Teekond läbi looduse, kuhu jala ega autoga ei pääse

22 juuni 2023
Processed with VSCO with dog3 preset

Juustes puhuv tuul, rahustavad loodushääled ja majesteetlikud hobused tekitavad tunde, nagu oleksid sattunud muinasjuttu. Kassaris on niivõrd eksootiline, et mulle kui mandrielanikule jääb ratsamatka kogemus elu lõpuni meelde.

Ristitee talus Kassaris on hobused olnud juba ligi 30 aastat ning ratsamatkad vaid üks mitmest tegevusest,millega talu tegeleb. “Turismiga rikkaks ei saa,“ ütleb matkajuht Triinu Schneider kohe ära. 

Jõuan ratsatalu õuele, kus ootavad hobused ning kaks noort, kes koos minuga samas ratsagrupis on. Triinu sõnul on kõige mugavam, kui grupis on keskmiselt 5–6 inimest, sest siis kuulevad kõik pajatusi ratsatalu ajaloost ning ka hobustest ja ratsutamisest endast ning saavad oma küsimused ja mured ära rääkida. Ratsamatkasid on Hiiumaal tehtud kaua ning kui kunagi olid 80% turistidest, kes tallu tulid, soomlased, siis nüüd on aina enam ka kohalike külastajate arv kasvanud.

Proovin küll vaprat nägu teha, kuid aus olles olen terve elu hobuseid kartnud, seega tulin lisaks ratsamatkale oma hirmule otsa vaatama. 

“Kõige tähtsam siia tulles on see, et inimesed oleksid lugenud hobuste kohta ning oma oskuste ja hirmude koha pealt ausad. Nii leiame neile parima hobuse,“ selgitab Triinu, kes mulle laste lemmikponi sõidukaaslaseks määrab. 

Ratsakiiver peas, jalgade asend selge ning puusad vabaks lastud, alustame oma ühe-kahetunnist lühimatka. Matk kulgeb mööda Käina lahe-Kassari maastikukaitseala mereäärset linnuparadiisi, kus näeme lausa kaks korda merikotkast. 

Triinu juttude saatel ja juhendamisel lendab aeg nagu linnulennul ning vaid viiesaja meetri kaugusel ratsatalust, kuskil muinasjutulise Kassari kabeli juures, olen täielikult unustanud oma hirmu hobuste ees. Saan esimest korda elus kogeda, et hobused on teraapialoomad. 

Triinu ja tema meeskonna juhitud matk on äärmiselt professionaalne ning põnev kogemus, mida ma ei unusta elu lõpuni. Lisaks elamusele, mille sain Kassari loodusest, hobustest ja Triinust endast, kes on juba karakter omaette, keda kuulata ning kohata, lahkun matkalt vaimselt enesekindlamana ning kõvasti julgemana.

Kui tõesti otsida ainulaadset seiklust, mis ühendab looduse, loomad ja isikliku reisi, on Kassari ratsatalu ideaalne sihtkoht. Talus on võimalik valida nii lühimatka (1 tund) kui ka pika matka vahel (1–5 päeva) ja põhiline hooaeg algab kohe pärast jaanipäeva. 

 

Hiiu Leht
Loo autor: Irene Kivi

Artikli ilmumist on toetanud Piirkonna Konkurentsivõime Tugevdamise (PKT) projekt ja on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Processed with VSCO with dog3 preset

Loe lisaks

18.10.2023
Hõimupäevaga algav Hiiumaa restoranide nädal pakub maitseid Tarestest Taimaani

Hiiumaa sügisesel restoranide nädalal osalevad just selleks sündmuseks valminud erimenüüdega kaheksa eriilmelist restorani. Gurmee-pakkumiste hinnad jäävad vahemikku…

Loe edasi
11.10.2023
Hiiumaa sihtkohakampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid kümnete miljoniteni

Maist septembrini kestnud Hiiumaa digikampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid rohkem kui 77 miljoni vaatajani ning tõid saare…

Loe edasi
10.10.2023
Green Destination konverentsil tunnustati Eesti turismisihtkohti – Hiiumaale kuldtase!

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel Green Destinationsi konverentsil tunnustati rohesihtkohtade programmis osalevaid Eesti turismisihtkohti. Programmiga liitunud Hiiumaa tõusis hõbetasemelt kuldtasemele,…

Loe edasi