President Alar Karis külastab Hiiumaad

28 mai 2023
vapp_600x759

Vabariigi President Alar Karis külastab koos abikaasa Sirje Karisega pühapäeval, 28.mail ja esmaspäeval, 29.mail Hiiumaad, kus ta kohtub kohalike omavalitsusjuhtidega ja ettevõtjatega.

Kahe päeva jooksul kohtub riigipea Hiiumaa omavalitsusjuhtidega, kellega arutab kohaliku elu küsimusi, sealhulgas ühenduste teemat ning riigi ja omavalitsuste suhteid.

President Karis arutab täna turismiklastri esindajatega Hiiumaa turismiarendamisega seotud küsimusi, tutvub toidutootja Hiiumaa Köök ja Pagar tegevusega, külastab Hiiumaa Spordikeskust ning Hiiumaa Muuseumi peahoonet Pikk Maja.

Esmaspäeval annab president Karis Hiiumaa Gümnaasiumi õpilastele koolitunni ja külastab ettevõtet Dagöplast, Vaemla Villavabrikut ning Viscosa kultuuritehast.

Riigipea külastab ka Hiiumaa haiglat ning kohtub Kärdla perearstidega, et kõnelda kohalikku tervishoidu puudutavate teemadel.

Õhtul läheb presidendipaar Kärdla kirikus toimuvale Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäevale pühendatud Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri kontserdile.

 Lisaks tutvub riigipea abikaasa Sirje Karis pühapäeval Kärdla Linnaraamatukogu tööga ning külastab esmaspäeval ka Elamuskeskust Tuuletorn.

Lisainfo: president.ee

 

vapp_600x759

Loe lisaks

13.05.2024
Margit Kääramees “Meie jaoks on Orjaku sadam maailma ilusaim väikesadam”

Tulihingeline kultuurikorraldaja Margit Kääramees seisab hea paljude populaarsete kultuurisündmuste eest Hiiumaal, aga üks olulisematest südameasjadest on tema…

Loe edasi
06.05.2024
Ristna tuletorn – Eiffeli meistriteos

Suvehiidlasest arhitekt Indrek Laos on kulutanud lugematuid tunde Eiffeli tehases valmistatud Ristna tuletorni uurimiseks ning selle tutvustamiseks…

Loe edasi
19.04.2024
Yui Yui & Kao Thai

Tänapäeval ei saagi enam paljude asjade üle üllatuda ning üllatus ei ole ka see, et jälle kord…

Loe edasi