10. detsembril katame Hiiumaa glögikohvikutega

28 nov. 2022
Glögikohvikud

Esmakordselt toimuval Hiiumaa glögikohvikute päeval ootavad kohvikutes üle Hiiumaa külalisi aurav tassitäis glögi, mõnusalt kaneelised saiakesed, vürtsikas kõrvitsasupp, kuum šokolaad, vahukommid, makroonid ja palju muud maitsvat! Kokku avab 10. detsembril uksed 25 glögikohvikut!

Detsember on jõulutunde, soojuse, rahu, heade soovide ja soovide täitumiste aeg. See on imeilus aeg, et olla Hiiumaal!  On põnev, et 10. detsembril avavate glögikohvikute korraldajate seas on julgeid pealehakkajaid, kes tavapäraselt toitlustamisega ei tegele, salajasi hobikokkasid, kelle imemaitsvaid roogasid saavad tavaliselt nautida vaid kõige lähedasemad ning kohvikuid ja restorane, kus kokatakse ilma piduriteta aastaringselt.

„Glögikohvikute mõte sai alguse sellest, et ka talvel võiks Hiiumaal olla selline tore koos tegemise ja kokkutulemise päev nagu meie menukate suviste kodukohvikute ajal. See on suurepärane võimalus otsida sahtlist välja kõik magusad ja vürtsised piparkoogiretseptid, panna glögi pliidile hõõguma ja avasüli külalisi vastu võtta. See on tore võimalus hiidlasele veeta mõnus laupäev kodusaarel ja külalisele põhjus siia sõita. Üks on kindel – pange meeled ja vaim valmis, sest me kindlasti üllatame teid!“, ütles Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav.

Üksvärava sõnul on heameel ka sellest, et glögikohvikute nädalavahetusel toimub Hiiumaal ohtralt erinevaid sündmusi. Saarele on oodata Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Tallinna kammerorkestrit, Suuremõisa loss pakub võimalust osaleda erinevates töötubades, Kärdlas toimub Segakooride Liidu jõulukontsert ja ansambli Naised Köögis kontsert. Nii reedel, 9.12 kui laupäeval, 10.12 toimub Kärdlas ka käsitöö- ja omatoodangu laat, mis annab võimaluse soetada jõuluvana kingikotti head ja paremat just Hiiumaalt.

Infot kõikide glögikohvikute ja sündmuste kohta leiad: www.hiiumaa.ee/glogikohvikud/

Sündmust korraldab Hiiumaa turismiklaster. Hiiumaa turismiklaster ühendab Hiiumaa turismiasjalisi ühiste eesmärkide saavutamisel ning kompetentsi ja ressursside targal kasutamisel. Hiiumaa turismiklaster loodi 2021. aastal ja hetkel kuulub klastrisse enam kui 30 liiget, sh Hiiumaa vald toetajaliikmena. Glögikohvikute korraldamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Hiiumaa PATEE programmi kaudu.

Glögikohvikud

Loe veel

06.02.2023
Valminud Hiiumaa saunakalender näitab ainult saunapäevi

Hiiumaa turismiklaster andis välja Hiiumaa saunakalendri 2023, milles on ära märgitud ainult saunapäevad. Kõigi ülejäänud päevade kohad…

Loe edasi
29.01.2023
Keskpäevane mõtisklus Fred Jüssiga

29. jaanuaril tähistab sünnipäeva Fred Jüssi. Palju-palju tervist ja jõudu! Sel puhul pakume võimalust vaadata ja kuulata…

Loe edasi
28.01.2023
Hiiumaa liinil lendab uus suurem lennuk

Täna, 28. jaanuaril alustas Tallinna ja Kärdla vahel lendamist uus vedaja Diamond Sky, kes kasutab Poola firmalt…

Loe edasi