Mitte ainult sportlastele: vihmase ilmaga Hiiumaa spordikeskusesse

09 juuni 2023
Processed with VSCO with a4 preset

Kui väljas on külm, võib olla raske leida võimalusi aktiivseks meelelahutuseks. Hiiumaa spordikeskuse juhataja Martin Lauri sõnul võib spordikeskusesse tulla suvel iga päev. Küll kohandatud ajakavaga, kuid spordihuviline leiab tegevust ka siis, kui õue minna ei taha.

Muidugi saab majas nii sees kui väljas mängida tennist, jalgpalli või korvpalli, harrastada mitmevõistlust või sõita tõukerattaga rulapargis, kuid kuna ma just võrkpalliturniiri oma sõprade või töökaaslastega kokku ei olnud leppinud, siis astusin päris ausalt majja sisse kaks kätt taskus, et saada teada, mida seal just spontaanselt võimalik teha on. 

“Igasuguseid erinevaid asju,” muigas Lauri mulle vastuseks ning lisas, et 2021. aastal avatud Hiiumaa spordihoones saab nüüdseks harrastada peaaegu kõiki erinevaid spordi valdkondi ja seda täiesti ilma broneeringuta. 

Oleksin võinud minna lihtsama vastupanu teed ja valida jõusaali, kuid otsustasin seekord hoopis teistsugusemate alade kasuks. Proovisin kettaheidet, batuudihüpet ja lauatennist. Paarilist küll spordihoonest rentida ei saa, aga ilusasti küsides leiab endale Hiiumaal ehk lauatennise partneri suhteliselt lihtsalt.

Selleks, et spordihoones oma aega sisustada pole palju vaja. “Kergejõustiku ala pilet maksab 2 eurot ja lauatennis 4 eurot – kindlasti peavad kaasas olema sisejalanõud,” nendib Lauri, et sellega nõudmised piirduvad. Riietus võiks sportimist soosida. 

“Eelmisel suvel elas Hiiumaal üks välismaa paar ja nad käisid iga nädal näiteks kahekesi sulgpalli mängimas,” tõi Hiiumaa spordikeskuse juhataja näiteid, kuidas spordihoone võimalusi ära on kasutatud. “Muidugi on suureks hitiks ka väli-tenniseväljak,” lisas ta.

Mõte kettaheitest paelus mind palju rohkem jõusaalist või sulgpallist, nii et mõeldud-tehtud. Tammert ja Kanter on selle ala küll eestlaste südameisse lennutanud, kuid liiga populaarne see ei ole. Ma sain kiirelt aru, et kettaheide nõuab teatud oskusi, jõudu ja tehnikat, kuid siiski on seda väga tore harjutada ja see võib olla suurepärane viis pärastlõuna veetmiseks.

Järgmiseks võtsin ette lauatennise. Mõnus ala mida koos sõbraga tempokalt toksida, ilma et peaks seda varem palju harjutanud olema. Kui soovid esimest korda lauatennist proovida, on spordikeskuses olemas lauad avalikuks kasutamiseks, nii et sa ei pea varustusse investeerima.

Kolmandaks otsustasin hüpata batuudi peal, mis on eriliselt vahva viis kardiotreeningu tegemiseks sõpradega või üksi ja hüpata saab ilma et peaks kartma kellelegi otsa kukkumist või ette jäämist. Olenemata sellest, kas oled algaja või kogenud hüppaja, on see lustlik viis liikumist harrastada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et vihmasel või külmal suvepäeval tasub sammud spordikeskusesse seada küll. Lauatennis, batuut ja kettaheide on vaid mõned näited paljudest tegevustest, mida Hiiumaa spordikeskuses pakutakse.

Spordikeskuse külastaja meelespea

  • Võta kaasa vahetusjalanõud
  • Riietu mugavalt
  • Kui tuled harrastama kindlat ala, kontrolli, kas peaksid varustuse ise kaasa võtma
  • Enne tulekule sättimist heida pilk lahtiolekuaegadele
  • Kui tahad olla kindel, et saad teha just seda, mis sulle meeldib, broneeri eelnevalt aeg

Hiiumaa spordikeskus asub Kärdlas aadressil Põllu 27. 

 

Hiiu Leht
Loo autor: Irene Kivi
Foto: Erakogu

Artikli ilmumist on toetanud Piirkonna Konkurentsivõime Tugevdamise (PKT) projekt ja on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Processed with VSCO with a4 preset

Loe lisaks

13.05.2024
Margit Kääramees “Meie jaoks on Orjaku sadam maailma ilusaim väikesadam”

Tulihingeline kultuurikorraldaja Margit Kääramees seisab hea paljude populaarsete kultuurisündmuste eest Hiiumaal, aga üks olulisematest südameasjadest on tema…

Loe edasi
06.05.2024
Ristna tuletorn – Eiffeli meistriteos

Suvehiidlasest arhitekt Indrek Laos on kulutanud lugematuid tunde Eiffeli tehases valmistatud Ristna tuletorni uurimiseks ning selle tutvustamiseks…

Loe edasi
19.04.2024
Yui Yui & Kao Thai

Tänapäeval ei saagi enam paljude asjade üle üllatuda ning üllatus ei ole ka see, et jälle kord…

Loe edasi