Jaaniaja soovitused laevareisijale Heltermaa-Rohuküla liinil

21 juuni 2023
praam

 • TS Laevade klienditugi vastab iga päev 8:00-20:00 telefonil 618 1310 ja e-kirja teel info@praamid.ee.
 • Kõige kiirem on osta pilet e-keskkonnast praamid.ee. E-teeninduse kaudu ostetud piletit saab ise mugavalt muuta e-kirja lingi kaudu, mille leiab piletiostu kinnituskirjast. Telefoni teel pileteid muuta ei saa.
 • Autoga reisijale:
  • Tulles sadamasse vähemalt 15 min enne laeva väljumist, kehtib broneering reisile, millele pilet on ostetud, hiljem ei ole koht laeval garanteeritud.
  • Piletit ostes on oluline märkida õige sõiduki registreerimisnumber ja telefoninumber, mis on reisides kaasas – nii saab pileti tuvastada helistades piletil märgitud mobiilinumbrilt tõkkepuul olevale telefoninumbrile.
  • Palume tulla sellele reisile, millele olete pileti ostnud. Kui sisenete autoga sadama-alale ajal, mil mõni eelmine reis on väljumata, siis muutub pilet üldjärjekorra piletiks ja broneering hilisemale reisile kaob.
  • Heltermaa poolt müüakse e-piletitena 60% ja Rohuküla poolt 70% laeva mahutavusest. Ülejäänud kohad müüakse sadama kassas üldjärjekorra piletitena.
  • Autot laevale paigutades piisab, kui eelmise autoga jääb vaheks 30 cm. Vajadusel on mõistlik paluda täpsemaks paigutuseks kaasreisijate abi – optimaalselt parkides mahub laevale rohkem autosid. Parkimise eest vastutab autojuht, mitte laevameeskond.
  • Rohuküla sadamas on kolm parklat, neist üks tasuline. Täpsemalt vt jooniselt. Palume mitte parkida väljaspool parklaid, sest see takistab liiklust.
  • Auto saab jätta ka Haapsalusse ja liikuda sadamasse bussiga – nõudeliin 1A, mille tellimiseks tuleb helistada eelmisel õhtul kl 18ks tel 612 0063, sõidu eest tasumine sularahas või valideerimiskaardiga (mitte pangakaardiga). Samamoodi saab bussi tellida tagasiteel, Rohukülast Haapsallu saamiseks. Buss on valmis sõitma kõikide laevareiside ajaks.
 • Reisija- ja jalgrattapiletit saab osta lisaks kassale ka sadamahoones asuvast piletiautomaadist, tasudes pangakaardiga.
 • Kaugliini bussiga saarele tulles ja saarelt lahkudes sisaldub laevapilet bussipileti hinnas. Sadamakassast bussipileteid ei müüda.
 • Maakonnasiseste bussidega on sõit Hiiumaal kõigile tasuta, bussipeatus on Heltermaa sadamahoone vastas üle ooteala merepoolses küljes. Sõiduplaanid leiab reisiplaneerijast peatus.ee. Täpsem info Hansa Bussiliinide Hiiumaa esindusest, tel 5855 8338

.

praam

Loe lisaks

18.10.2023
Hõimupäevaga algav Hiiumaa restoranide nädal pakub maitseid Tarestest Taimaani

Hiiumaa sügisesel restoranide nädalal osalevad just selleks sündmuseks valminud erimenüüdega kaheksa eriilmelist restorani. Gurmee-pakkumiste hinnad jäävad vahemikku…

Loe edasi
11.10.2023
Hiiumaa sihtkohakampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid kümnete miljoniteni

Maist septembrini kestnud Hiiumaa digikampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid rohkem kui 77 miljoni vaatajani ning tõid saare…

Loe edasi
10.10.2023
Green Destination konverentsil tunnustati Eesti turismisihtkohti – Hiiumaale kuldtase!

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel Green Destinationsi konverentsil tunnustati rohesihtkohtade programmis osalevaid Eesti turismisihtkohti. Programmiga liitunud Hiiumaa tõusis hõbetasemelt kuldtasemele,…

Loe edasi