Reisiajakirja GO Hiiumaa uus number on valmis

26 Jan 2023
Go Hiiumaa 2023

Helsingis toimunud turismimessiks Matka 2023 valmis uus Hiiumaa turismiajakiri Go Hiiumaa 2023, mida jagatakse ka Düsseldorfis toimuval meremessil BOOT. Eesti ja inglise keeles ilmunud 64-leheküljelised trükised annavad ülevaate Hiiumaa unikaalsest loodusest, inimestest, puhkamisvõimalustest ja tegevustest, mida kohalikud, suvehiidlased ja külastajad saarel teha saavad. Peagi on ajakiri saadaval üle Eesti.

„Hiiumaa on väega saar ning seest suurem, kui väljast paistab. Kõike, mida meil külastajale pakkuda on, pole võimalik ühte ajakirja mahutada,“ tõdes Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav. GO Hiiumaa trükises leiavad kajastamist Hiiumaa kui rohelise sihtkoha teemad, matkarajad, rannad, lavendlipõld, kohalik toit, saunatraditsioonid, kalastamine ja kultuuripärand. Hiiumaa eripärasest talvest kirjutab Hiiumaa kirjanik Tõnu Õnnepalu ja Hiiumaast inspireeritud kunstist räägib skulptor Edith Karlson. Saarel leiduvatest saladustest, aaretest ja elamustest räägivad läbi omaenda lugude hiidlased ja teised saarega seotud inimesed.

GO reisiajakirja peatoimetaja Tiit Pruuli täheldas, et Hiiumaal on palju elujõulisi kogukondi, kes ühiselt kodusaare asja ajavad. „Hiiumaal on vanu traditsioone ja uue elu põnevat vaibi. Ja mõlemal suunal on toredad eestvedajad, kes pakuvad rõõmu nii paiksele rahvale kui ka külalistele,“ põhjendas Pruuli Go Hiiumaa seekordsete intervjueeritavate ja teemade valikut.

Ajakirjas leidub Hiiumaa vaatamisväärtuste ja külastuskohtade kaart ning mõned soovitatavad külastusteekonnad. Ajakirja lisatud QR-koodide abil saab nutiseadme kasutaja Hiiumaa veebivärava hiiumaa.ee kaudu edasi liikuda konkreetse objekti juurde või otsida lisainfot sündmuste kalendrist.

Üksvärava sõnul on Hiiumaa selle aasta sündmuste programm tihe ning lisaks üle Eesti tähistatavatele sauna-aastale ja liikumisaastale on Hiiumaa tänavune teema muusika: „Rudolf Tobiase 150 sünniaastapäevale pühendatud muusika-aasta toob Hiiumaale pea kõik Eesti esinduskollektiivid, sh Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, toimub Rudolf Tobiase nimeline klaveriõpilaste konkurss, väikesaarte laulupidu ja palju muud. Toimuvad ka kõik juba traditsiooniks saanud saare muusikafestivalid. Täpsem info on meie kodulehel hiiumaa.ee.“

Ajakiri valmis Hiiumaa turismiklastri tellimusel koostöös Go Traveliga. GO Hiiumaa trükiarv on 22 000 eksemplari, seitse tuhat neist inglise keeles.  Hiiumaa turismiklastri tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

Terit teitele/ Tere tulemast!

Go Hiiumaa 2023

Read more

31.05.2022
The first Hiiumaa Tourism Fair takes place on 15 June!

Hiiumaa tourism fair and opening of the tourism season In a situation where all the fairs around…

Read more
12.08.2022
Suvekontorisse pääseb kasvõi 24/7

Hiljuti avas Hiiumaa Arenduskeskuses vastrenoveeritud ja 24/7 ligipääsuga kaugtöökontori Kärdlas aadressil Vabrikuväljak 1. Kaugtöökontorit saab broneerida Hiiumaa Arenduskeskuse…

Read more
24.09.2022
Hiiumaa väärib kohta maailma matkakaardil

Selle aasta augusti keskel pakkisin esma­vajaliku seljakotti ja sõitsin Rootsi, et võtta osa viiepäevasest Põhja-Rootsis toimuvast Fjällräven…

Read more