Hiiumaal avati Eesti moodsaim kardirada

08 juuli 2022
Käina kardiraja avamine

Neljapäeval, 7. juulil avati Käinas rahvusvahelistele standarditele vastav Eesti moodsaim kardirada.

Uue kardiraja sünd on Eestis harukordne sündmus. Taasiseseisvumise ajal oli täiesti uuena rajatud vaid üks kardirada, nüüdseks on selle kõrvale lisandunud Käina rada.

Kaks aastat väldanud projekteerimis- ja ehitustööd andsid tulemuseks Eesti moodsaima kardiraja, mis vastab viimastele rahvusvahelise autoliidu FIA standarditele. Rada on sõitmiseks nii hobi- kui võistluskardiga.

“Eesmärgiks oli luua Eesti parim kardirada, mis suudab pakkuda nii sportlastele kui külastajatele suurepärase kasutus- ja elamuskogemuse,” ütles raja haldaja ning arhitekt Heikki Hõbemägi.

Kardiraja olulisust rõhutas avamisüritusel ka Käina osavallavanem Omar Jõpiselg öeldes, et moodne kardirada on atraktiivne vabaajaveetmiskoht nii kohalikele kui turistidele.

Eesti Autospordi Liidu president Toivo Asmer hindas väga kõrgelt kardiraja valmimisel tehtud koostööd arendaja ja kohaliku omavalitsuse vahel.

Käina kardiraja avas võistluskardiga linti läbi sõites TARK Racing noorvõistleja Franziska Mesikäpp.

Artikli avaldamist on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist Piirkonna konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

Käina kardiraja avamine

Loe lisaks

29.08.2023
Biolagunevate mähkmete tootjad käisid koostöövõimalusi uurimas

“Mis oleks, kui Hiiumaa oleks esimene saar, kus kõik beebid kasutavad biolagunevaid mähkmeid?“ küsis majandusteadlane ja sinimajanduse…

Loe edasi
25.08.2023
Onnilaager õpetab lugema ja ehitama

Kassari rahvamaja metsatukas ootab avastamist neli värsket onni, mis valminud looduslikest materjalidest, naelte ja kruvideta, laste koostöö…

Loe edasi
25.08.2023
Kolm küsimusi tekitavat objekti koos selgitustega

Hiiumaa vaatamisväärsuste vahel tiirutades jääb kindlasti silma ka palju muud huvitavat, mille kohta selgitavad infotahvlid ja ajalooülevaated…

Loe edasi