Hiiumaa Muuseumi Pikk Maja

Vabrikuväljak 8, Kärdla linn
info@hiiumaamuuseum.ee

Hiiumaa Muuseumi peahoone asub Kärdla südames, majas, kus kuni 20. sajandi keskpaigani elasid Hiiu-Kärdla kalevivabriku direktorid. Rahvasuus kutsuti seda maja Pikaks Majaks. Alates 1998. aastast on Pikk Maja Hiiumaa Muuseumi peahoone.

Muuseum koos vahva mängutoa ja meenepoega on avatud aastaringselt. Vaadata saab suuremaid ja väiksemaid näituseid, mis vahetuvad aasta jooksul korduvalt.

Näituseruumid asuvad kahel korrusel – esimesel korrusel asub saal koos kolme näituseruumi, mängutoa ja meenepoega. Teisel korrusel on galerii (ligipääs ainult trepist).

Kuni veebruarini 2024 on avatud suurem näitus “Muusikast hiidlaste elus” ning palju teisi väiksemaid näituseid, mis vahetuvad.

1830.– 40. aastatel ehitatud üle 60 meetri pikkune hoone on tänaseni säilinud pikim puumaja Kärdlas. Nõukogude perioodil paiknesid hoones erinevad valitsusasutused, sealhulgas haridusosakond ja raamatukogu. Samuti viidi Pikas Majas läbi pidulikke abielutseremooniaid, mida tehakse tänaseni. Pika Maja saalis toimuvad erinevad kontserdid ja salongiõhtud. Siin peetakse koosolekuid, seminare, töötubasid ja tähistatakse erinevaid tähtpäevi. Oma ürituse korraldamiseks võta meiega ühendust!

Pika Maja meene-ja raamatupoest leiab laia valiku hiiumaiseid meeneid ja käsitöötooteid ning suure valiku Hiiumaaga seotud kirjandust. Pood on avatud muuseumi lahtioleku aegadel. Külasta ka meie e-poodi.

Galerii

On peatus teekonnal:

See objekt ei ole osa ühestki teekonnast

Sulle võib veel huvi pakkuda: