Loading Events

ERSO kammermuusikakontsert

Mon, 8. April - 18:00 - 19:00
kammermuusikakontsert

08.04.2024  kell 18.00 Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses

Linda Vood (flööt)

Heli Ernits (oboe, inglissarv)

José Carlos Domínguez Almela (klarnet, bassklarnet)

Maarja Nuut (marimba)

Kontserdi kirjeldus:

Põnevate kõlavärvidega kammermuusikakava koos nelja ERSO muusikuga – Linda Vood, Heli Ernits, José Carlos Domínguez Almela ja Maarja Nuut.

Sel õhtul on laval puupuhkpillid ja marimba. Kava on mänguline ja omavahel moodustatakse erinevaid kooslusi. Küll põimuvad heledalt helisevad flööt, klarnet ja oboe või hoopis täiendavad teineteist sumedalt laulev inglissarv ja võimalusterohke marimba.

Kava südamikuks on Malcolm Arnoldi divertisment, millesse on põimitud filosoofilise alatooniga iiri muinasjutt. Igal teosel selles kavas oma teema või lugu jutustada ning igav hakata ei saa, sest iga järgmine teos on uuelt autorilt ning esinejate kombinatsioon erinev eelmisest.

Lubame, et tuleb eriline õhtu toredate ja värskendavate muusikaliste kohtumistega.

Kavas:

Malcolm Arnold, Bill Douglas, Nathan Daughtrey, Robert Muczynski, Isao Tsuruhara, Hedda Gabler, Tõnu Kõrvits

Linda Vood on lõpetanud flöödierialal Tallinna Muusikakooli (1992) Peeter Rööbi ja Erika Tomsoni juhendamisel, Tallinna Muusikakeskkooli (1996) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (2001) Raivo Peäske juhendamisel ning Karlsruhe Kõrgema Muusikakooli (2003) professor Renate Greiss-Armini ja Matthias Allini juhendamisel. Ta on täiendanud end mitmetel meistrikursustel. Linda Vood on osalenud väga paljudes Eesti orkestrites ja kammeransamblites ning tegelenud pedagoogitööga. Praegu õpetab ta flööti Vanalinna Hariduskollegiumis.

Heli Ernits alustas oboeõpinguid 1999. aastal Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, olles varem õppinud flööti. Ta on lõpetanud Karlsruhe Muusikakõrgkoolis bakalaureuseõppe (2009) professor Thomas Indermühle juhendamisel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureuseõppe (2008, dots Olev Ainomäe), magistriõppe (2010, õp Nils Rõõmussaar, prof Matti Reimann) ja doktoriõppe (2016, prof Matti Reimann, prof Toomas Siitan). 2014. aastal täiendas ta end külalisüliõpilasena Rostocki Muusika- ja Teatrikõrgkoolis prof Gregor Witti oboeklassis.

Heli Ernits on pälvinud I preemia IV rahvusvahelisel konkursil “Jūrmala 2008”, II preemia Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele (2008 ja 2012), ERSO preemia Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil “Con brio” (2010), mis tõi kaasa esinemise solistina ERSO ees (oktoober 2011, dirigent Daniel Raiskin, Bohuslav Martinů oboekontsert) ja laureaaditiitli Yamaha stipendiumikonkursil (2012). Alates 2009. aastast töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. Heli Ernits tegutseb aktiivselt ka kammermuusikuna, esitab sageli eesti muusikat ja on puhkpillikvintett Estica asutajaliige.

José Carlos Domínguez Almela õppis oma kodulinnas Cádizis Real Conservatorio Profesional de Música ‘Manuel de Falla’s ning jätkas õpinguid Sevillas Conservatorio Superior de Música

‘Manuel Castillo’s, kus õppis Camilo Irizo juures. Seejärel kolis ta Helsingisse, kus õppis Sibeliuse Akadeemias klarnetieriala magistrantuuris Olli Leppäniemi ja Harri Mäki juures.

Soomes viibimise ajal esines José Soome Raadio Sümfooniaorkestri, Lahti Sümfooniaorkestri, Soome Kammerorkestri, Helsingi Filharmooniaorkestri, Helsingi Kammerorkestri ning

Helsingi Sinfonietta, Tapiola Sinfonietta ja Dala Sinfonietta (Rootsi) koossseisus. Ta on töötanud Oulu Sümfooniaorkestri klarnetirühma abikontsertmeistrina ja Soome Rahvusooperi orkestris bassklarnetistina. Hispaanias on José esinenud orkestritega nagu Granada Linnaorkester ja Sevilla Kuninglik Sümfooniaorkester. Samuti on ta mänginud Andaluusia, Córdoba ja Cádizi noorteorkestrite koosseisus. Praegu töötab José Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris abikontsertmeistrina Es-klarnetiga.

Lisaks on ta teinud koostööd Grafeneggi Akadeemia orkestriga Austrias ja BBC Sümfooniaorkestriga Suurbritannias. José on osalenud Jacques Lanceloti klarnetikonkursil (2023), Cruselli klarnetikonkursil (2021), teisel Viini rahvusvahelisel muusikakonkursil (2020), Carl Nielseni rahvusvahelisel konkursil (2019), Leoš Janáčeki rahvusvahelisel konkursil (2019), Mercadante klarnetikonkursil (2018) ja Chieri muusikakonkursil (2015).

Lisaks peamistele õpingutele on José täiendanud end paljudel meistrikursustel, kus tema mentoriteks on olnud Luis Estellés, Carlos Gil, Francisco José Cantó, David Calvo, Javier

Trigos, Antonio Salguero, Charles Neidich, Asko Heiskanen, Björn Nyman, Yehuda Gilad, Andreas Sundén ja Christoffer Sundqvist.

Maarja Nuut alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri erialal (õp. Maigi Pakri), kuid lõpetas löökpillide erialal (õp. Kristjan Mäeots). Bakalaureusekraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Rein Roosi juhendamisel, millele järgnesid magistriõpingud Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Magistrikraadi lõpetas ta Bergeni Ülikooli Griegi Akadeemias (õppejõududeks Håkon Kartveit, Peter Kates ja Manuel Hofstätter). Peale õpingute on Maarja end täiendanud Rootsi Kuningliku Ooperiorkestri timpanimängija Mikael Nilssoni juures ning osalenud Nick Woudi (Royal Concertgebouw Orchestra) timpani meistriklassides. Aastatel 2013 – 2014 ja 2018 – 2019 töötas ta Rahvusooper Estonia orkestri löökpillirühmas. Samuti on ta üles astunud Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Festivaliorkestri koosseisus. ERSO-ga on Maarja varasemalt koostööd teinud löökpilli rühmamängijana. Lisaks on ta mänginud mitmete Skandinaavia orkestrite koosseisus, sh Bergeni Filharmoonia Orkester, Trondheimi Sümfooniaorkester, Kristiansandi Sümfooniaorkester, Stockholmi Kuninglik Filharmooniaorkester ja Islandi Sümfooniaorkester.

Date
Mon, 8. April - 18:00 - 19:00


Price
5€ – 10€

Organizer

Käina Huvi- ja Kultuurikeskus

Venue

Käina Huvi- ja Kultuurikeskus
Mäe 2
Käina, Hiiumaa 92101 Eesti
+ Google Map
Phone:
463 6132
View Venue Website