Hiiumaal avati Eesti moodsaim kardirada

08 juuli 2022
Käina kardiraja avamine

Neljapäeval, 7. juulil avati Käinas rahvusvahelistele standarditele vastav Eesti moodsaim kardirada.

Uue kardiraja sünd on Eestis harukordne sündmus. Taasiseseisvumise ajal oli täiesti uuena rajatud vaid üks kardirada, nüüdseks on selle kõrvale lisandunud Käina rada.

Kaks aastat väldanud projekteerimis- ja ehitustööd andsid tulemuseks Eesti moodsaima kardiraja, mis vastab viimastele rahvusvahelise autoliidu FIA standarditele. Rada on sõitmiseks nii hobi- kui võistluskardiga.

“Eesmärgiks oli luua Eesti parim kardirada, mis suudab pakkuda nii sportlastele kui külastajatele suurepärase kasutus- ja elamuskogemuse,” ütles raja haldaja ning arhitekt Heikki Hõbemägi.

Kardiraja olulisust rõhutas avamisüritusel ka Käina osavallavanem Omar Jõpiselg öeldes, et moodne kardirada on atraktiivne vabaajaveetmiskoht nii kohalikele kui turistidele.

Eesti Autospordi Liidu president Toivo Asmer hindas väga kõrgelt kardiraja valmimisel tehtud koostööd arendaja ja kohaliku omavalitsuse vahel.

Käina kardiraja avas võistluskardiga linti läbi sõites TARK Racing noorvõistleja Franziska Mesikäpp.

 

Käina kardiraja avamine

Loe veel

04.08.2022
Täna algavad Hiiumaal kodukohvikute päevad

Täna algavad Hiiumaal kodukohvikute päevad. Kolme päeva jooksul avatakse üle Hiiumaa 34 eriilmelist kodukohvikut – hiidlased avavad…

Loe edasi
03.08.2022
Uuenenud Hiiumaa digivärav juhatab teed nii kodukohvikutesse kui tuletornidesse

Hiiumaa turismiklaster uuendas koostöös Hiiumaa Arenduskeskusega saare digitaalset külastuskeskkonda Hiiumaa.ee. Värskendatud koduleht ning sellega seotud erinevad digirakendused…

Loe edasi
12.07.2022
Elektrijalgrataste rendivõrgustik Hiiumaal kogub hoogu

Hiiumaal käivitus tänavu elektrijalgrataste rendivõrgustik. Saarel saab suve lõpuks rentida 30 Eestis toodetud Ampleri elektrijalgratast, mille akusid…

Loe edasi