistõugu kihnu maalamba villa hellitavalt Põhjala siidiks. Sellest on tehtud meie näituse tekstiilid.

Erika Pedak (1948) on tekstiilikunstnik (lõpetanud ERKI 1985) ja tekstiililoolane (lõpetanud TÜ 2007). Ta on töötanud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis õppeprorektorina ja tekstiiliajaloo õppejõuna, praegu jätkab külalisõppejõuna Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Kunstnik on aktiivne näitustel ja konkurssidel osaleja. Kahel korral on ta valitud Eesti Tekstiilikunstnike Liidu poolt aasta tekstiilikunstnikuks. Alustanud loometeed gobeläänide kudumisega, on kunstnik pikka aega töötanud autoritehnikas, kasutades väga erinevaid materjale. Saaremaale kolimise ajast alates 2014 on Erika Pedak edukalt viljelnud märgviltimise tehnikat. Vaipade ja disainesemete viltimisest on innustunud ka poeg Tambet, kelle pere talust Saaremaal tuleb kihnu maalammaste vill.

Tambet Pedak (1973) on sisearhitekt (lõpetanud EKA 2000). Ta on töötanud ARS Projekt OÜs. Aastast 2004 on ta tegutsenud vabakutselise loovisikuna oma firmas Luuk OÜ. Tambet Pedak on projekteerinud koostöös teiste sisearhitektidega või üksi paljusid interjööre nii avalikus ruumis kui eravaldustes, sh projekteerinud mõned eramud. Aastal 2006 oli Tambet Pedak Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia konkursi nominent. Koos Erika Pedakuga on neil olnud ühisnäitused 2001 Tartus ja 2020–2021 Tallinnas, Kuressaares ja Tartus.

Nelja Nurga Galerii on avatud R-L 11-15

Aeg
K, 11. jaanuar, 2023 - 17:00 - L, 4. veebruar, 2023 - 15:00


Hind
Tasuta

 

Korraldaja

Hiiumaa Loovisikute Vabaühendus HiKu

Asukoht

Nelja Nurga Galerii
Keskväljak 5.a
Kärdla, Eesti
+ Google Map
Telefon:
510 9255
Külasta veebilehte