10 põhjust, miks Hiiumaa on ideaalne paik kalastuspuhkuseks

23 Sep 2022
foto: Tuuli Tammla

  • Hiiumaal on kõik vahemaad maksimaalselt poole tunni kaugusel, nii ei pea sa kulutama liiga palju väärtuslikku puhkuse aega autos, mida võiksid veeta hoopis kalastades.
  • Alati on võimalik leida allatuule rand. Kui tuul käib liialt peale, siis on kindel, et saare teises küljes, mitte rohkem kui poole tunni kaugusel, on oluliselt tuulevaiksem.
  • Saare põhja- ja lääneküljes saab püüda suure mere kalu nagu meriforell, lest ja räim samal ajal kui kagusse jäävas Väinameres tuleb pigem mageveekaladena tuntud ahvenat, haugi, säinast, särge ja lutsu.
  • Kevadine hooaeg Käina lahe kanalitel või Kõrgessaares jõe ääres ning sügisel Kõpu poolsaare randades, kui kala muudkui võtab.
  • Hiiumaal pole kunagi probleeme kalastuskaardi saamisega, sest kalastuskaarte on veebis vormistamiseks alati kordades rohkem kui nende kasutajaid.
  • Hiiumaal on hea väikesadamate võrgustik, kuskohast saab paati vette lasta. Lisaks muidugi mitmed lautrikohad. Mitmetes sadamates on võimalik ka kõht täis süüa ja saunaski käia. Ainult saart ümbritseva merega peab ainult ettevaatlik olema, sest kive seal jätkub.
  • Hiiumaa rahvaarvu arvestades on saarel päris hea kalastustarvetega varustatus, kui midagi olulist puudu on. Harrastus- ja kutselise püügi varustust pakuvad kaks kauplust Kärdlas ning üks Käinas. Lisaks leiab paaditarvikuid, kui neid peaks tarvis olema.
  • Kui vältida turismi tipphooaega juulit, siis leiab piisava valiku köögi ja saunaga varustatud puhkemaju, kus terve seltskond saab end mõnusalt tunda. Tihtipeale kuulub maja rendi hinna sisse ka paat, või siis oskab majutaja juhatada kust kohast seda rentida saab.
  • Kui niisama ülemere kalastama tulekuks kipub motivatsiooni nappima, siis on see võimalik ühildada mõne kalafestivaliga – neid on Hiiumaal õite mitu. Mai lõpul toimuv Tuulekala festival on nagu kalastajate laulupidu, augustis on Lestafest ja Hiiu kala ja õlle festival.
  • Lõppeks on pea alati Hiiumaal võimalik osta värsket kala, kui endal ei peaks õnneks minema. Ei jää vähemasti häbisse.

Kalastuspuhkuse planeerimiseks vajaliku info leiad MTÜ Hiiukala kodulehelt hiiukala.org/kalaturism

Artikli avaldamist on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist Piirkonna konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

 

foto: Tuuli Tammla

Read more

09.06.2022
Hiiumaa saab oma kirjandusfestivali

1.-3. juulil toimub Kärdla sadamas Hiiumaa esimene kirjandusfestival. Festivali fookuses on lisaks Hiiumaaga seotud kirjandusele Põhjamaade kirjandus. Hiiumaale…

Read more
12.08.2022
„Genius Loci III“ – kunst päästab meid nõmedusest

Kuuldes, et sel aastal on Reigi pastoraadis „Genius Loci III“ näitusel kunstilist rolli täitmas keraamika, rõkkasin rõõmust….

Read more
26.09.2022
Suvi tõi Hiiumaale tagasi bussituristid, automatkajad pelgavad praamijärjekordi ja piletihindu

Hiiumaa turismiklaster viis augusti lõpul ja septembri alguses läbi Hiiumaa turismiettevõtjate küsitluse, mille eesmärk oli tuvastada, kuidas…

Read more