Hiiumaa kunstiaasta teeb kõigist kunstnikud

01 Feb 2024
Reisisoovitused ja pakkumised

Teema-aastate traditsiooni jätkates on Hiiumaal tänavu fookuses kunst, seda ennekõike Hiiumaalt pärit kunstniku Ülo Soosteri 100. sünniaastapäeva auks. Hiiumaa kunstiaasta pakub avastamist, äratundmist, kaasamõtlemist ning osalemist igaühele.

„Ülo Soosteri 100. ning teise kuulsa hiidlasest kunstniku Kaljo Põllu 90. sünniaastapäevad, Valev Seina 60. sünnipäev ning terve rida teisi tähtpäevi võimaldavad kunstiaasta siduda konkreetsete Hiiumaa kunstnikega,“ rääkis Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Peikel. Ajaproovile vastu pidanud töödest saabuvad Hiiumaale Enn Kunila kureeritud näitused Konrad Mägi ja Olev Subbi teostest. Hiiumaa muuseumi Pikas majas avatakse Valev Seina ning Kaljo Põllu näitused. Tihedat näituste programmi pakub läbi aasta Kärdla Nelja Nurga Galerii ja juuli alguses avab Reigi pastoraat uksed järgmise kohavaimu (Genius Loci) huvilistele. Kunstiaasta saab Hiiumaa.ee lehel pidevalt täieneva eraldi lehekülje www.hiiumaa.ee/kunstiaasta, kunstiaasta visuaali ja logo autor on Kertu-Liina Karjus.

Hiiumaa kunstiaastal on lisaks kujutavale kunstile soov esile tõsta arhitektuuri, skulptuuri, fotokunsti, maastikukujundust, lilleseadekunsti jm.

„Ühtlasi on meie kunstiaastal kaks poolust, mis omavahel näiliselt nagu kunagi ei kohtu, kuid mis sellegipoolest teineteiseta hakkama ei saa. Kõrgkultuur saab ainet külatänavate seinamaalijate katsetustest ning järgmised tänavakunstnikud võtavad eeskuju tipptegijate teostest. Usun, et Hiiumaa kunstiaasta 2024 aitab üle selle lõhandiku sildu ehitada,“ kommenteeris Peikel.

Hiiumaa kunstiaasta programmi on oodatud ka kõikvõimalikud omaalgatuslikud, uudsed, ootamatud või ka täiesti vanad ja äraproovitud kunstiliigid ning nende loomise sündmused.

„Kunstiaasta elluviimisesse ja selle mitmekesisusse on kõik oodatud oma panust andma. Samuti on igaüks oodatud proovima kunstiaastal midagi, mida kunagi varem selles vallas teinud ei ole – just nüüd on selleks suurepärane võimalus võtta see väljakutse vastu. Kutsun kunstiaasta sündmustel osalema nii hiidlasi kui külalisi – teeme koos ühe värvikireva ja emotsiooniderohke kunsti-aasta!“ ütles Peikel.

Hiiumaa kunstiaasta korraldaja on Hiiumaa turismiklaster koostöös Hiiumaa vallaga.

Reisisoovitused ja pakkumised

Read more

31.05.2022
Participate in the “Hiiumaa Moves 2022” mobility series

Hiiumaa Moves 2022 Hiiumaa municipality’s mobility series “Hiiumaa Moves 2022″ will take place in the period 15….

Read more
11.08.2022
Kassari Haridusseltsil täitus esimene sada aastat

Seda, et Hiiumaa on seest suurem kui väljast paistab, on öelnud Helgi Põllo. Aga seda, et Kassari…

Read more
23.09.2022
Kirjandusaasta lugemissoovitused

Kes seda enam täpselt mäletab, kes ja kus ja millal, aga kuna 2022 on raamatukogude ja Hiiumaa…

Read more