Loading Events

Jazziliit ja KORK LIVE: Lightning trio (EST-NOR)

Sat, 18. November, 2023 - 18:00 - 21:00
lightning3

𝐋𝐢𝐠𝐡𝐭𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐫𝐢𝐨 (𝐄𝐒𝐓-𝐍𝐎𝐑)
𝐊𝐞𝐫𝐭𝐮 𝐀𝐞𝐫 – 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐫𝐚𝐛𝐚𝐬𝐬
𝐒𝐨𝐧𝐝𝐫𝐞 𝐌𝐨𝐬𝐡𝐚𝐠𝐞𝐧 – 𝐤𝐥𝐚𝐯𝐞𝐫
𝐒𝐭𝐞𝐢𝐧𝐚𝐫 𝐇𝐞𝐢𝐝𝐞 𝐁ø – 𝐭𝐫𝐮𝐦𝐦𝐢𝐝
Lightning trio on Eesti-Norra koosseis, mille liikmed kohtusid Trondheimi Muusikaakadeemia jazzi erialale õppima asudes. Trio mängib omaloomingut, mis on uuenduslik ja värske, olles samas juurtega traditsioonilises jazzis. Kuigi kõik bändi liikmed on erineva muusikalise taustaga, ühendab neid armastus kaasaegse ameerika jazzi vastu. Nende mängu saab kirjeldada sõnadega uudishimu, energia ja mängurõõm, mille tulemuseks on avatud ja aus kõla. Tänavu aasta kevadel oli Lightning triol tuur kontsertidega Stockholmis, Oslos ja Trondheimis. Kontserdil kõlab Lightning trio omalooming, mis on inspireeritud New Yorki jazziskenest, eriti bändidest nagu Micah Thomas trio, Immanuel Wilkins kvartett ja Giveton Gelin kvintett. Iga bändi liige on panustanud repertuaari enda kirjutatud lugudega ning teoste esitamisel on tähtis ühise avatud ruumi tekkimine – et muusika võiks minna ükskõik millisesse suunda, samal ajal on tähtis mõtte ja vormi ühine hoidmine. Esitusele tulevad nii meloodilisemad ja rahulikumad palad kui kiiremad intensiivsemad lood.
• Kertu Aer on noor kontrabassist, kelle muusikaline teekond on kulgenud klassikalise klaveri õpingutest jazzkontrabassini. Kertu on õppinud Viljandis, elanud ja õppinud Rootsis, Skurupis, ning nüüd täiendab ennast Norras Trondheimi muusikaakadeemias. Kertu on tegev bändides Lightning trio, Dubbeltrion, Kertu Aer 4 ja Ingeborg Sollid trio.
• Sondre Moshagen on norra pianist, kes õppis enne Trondheimi Muusikaakadeemiat Oslo Muusikakadeemias. Selle tulemusel on Sondre nõutud pianist erinevates koosseisudes nii Oslos kui ka Trondheimis. Sondre mängustiil on väga musikaalne, üks tema suurimaid eeskujusid on pianist Micah Thomas. Sondre mängib bändides PESH, Three Souls ja Mose trio.
• Steinar Heide Bø on üks nõutumaid noori trummareid Norras. Tema tehniliselt virtuoosne ja rütmiliselt modernne ja põnev mäng on heaks põhjaks paljudele Norra bändidele. Steinar on muu hulgas ka mänginud Bjørn Vidar Solli ja Ulf Wakeniusega.
Kontsert algab kell 18 ja toimub Kärdlas Šampanjabaaris KORK.
Eelmüügis on piletid Fientast 12€, ukselt ostes on pileti hind 15 eurot. Pileteid on piiratud kogus ja osalejate arvu täitumisel kohapeal pileteid ei müüda.
Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Date
Sat, 18. November, 2023 - 18:00 - 21:00


Price
12€ – 15€

Organizer

Venue

Šampanjabaar ja resto Kork
Kärdla, Hiiumaa Eesti + Google Map
View Venue Website