Võta väljakutse vastu: Õpi päriselt puhkama!

06 Jun 2023
Hiiumaa1-20

Hiiumaa turismiklaster alustas teavituskampaaniat, millega kutsutakse üles päriselt puhkama ning tegema seda puhkamiseks ideaalses keskkonnas – Hiiumaal!

„Hiiumaal ei ole müra- ega valgusreostust, liftiga hotelle, massiivseid kaubanduskeskusi ega neoonvalgusega ööklubisid. On inimtühjad rannad, mets ja meri. Siin on selline vaikus ja rahu, et isegi aeg käib siin puhkamas, Hiiumaa on hinge SPA,“ selgitas kampaania põhisõnumit Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav.

Hiidlaste sõnum “õpi päriselt puhkama” lähtub psühholoogide ja ajuteadlaste kinnitusest, et mittemidagitegemine on kõige tulemuslikum viis vaimse tervise ja tasakaalu taastamiseks ning stressi leevendamiseks.

“Peaasi.ee küsitluse kohaselt tunneb 46% eesti inimestest vaimset kurnatust. Inimene ei ole igiliikur, ei saa ilma puhkamata järjest kõike teha. Selleks, et tunda ennast füüsiliselt ja vaimselt hästi, on vaja aega maha võtta ja puhata või logeleda,” toetas Peaasi.ee juht Anna-Kaisa Oidermaa hiidlaste puhkusesõnumit, “puhkamine on väga oluline vaimse tervise vitamiin.”

„See on tegelikult üsna raske ülesanne, et tuled  ja ei tee midagi. Tavaliselt minnakse ju kuhugi ikka sellepärast, et võimalikult palju näha ja teha,“ rääkis Üksvärav ja lisas, et Hiiumaal on siiski ka aktiivse puhkuse tarbeks erinevaid tegevusi ja sündmusi küllalt.

“On kultuurisündmusi, spordivõistlusi, vaatamisväärsusi ja muid elamusi, mis annavad põhjuse mõelda, et ei ole tuldud päris niisama, et ikka põhjusega. Aga enne ja pärast neid saab harjutada viljakat mittemidagitegemist,” täpsustas turismiklastri juht.

Päriselt puhkamise sõnumit edastab kampaanias Hiiumaa puhkusejuht, keda kehastab näitleja Jarmo Reha. Puhkusejuht jagab soovitusi, kuidas õigesti puhata, õpetab logelema ja molutama.

 

Üks olulisi teemasid, mida Hiiumaa turismiklaster tahab muuta, on Hiiumaa lühike puhkusehooaeg. “Puhkama ei pea ainult juulis, kui on sääsed ja palav. Päriselt puhkamist saab Hiiumaal harjutada igal aastaajal. Randasid ja tähistaevast lukku ei panda, männimets on roheline aastaringi. Saab tulla iga kell,” julgustas Üksvärav ning lisas, et peale päriselt meres ujumist on tervisele väga kasulik ka metsasuplus (forest bathing – inglise.k, shinrin-yoky – jaapani k): “Ei pea sörkima ega venitusharjutusi tegema. Juba paar tundi lihtsalt metsas olemist ilma telefonita aitab vähendada tehnoloogiamürgitusest tekkinud ärevust ja stressi.”

 

Hiiumaa turismiklaster kutsub üles päriselt puhkamise väljakutse õnnestumist või mitteõnnestumist ka teistega jagama. Kõikide osalejate vahel loositakse välja suurepärane auhind – puhkus Hiiumaal! Osale väljakutsel, lisades oma sotsiaalmeedia postitusele/fotole teematrellid #puhkushiiumaal ja märkides kasutajaks @VisitHiiumaa.

Tegemist on Hiiumaa kui turismisihtkoha esimese mahukama mainekujunduskampaaniaga, mis hõlmab TV, raadio, online- ja sotsiaalmeedia kanaleid. Loovalahendus on agentuurilt Lennuk. Osapooled kampaania elluviimisel on veel PR Concept ja Inspired Universal McCann

Hiiumaa turismiklaster koondab Hiiumaa turismiasjalisi, et suurendada saare tuntust merelise sihtkohana. Hiiumaa turismiklaster loodi 2021. aastal ja hetkel kuulub klastrisse ligi 50 liiget, sh Hiiumaa vald toetajaliikmena. Hiiumaa turismiklastri tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Piirkonna konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

Energiapatareid lae Hiiumaal! Õpi päriselt puhkama!

 

Hiiumaa1-20

Read more

04.09.2022
Septembris algab uus suvi!

Sellega on nõus ka Hiiumaa Vananaistesuve projektijuht Ly Johansen: “Saarte suvi kestabki kauem, sest meri hoiab sooja,…

Read more
04.10.2022
Ave Alavainu: „Emigreerusin läände abiellumise teel, Nõukogude riigipiiri ületamata.“

Täna, 4. oktoobril möödub 80. aastat Ave Alavainu sünnist. Jagame sel puhul tema viimast intervjuud.   Üle…

Read more
09.02.2023
Hiidlased tõid pealinnna merelised seiklused koos optimist, õnneloosi ja kalapüügiga

Täna alanud rahvusvahelisel turismimessil Tourest 2023 on hiidlased kohal päris purjeka ja kadakatega. Messikülastajatel on võimalik osaleda…

Read more