Hõimupäevaga algav Hiiumaa restoranide nädal pakub maitseid Tarestest Taimaani

18 okt. 2023
Reisisoovitused ja pakkumised (1)

Hiiumaa sügisesel restoranide nädalal osalevad just selleks sündmuseks valminud erimenüüdega kaheksa eriilmelist restorani. Gurmee-pakkumiste hinnad jäävad vahemikku 15-25 eurot,  toiduvalik ja laud on soovitav ette broneerida.

Sel laupäeval tähistataval Soome-Ugri hõimupäeval alustab Hiiumaal sügisene restoranide nädal.
21.-28. oktoobrini vältaval maitsete festivalil pakuvad kohalikud restoranid ja kohvikud erimenüüd. Kuna tegemist on koolivaheaja nädalaga, siis on saarel erinevaid tegevusi ka lastele ning külastajaid ootab koolivaheaja filmiprogrammiga Hiiumaa kino. Samuti on avatud metsa- ja matkarajad. Töögurmaanidele pakutakse saarel ka kaugtöö tegemise võimalust.

Seekordse restoranide nädala osalejad on (tähestikulises järjekorras) Ambroosia Kreeka Kohvik & Grill, Hiiumaa Pruulikoja Resto, Kao Thai, Mamma Mia, Rannapaargu restoran, Šampanjabaar ja resto Kork, Teite Möte ja Tuuletorni kohvik Ruudi.

Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav märkis, et suviti on häid toidukohti Hiiumaal rohkem, kuid restoranide nädala eesmärk on tõsta esile ennekõike just neid, kes saarel aastaringselt tegutsevad.

„Läbilõige Hiiumaal pakutavatest erinevatest köökidest on restoranide nädalal esindatud. On mitu Hiiu maitsete pakkujat näiteks Tareste lahe ääres asuv ajalooline Rannapaargu või Tuuletorni kohvik Ruudi Käinas. Aga valida saab ka kreeka, tai, itaalia ning ehk veel mõne eksootilisema kulinaariapiirkonna toitude vahel,“ julgustas Üksvärav restoranide nädala maitsete testimisel osalema.

Restoranide nädala käigus pakuvad toidukohad tavapärasest erinevat toiduvalikut. Kiirema ja parema teeninduse pakkumiseks on koostatud kompleksmenüüd, mis sisaldavad erinevaid toite eelroogadest magustoitudeni. Hinnad jäävad vahemikku 15-25 eurot. Vesi kuulub enamasti hinna sisse, muud joogid tuleb lisaks tellida. Laudade broneerimiseks ning erimenüüde tellimiseks saab soetada vautšeri kodulehe https://hiiumaa.ee/restoranide-nadal/kaudu.

“Soovitan osta vautšerid ette ja ka laud kinni panna. Kevadise restoranide nädala kogemus näitas, et Hiiumaa söögikohtade saalid täituvad ka väljaspool rannahooaega  kiiresti,” märkis Üksvärav.

Hiiumaa Restoranide Nädalat korraldab Hiiumaa turismiklaster. Turismiklastri tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

Reisisoovitused ja pakkumised (1)

Loe lisaks

13.05.2024
Margit Kääramees “Meie jaoks on Orjaku sadam maailma ilusaim väikesadam”

Tulihingeline kultuurikorraldaja Margit Kääramees seisab hea paljude populaarsete kultuurisündmuste eest Hiiumaal, aga üks olulisematest südameasjadest on tema…

Loe edasi
06.05.2024
Ristna tuletorn – Eiffeli meistriteos

Suvehiidlasest arhitekt Indrek Laos on kulutanud lugematuid tunde Eiffeli tehases valmistatud Ristna tuletorni uurimiseks ning selle tutvustamiseks…

Loe edasi
19.04.2024
Yui Yui & Kao Thai

Tänapäeval ei saagi enam paljude asjade üle üllatuda ning üllatus ei ole ka see, et jälle kord…

Loe edasi