10. detsembril katame Hiiumaa glögikohvikutega

28 nov. 2022
Glögikohvikud

Esmakordselt toimuval Hiiumaa glögikohvikute päeval ootavad kohvikutes üle Hiiumaa külalisi aurav tassitäis glögi, mõnusalt kaneelised saiakesed, vürtsikas kõrvitsasupp, kuum šokolaad, vahukommid, makroonid ja palju muud maitsvat! Kokku avab 10. detsembril uksed 25 glögikohvikut!

Detsember on jõulutunde, soojuse, rahu, heade soovide ja soovide täitumiste aeg. See on imeilus aeg, et olla Hiiumaal!  On põnev, et 10. detsembril avavate glögikohvikute korraldajate seas on julgeid pealehakkajaid, kes tavapäraselt toitlustamisega ei tegele, salajasi hobikokkasid, kelle imemaitsvaid roogasid saavad tavaliselt nautida vaid kõige lähedasemad ning kohvikuid ja restorane, kus kokatakse ilma piduriteta aastaringselt.

„Glögikohvikute mõte sai alguse sellest, et ka talvel võiks Hiiumaal olla selline tore koos tegemise ja kokkutulemise päev nagu meie menukate suviste kodukohvikute ajal. See on suurepärane võimalus otsida sahtlist välja kõik magusad ja vürtsised piparkoogiretseptid, panna glögi pliidile hõõguma ja avasüli külalisi vastu võtta. See on tore võimalus hiidlasele veeta mõnus laupäev kodusaarel ja külalisele põhjus siia sõita. Üks on kindel – pange meeled ja vaim valmis, sest me kindlasti üllatame teid!“, ütles Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav.

Üksvärava sõnul on heameel ka sellest, et glögikohvikute nädalavahetusel toimub Hiiumaal ohtralt erinevaid sündmusi. Saarele on oodata Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Tallinna kammerorkestrit, Suuremõisa loss pakub võimalust osaleda erinevates töötubades, Kärdlas toimub Segakooride Liidu jõulukontsert ja ansambli Naised Köögis kontsert. Nii reedel, 9.12 kui laupäeval, 10.12 toimub Kärdlas ka käsitöö- ja omatoodangu laat, mis annab võimaluse soetada jõuluvana kingikotti head ja paremat just Hiiumaalt.

Infot kõikide glögikohvikute ja sündmuste kohta leiad: www.hiiumaa.ee/glogikohvikud/

Sündmust korraldab Hiiumaa turismiklaster. Hiiumaa turismiklaster ühendab Hiiumaa turismiasjalisi ühiste eesmärkide saavutamisel ning kompetentsi ja ressursside targal kasutamisel. Hiiumaa turismiklaster loodi 2021. aastal ja hetkel kuulub klastrisse enam kui 30 liiget, sh Hiiumaa vald toetajaliikmena. Glögikohvikute korraldamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Hiiumaa PATEE programmi kaudu.

Glögikohvikud

Loe lisaks

18.10.2023
Hõimupäevaga algav Hiiumaa restoranide nädal pakub maitseid Tarestest Taimaani

Hiiumaa sügisesel restoranide nädalal osalevad just selleks sündmuseks valminud erimenüüdega kaheksa eriilmelist restorani. Gurmee-pakkumiste hinnad jäävad vahemikku…

Loe edasi
11.10.2023
Hiiumaa sihtkohakampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid kümnete miljoniteni

Maist septembrini kestnud Hiiumaa digikampaaniad Saksamaal ja Soomes jõudsid rohkem kui 77 miljoni vaatajani ning tõid saare…

Loe edasi
10.10.2023
Green Destination konverentsil tunnustati Eesti turismisihtkohti – Hiiumaale kuldtase!

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel Green Destinationsi konverentsil tunnustati rohesihtkohtade programmis osalevaid Eesti turismisihtkohti. Programmiga liitunud Hiiumaa tõusis hõbetasemelt kuldtasemele,…

Loe edasi