Loading Events

Jaapani teetseremoonia Yasuko Okiga. Avatud meelte aed

Sat, 25. May - 12:00 - 13:00
Avatud meelte aed_Tee tseremoonia_1920 x 1080

“Avatud meelte aeda” oivaliselt sobiva matcha tee tseremoonia viib läbi Jaapanist pärit teemeister Yasuko Oki.

Jaapani tee tseremoonia on üle 800 aasta vana. Algselt oli tegu jõukamate meelelahutusega, hiljem kujunes sellest zenilikult lihtne rituaal. “Chanoyu”, nagu seda tänapäeval tuntakse, tekkis 16. sajandil. Tee meister Sen Rikyu (1522–1591) arendas välja nn “wabicha” stiili, mis oli lihtsa ja vaikse maitsega tee valmistamise viis. See on tee serveerimise põhistiil nii Jaapanis kui ka kogu maailmas täna. Chanoyu põhimõtted on “Wa Kei Sei Jaku”: harmoonia, austus, puhtus ja rahu. Tee tseremoonia vaimu nimetatakse “ichi-go-ichi-e” (üks kord elus kogemus)”. See tähendab teadlikkust sellest, et iga teejoomine on elus kordumatu sündmus. Seetõttu suhtutakse teetseremoonial üksteisesse ülima austusega.

“Tutvustan paindlikku, ent autentset stiili, mida nimetatakse “Ryakutemae” või “Obondate”, teed serveerime laual,” täpsustab Yasuko. Teetseremoonial kasutame “Mitate” põhimõtet: püüame igapäevaelus kasutatavaid esemeid kohandada Jaapani teetseremooniasse.

Tule astu igapäevaaskeldustest välja ja naudi meditatiivses õhkkonnas “Chanoyu’t”. Tseremoonia kl 12.00–13.00 on TASUTA.

Teetseremooniale järgneb kl 14.00–16.00 Yasuko Oki tee valmistamise KURSUS, kuhu on väga piiratud kohtade arv. Osalemistasu 55 €. Registreeru siin: https://bit.ly/yasukookicourses.

Yasuko on lisaks meisterflorist, kunstnik ja Hanakubari kursuste juhendaja. Aiapäevale eelnevatel päevadel, 23. ja 24. mail juhendabki ta Hanakubari kursuseid Suuremõisas. Loe lähemalt: https://fb.me/e/21ztBcl3P

Täname Jaapani Suursaatkonda Eestis.

Organizer

Hiiumaa Ametikool
Phone:
56907746
Email:
koolitused@hak.edu.ee
View Organizer Website

Venue

Suuremõisa loss
Eesti + Google Map