President Alar Karis külastab Hiiumaad

28 mai 2023
vapp_600x759

Vabariigi President Alar Karis külastab koos abikaasa Sirje Karisega pühapäeval, 28.mail ja esmaspäeval, 29.mail Hiiumaad, kus ta kohtub kohalike omavalitsusjuhtidega ja ettevõtjatega.

Kahe päeva jooksul kohtub riigipea Hiiumaa omavalitsusjuhtidega, kellega arutab kohaliku elu küsimusi, sealhulgas ühenduste teemat ning riigi ja omavalitsuste suhteid.

President Karis arutab täna turismiklastri esindajatega Hiiumaa turismiarendamisega seotud küsimusi, tutvub toidutootja Hiiumaa Köök ja Pagar tegevusega, külastab Hiiumaa Spordikeskust ning Hiiumaa Muuseumi peahoonet Pikk Maja.

Esmaspäeval annab president Karis Hiiumaa Gümnaasiumi õpilastele koolitunni ja külastab ettevõtet Dagöplast, Vaemla Villavabrikut ning Viscosa kultuuritehast.

Riigipea külastab ka Hiiumaa haiglat ning kohtub Kärdla perearstidega, et kõnelda kohalikku tervishoidu puudutavate teemadel.

Õhtul läheb presidendipaar Kärdla kirikus toimuvale Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäevale pühendatud Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri kontserdile.

 Lisaks tutvub riigipea abikaasa Sirje Karis pühapäeval Kärdla Linnaraamatukogu tööga ning külastab esmaspäeval ka Elamuskeskust Tuuletorn.

Lisainfo: president.ee

 

vapp_600x759

Loe lisaks

29.08.2023
Biolagunevate mähkmete tootjad käisid koostöövõimalusi uurimas

“Mis oleks, kui Hiiumaa oleks esimene saar, kus kõik beebid kasutavad biolagunevaid mähkmeid?“ küsis majandusteadlane ja sinimajanduse…

Loe edasi
25.08.2023
Onnilaager õpetab lugema ja ehitama

Kassari rahvamaja metsatukas ootab avastamist neli värsket onni, mis valminud looduslikest materjalidest, naelte ja kruvideta, laste koostöö…

Loe edasi
25.08.2023
Kolm küsimusi tekitavat objekti koos selgitustega

Hiiumaa vaatamisväärsuste vahel tiirutades jääb kindlasti silma ka palju muud huvitavat, mille kohta selgitavad infotahvlid ja ajalooülevaated…

Loe edasi