Õpingute toetamiseks loodi Hiiumaa noorte stipendiumifond

24 aug. 2023
stipendiumid

SA Hiiumaa Arenduskeskus ja Hiiumaa Ettevõtjate Liit moodustasid Hiiumaa noorte stipendiumifondi, mis hakkab toetama Hiiumaa noorte kõrghariduse omandamist Eestis või välismaal.

Arenduskeskuse juht Liis Lukas ütles, et fondi asutamise eesmärk on muuta kõrghariduse omandamine Hiiumaa noortele kättesaadavamaks ja mugavamaks ning aidata Hiiumaalt mujale haridust omandama läinud noortel säilitada parem side kodusaarega.

„Maailma majandus muutub järjest komplekssemaks ning ka Hiiumaa ettevõtted vajavad kõrgelt haritud töötajaid,“ rõhutas Lukas.

Hiiumaa Ettevõtjate Liidu juhatuse liikme Andrus Ilumetsa sõnul on fondi üheks oluliseks eesmärgiks, lisaks üliõpilastele rahalise stipendiumi maksmisele, ka tugivõrgustiku pakkumine.

„Saame aidata noortel õpingute ajal kodust eemal paremini hakkama saada, leida neile mentoreid ja praktikakohti Hiiumaa ettevõtetes ehk nende tulevastes töökohtades,“ ütles Ilumets. Lisaks tõi Ilumets välja, et stipendiumi saamine ei kohusta noort kodusaarele tagasi tulema, aga meil on hea meel, kui nii läheb.

Lukas loodab, et stipendiume saavad noored hakata taotlema juba 2023. aastal, kuid kui palju ja mis summades, sõltub fondi täienemise kiirusest.

„Seeme on külvatud, kuid enne saagi jagamist tuleb taime veel kasta ehk fondi kasvatada. Selleks ootame fondi toetusi ja annetusi. Kui meilt stipendiumi saamiseks peab taotleja olema Hiiumaa valla elanik, siis toetajateks on teretulnud ka suvehiidlased, turistid ja teised Hiiumaa sõbrad,“ kutsus Lukas üles fondi toetama ja lisas, et fond on loodud Eesti Rahvuskultuuri Fondi allfondina.

Lisainfot fondi kohta leiab Hiiumaa arenduskeskuse kodulehelt: hiiumaaarenduskeskus.ee/hiiumaa-arenduskeskusest/noorte-stipendiumifond/

 

Loo autor: Hiiu Leht. Artikli ilmumist on toetanud Piirkonna Konkurentsivõime Tugevdamise (PKT) projekt ja on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist.

stipendiumid

Loe lisaks

18.10.2023
Hõimupäevaga algav Hiiumaa restoranide nädal pakub maitseid Tarestest Taimaani

Hiiumaa sügisesel restoranide nädalal osalevad just selleks sündmuseks valminud erimenüüdega kaheksa eriilmelist restorani. Gurmee-pakkumiste hinnad jäävad vahemikku…

Loe edasi
11.10.2023
Hiiumaa sihtkohakampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid kümnete miljoniteni

Maist septembrini kestnud Hiiumaa digikampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid rohkem kui 77 miljoni vaatajani ning tõid saare…

Loe edasi
10.10.2023
Green Destination konverentsil tunnustati Eesti turismisihtkohti – Hiiumaale kuldtase!

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel Green Destinationsi konverentsil tunnustati rohesihtkohtade programmis osalevaid Eesti turismisihtkohti. Programmiga liitunud Hiiumaa tõusis hõbetasemelt kuldtasemele,…

Loe edasi