10 põhjust, miks Hiiumaa on ideaalne paik kalastuspuhkuseks

23 sept. 2022
20210924_175741

  • Hiiumaal on kõik vahemaad maksimaalselt poole tunni kaugusel, nii ei pea sa kulutama liiga palju väärtuslikku puhkuse aega autos, mida võiksid veeta hoopis kalastades.
  • Alati on võimalik leida allatuule rand. Kui tuul käib liialt peale, siis on kindel, et saare teises küljes, mitte rohkem kui poole tunni kaugusel, on oluliselt tuulevaiksem.
  • Saare põhja- ja lääneküljes saab püüda suure mere kalu nagu meriforell, lest ja räim samal ajal kui kagusse jäävas Väinameres tuleb pigem mageveekaladena tuntud ahvenat, haugi, säinast, särge ja lutsu.
  • Kevadine hooaeg Käina lahe kanalitel või Kõrgessaares jõe ääres ning sügisel Kõpu poolsaare randades, kui kala muudkui võtab.
  • Hiiumaal pole kunagi probleeme kalastuskaardi saamisega, sest kalastuskaarte on veebis vormistamiseks alati kordades rohkem kui nende kasutajaid.
  • Hiiumaal on hea väikesadamate võrgustik, kuskohast saab paati vette lasta. Lisaks muidugi mitmed lautrikohad. Mitmetes sadamates on võimalik ka kõht täis süüa ja saunaski käia. Ainult saart ümbritseva merega peab ainult ettevaatlik olema, sest kive seal jätkub.
  • Hiiumaa rahvaarvu arvestades on saarel päris hea kalastustarvetega varustatus, kui midagi olulist puudu on. Harrastus- ja kutselise püügi varustust pakuvad kaks kauplust Kärdlas ning üks Käinas. Lisaks leiab paaditarvikuid, kui neid peaks tarvis olema.
  • Kui vältida turismi tipphooaega juulit, siis leiab piisava valiku köögi ja saunaga varustatud puhkemaju, kus terve seltskond saab end mõnusalt tunda. Tihtipeale kuulub maja rendi hinna sisse ka paat, või siis oskab majutaja juhatada kust kohast seda rentida saab.
  • Kui niisama ülemere kalastama tulekuks kipub motivatsiooni nappima, siis on see võimalik ühildada mõne kalafestivaliga – neid on Hiiumaal õite mitu. Mai lõpul toimuv Tuulekala festival on nagu kalastajate laulupidu, augustis on Lestafest ja Hiiu kala ja õlle festival.
  • Lõppeks on pea alati Hiiumaal võimalik osta värsket kala, kui endal ei peaks õnneks minema. Ei jää vähemasti häbisse.

Kalastuspuhkuse planeerimiseks vajaliku info leiad MTÜ Hiiukala kodulehelt hiiukala.org/kalaturism

20210924_175741

Loe veel

28.11.2022
10. detsembril katame Hiiumaa glögikohvikutega

Esmakordselt toimuval Hiiumaa glögikohvikute päeval ootavad kohvikutes üle Hiiumaa külalisi aurav tassitäis glögi, mõnusalt kaneelised saiakesed, vürtsikas…

Loe edasi
09.11.2022
Fotokonkurss “Hiiumaa saun”

Hiiumaal on küll iga aasta sauna-aasta, kuid Maaturisimi poolt on aasta 2023 väljakuulutatud just sauna-aastaks. Sel põhjusel…

Loe edasi
26.10.2022
Märt Treier: „Hiiumaal on alles miski, mida maailmas aina vähemaks jääb.“

Küsimuse peale, miks Märt just Hiiumaal asjatab, räägib ajakirjanik nii: „Minu isiklik Hiiumaa lugu on pikk, aga…

Loe edasi