Kevad Hiiumaal

Kevad on käes - tule Hiiumaale! Hiiumaa on mereriik, kultuuririik ja on ka kalariik. Katsuge te niiviisi meie juures ära käia, et pole merd näinud, jalga tatsuma saanud või kala söönud - ega vist ei õnnestu. Kevadine Hiiumaa ootab teid mõnusa energia, sündmuste, kultuuri, looduse ja kalapüügiga.

Tule avame üheskoos Kalana sadama, rohekokkame Paladel, lõõritame Rudolf Tobiase 150 juubeli sündmustel, liigume looduses ning veedame mõnusalt aega õngitsedes. Ootamas on tuulekalafestival,  hülgevaatlusretked, purjetamine ja palju palju teisi üritusi - tule püüa aastate ägedaimad kevadmälestused Hiiumaalt!

Sündmused

Parimad pakkumised Hiiumaal

kalasturetked hiiumaal 1

Kalastusretked giidiga

Tule korralda meeskonnaüritus, sünnipäev või niisama tore päev sõprade või kallimaga Hiiumaal. Hiiumaa ainuke kalastusgiid Marek Võsa korraldab Hiiumaal kalastusretki. Juba aprillist on võimalik meriforelli püüda, 1. maist saab püüda Hiiumaa vetest haugi ja mai teises pooles tuulehaugi. Kogenud kalastusgiid Marek teab Hiiumaa parimaid püügikohti ja õpetab häid kalapüüginippe.  Marek tunneb Hiiumaa merd nii tuules, kui tormis, nii et õigetest kalameeste juttudest puudust ei ole.

Tule veeda seikluslik ja hariv puhkus Hiiumaal!

Keldrimäe külalistemaja ootab aastaringselt külastajaid!

Külalistemaja asub looduskaunis Kassaris. Kõik kogu peamaja rendi majutused ajavahemikul 01.04-31.05.2023 on 3 öö -50% soodsam. Maja rent kuni 10-le 350€ öö.

Juurde saab tellida sauna kasutuse, hommiku-, lõuna- ja õhtusöögi.

keldrimäe
Hõbekala külalistemaja_üld

Tule tee Hõbekala külalistemajas kaugtööd ja veeda aktiivselt aega looduses!

Kevad tuleb! Ja meie ootame külalisi, nii nädalavahetusel kui nädala sees, üksi ja seltskonnaga. Tule tee meie juures kaugtööd ja veeda aktiivselt aega looduses!

Majutus aprillis ja mais alates 30 eurot inimese kohta kaheses toas või üksinda toas 55 eurot/ööpäev!

Privaatne puhkus sõprade või töökaaslastega mere ääres, eemal kõigest...

Broneeri omale puhkemaja privaatseks olemiseks Hõbekala külalistemajas kuni 10-le või 20-le. Maja on soe ja valmis teie külastuseks aastaringselt. Hiiumaa ja Hõbekala on aja maha võtmiseks parim paik!

Puhkemaja pakkumine 10-le inimesele 350 eurot/öö

Hind kehtib kuni 31.05.23.

Privaatne puhkemaja_Hõbekala kaminaruum
IMG_7726_

Retrovisiit majutused tervitavad kevadet mahlaste pahlakiludega

Kas oled mekkinud hiidlaste lemmikrooga pahla- ehk küpskilu? See on söök, mida on aegadest ammustest peale tehtud igas Hiiumaa kodus. Värsked kilud lapitakse tihedalt üksteise kõrvale pahla vahele ja küpsetatakse ahjusütel või pliidisuus kuldkrõbedaks. Kuna väljas on suur kevad, kolime meie selle imemaitsva roaga grillile.

Pahlakilupakett sisaldab:

  • värsked kilud külmikus, pahlakilude küpstamise juhend ja vahendid
  • ööbimine Retrovisiit majutuses 2 ööd
  • piiramatu sauna kasutus

Hind kokku 180 eurot, grupi suurus kuni 6 inimest.

Kaugtöökontor maailma ilusaimas väikesadamas

Ükskord need ilmad lähevad ilusaks niikuinii... ja siis on ju suisa patt istuda linnas kontoriseintevahel kinni, kui tegelikkuses on Päevasaarel ootamas üks ilus kontor ühes ilusas sadamas...

Tule maailma ilusaimasse väikesadamasse Orjakusse kas üksi või koos kaaslasega, tee tööd infomaja II korruse kontoris ja puhka silma merele vaadates, kus luiged ja kormoranid kala püüdes oma igapäevaelu toimetusi teevad...

Kindlasti näed kontoriaknast ka kohalikke kalamehi merele minemas või tulemas või sadamas toimetamas ja vahel võib nendega jutulegi saada, kui neil just kiire pole mitte...

MAIKUUS pakume kaugtöökontori kasutamisel eriti head võimalust - KOLM PÄEVA KAHE HINNAGA!

Orjaku sadamas näeme!

Kontor K.Halla 4
HiiuGourmetHiiumaamixtooted

Kevade maitsed 15% all!

Osta Hiiu Gourmeti e-poest, kuni 15. maini kõik tooted 15% soodsamad!

Kevadised metsad ja aasad on täis rikkusi, toredaid maitseid ja puhast tervist.

Selleks et Sinul oleks lihtsam, oleme pistnud neid häid asju purki ja pudelisse. NAUDI!

Vastutustundlik kalapüük - keda püüda ja kes tuleb vette tagasi lasta?

Selleks, et kalu meie vetes ikka jaguks, peab püüdjal olema veidi teadmisi ja oskusi - aga konti need ei murra. Õngitsemiseks vajad harrastuspüügiluba, mille saad mugavalt ja kiirelt taotleda internetist.

Kevadel liigub kala Käina lahe kanalites ja Kõrgessaare jões üpris lõbusasti. Kõige tõenäolisemalt näksab aprillis - mais õngekonksu säinas või särg. Särjel alammõõtu ei ole, aga säinad, kes on pisemad kui 38cm, lase palun vette tagasi. Haugi tohib püüda alates 1. maist. Kui kalaõnne on nii suurtes kogustes, et ämbrid ja panged ähvardavad täis saada - siis tea, et igal kalal on ka etteantud kilogrammid kui palju korraga püüda tohib. Selle kohta leiad infot veebilehelt www.kalaluba.ee

Kui plaanid minna paadiga merele suurematele jahimaadele, kuid teadmisi kalapüügist alles napib, kasuta kalastusgiidi abi.

hiiumaa.eekevad (1080 × 566 px)

Leib merest

Tuulekala
Tuulekalaks kutsuvad hiidlased tuulehaugi, kes igakevadiste edelatuultega kuuks ajaks Atlandi ookeanist Hiiumaa vetesse kudema tuleb. Tuulekala tulek on Hiiumaal sündmus omaette ja seda oodatakse väga. Pika “nokaga” ja roheliste luudega tuulehaugi armastatakse Hiiumaal igal võimalikul moel – praetult, keedetult, marineeritult, suitsutatult, kuivatatult jne.

Äkine
Äkine on kiirsoolatud värske kala, mille tegemist on kalurid harrastanud juba ammu. Äkist tasub teha ainult väga värskest, soovitatavalt äsjapüütud kalast. Ahven, säinas, siig, vimb – kõik need kalad sobivad – fileeritakse, fileed lõigatakse tükkideks ja pannakse purki koos soola ja võimaluse korral ka sibulaga hetkeks maitsestuma.  Pikemalt säilitamiseks ei sobi, kuna saab otsa või läheb liiga soolaseks. Sellest ka nimi – äkine.

Pahlakilud ehk küpskilud
Paljudele meist on pahlakilud lapsepõlvemaitse - ahjusütel küpsetatud kalad üksteise kõrval mahlaselt reas. Puhastamata kilud lapitakse tihedalt pahla vahele nii, et sabad keskel kokku hoiaksid. Kalu küpsetatakse seni kuni neil silmad valgeks tõmbuvad - siis on amps kõige mahlasem. Kõige lõpus pudistatakse soola peale ja lasetakse heal maitsta!