Kardisõit paneb südame kiiremini põksuma

02 juuni 2023
Processed with VSCO with dog3 preset

Kardisõit on meelelahutuslik ja haarav spordiala, mis tõmbab adrenaliini üles. Seda sporti võib harrastada lihtsalt lõbusa tegevusena koos sõprade või kaaslasega ning kogemus professionaalselt võidusõidurajalt Käinast on elamus omaette.

Irene Kivi

 

Käina Kartdagö kardirada arendav ja juhtiv Heikki Hõbemägi räägib, kuidas kardisõit on alati olnud osa tema elust nii hobi kui ka karjäärina ning ta on õnnelik, et saab alates möödunud aasta juulist pakkuda nii hiidlastele kui ka turistidele võimalust sõita karti võistlejatega sarnastes tingimustes. “Kardirada on olnud siin aastaid, aga uus sai valmis 2022. aasta juulis. Prantsusmaalt pärit moodne ajavõtusüsteem ning kardid võimaldavad korraldada üritusi mitte ainult hobisõitjatele, vaid ka võistlusteks,“ sõnab Hõbemägi, kuidas kardisõiduelamuselt loob Käina rada kõva pretsedendi. “Keegi ei ole veel öelnud, et see rada oleks igav,“ naljatleb ta ning lisab, et tulevikus on oodata veel uuemaid arendusi. 

Kui muidu algab Kartdagö jaoks hooaeg juunis, siis sel aastal on tänu soojadele ilmadele saanud kummide vilinat ning asfaldi lõhna tunda juba maikuust. Kardisport on üllatavalt populaarseks muutunud ning külastajate seas kohtab nii grupiüritusi kui ka paaris mõõduvõtjaid. “Broneeringuid on palju ja gruppe järjest rohkem. Me pole mitte kunagi varem maikuus töötanud ja juba on kaks suuremat üritust olnud,“ rõõmustab Hõbemägi, kes on esimese proovisõidu ajal uskumatult sõbralik ja abivalmis. 

Asja kallale!

Tõmbasime kiivrid pähe ja olime partneriga valmis rajal mõõtu võtma. Kaaslane oli Käinas vanal rajal juba karti sõitmas käinud, aga minule, kellel mul pole isegi autojuhilube, oli see täiesti esimene kord kardiga välirajal sõita. Omast kogemusest saan öelda, et kardisõit pole lihtsalt lõbusõit, vaid arendab reflekse, enesekindlust ning keskendumisoskust.

Tunne, kuidas mootor su all võimsalt müriseb ja tuul kõrvust mööda vihiseb, pani südame kiiremini põksuma. Peagi avastasin, et hakkasin rooli taga end aina mugavamalt tundma, vaatamata sellele, et mu rallikaaslane minust kahe ringiga ees oli. Varsti julgesin isegi tempot tõsta, et veidikenegi sammu pidada.

Kogemus õpetas kiiruse ja täpsuse tähtsust. Teadmine, millal vajutada gaasi või pidurit, võtta kitsaid kurve ja liikuda kitsastes käikudes, sai haaravaks ja põnevaks väljakutseks, mis muutis iga võistlusringi nauditavaks. Parema tulemuse saavutamine võib muutuda omamoodi hasardiks, seda enam, et alla minutise ajaga võiks oma nime ka Käina kardiraja ajalukku kirjutada.

Kardisõit on põnev ja erutav kogemus, mida saavad nautida kõik: kas siis üksi, paaris või terve sõpruskonnaga. Soovitan seda kahtlemata kõigile, kes soovivad lõbutseda ja proovida midagi uut.

 

Käina kardirada asub aadressil Spordi 8 ning on suveperioodil avatud iga päev kaheteistkümnest kaheksani õhtul. Täiskasvanule maksab 10-minutiline sõit 20 eurot, alla 14aastasele 15 eurot.

 

Hiiu Leht
Foto autor: Marko Lauri

Artiklite ilmumist on toetanud Piirkonna Konkurentsivõime Tugevdamise (PKT) projekt ja on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Processed with VSCO with dog3 preset

Loe lisaks

18.10.2023
Hõimupäevaga algav Hiiumaa restoranide nädal pakub maitseid Tarestest Taimaani

Hiiumaa sügisesel restoranide nädalal osalevad just selleks sündmuseks valminud erimenüüdega kaheksa eriilmelist restorani. Gurmee-pakkumiste hinnad jäävad vahemikku…

Loe edasi
11.10.2023
Hiiumaa sihtkohakampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid kümnete miljoniteni

Maist septembrini kestnud Hiiumaa digikampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid rohkem kui 77 miljoni vaatajani ning tõid saare…

Loe edasi
10.10.2023
Green Destination konverentsil tunnustati Eesti turismisihtkohti – Hiiumaale kuldtase!

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel Green Destinationsi konverentsil tunnustati rohesihtkohtade programmis osalevaid Eesti turismisihtkohti. Programmiga liitunud Hiiumaa tõusis hõbetasemelt kuldtasemele,…

Loe edasi