Loading Events

Enn Kunila kunstikollektsiooni näitus: „Olev Subbi aktimaalid“

Fri, 21. June - Tue, 20. August
Subbi EST 1920x1080

Näitusel „Olev Subbi aktimaalid“ on väljas Olev Subbi (1930–2013) kuus aktimaali ja autoportree.

Olev Subbi tõusis 1970ndatel Eesti juhtivaks aktimaalijaks. Aktid ei olnud Subbi jaoks niivõrd erootilised, vaid ilu rõhutamiseks. Aktid ja neid ümbritsevad keskkonnad pärinevad justkui paralleelmaailmast, milles kõik on harmooniline. Subbi otsis kunstis ennekõike ilu, lepitust, rõõmu.

Modellide taustaks on loodus, linn või siis hübriidne keskkond, kus liituvad erinevad ruumid. Maalil „Kaks tüdrukut ja varasuvine linn“ on aimata Olev Subbi enda ateljee Tallinnas Liivalaia tänaval. Siin-seal näeme ka esemeid, mida Subbi järjepidevalt oma maalidel kujutas ning mis pärinesid 1930ndatest, mis oli tema jaoks lapsepõlve ideaalmaailm: must nahktugitool, Lutheri tool, vana laud ja nii edasi.

Vägagi tüüpiline Subbi loomingus on taustal akna või kaarava kujutamine, läbi mille paistab helgem, valgem ja idüllilisem ruum. Hästi tuleb see välja teosel „Avatud aken“, mis rippus Subbi ateljees kuni tema lahkumiseni ja mida ta keeldus müümast.

Teos „Tüdruk rõdul“ on Eestis eksponeeritud esimest korda. Kohe pärast valmimist viidi see Jaapanisse, kust liikus ühel hetkel edasi USAsse. Tagasi Eestisse jõudis maal alles mõned aastad tagasi.

Näitus on avatud iga päev kell 10–18, neljapäeviti 10–20.

Organizer

Venue

Kärdla Kultuurikeskus