Hiidlaste suve tervitamise traditsioon Ave Alavainu aias jätkus laulude ja luuletustega

21 Jun 2022
Suve tervitamine

Täna võtsid hiidlased Kärdlas Ave Alavainu koduaias pidulikult vastu tänavuse suve. Sel puhul loeti luuletusi, mängiti pilli, lauldi ja tantsiti. Kevade viimaseid sekundeid loendati kooris nagu uut aastat oodates. Ave Vita! nime kandvas aias on suve saabumist tähistatud ka varem, täna toimus see esimest korda ilma aia perenaise Alavainuta.

Vaata suve saabumist Hiiumaale:

 

Hiiumaa turismiklastri juhi Kristel Üksvärava sõnul on tegemist ühega hiidlaste kogukonnatunnet koos hoidvatest traditsioonidest, mille jätkumist just oma koduaias soovis ka aprillis lahkunud Ave Alavainu ise. Nagu hiljuti Ave Vita! aias peetud Alavainu mälestuspeole, oli ka suve tervitamisele saabunud põliseid Hiiumaa elanikke ja uushiidlasi, Ave Alavainu sõpru ja kolleege.

„Hiidlased ja Hiiumaa traditsioonid on osa meie saare unikaalsest keskkonnast ja seetõttu on sündmused nagu täna, avatud ka külalistele. Ave ütles talvel, et traditsiooni tuleb jätkata ka siis, kui ta ise on läinud. Ja lubas aknast või ukse varjust jälgida, kas me ikka tuleme pööripäeval siia kokku. Suuresti tänu Avele sai Hiiumaa tänavuseks teema-aastaks kirjandusaasta ja ka suve saabumise tähistamise tava seadis tema sisse,“ rääkis Üksvärav. Ave Alavainu alustatud suve tervitamise traditsiooni lubati koos jätkata ka järgmistel aastatel.

„Teeme seda sama rõõmsameelselt nagu Ave ise,“ kinnitas turismiklastri juht ja meenutas, et Ave Alavainu 80. sünni(aasta)päeva tähistamine toimub tänavu 4. oktoobril Kärdla kultuurimajas. Üksvärava sõnul on ka sügis Hiiumaal väga ilus aastaaeg ning ta julgustas huvilisi Alavainu sünnipäeva kalendrisse märkima. Seniks aga kutsus turismiklastri juht Hiiumaale suve nautima ja saatma erinevatest maailma paikadest Ave Vita! aadressile postkaarte.  „Ave armastas väga postkaarte saada ning sellega seoses kutsume kõiki üles saatma postkaarte pealkirjaga Mõeldes Avele. Kaarte on oodatud saatma kõik – reisidelt, võõrsil elades või ka Eesti eri paigust. Sügisel teeme nendest toreda maailmapilti avardava postkaardinäituse,“ ütles Üksvärav.

Kaardi aadressi reale märkida:
Mõeldes Avele
Ave Vita!
Kärdla, Hiiumaa

Ave Alevainu luuletusi kuuleb järgmisel korral aga juba Hiiumaa esimesel kirjandusfestivalil – 2. juuli hommikul kell 4.10 koos Päikesetõusuga Kärdla sadamas.

Suve tervitamine

Read more

31.05.2022
Participate in the “Hiiumaa Moves 2022” mobility series

Hiiumaa Moves 2022 Hiiumaa municipality’s mobility series “Hiiumaa Moves 2022″ will take place in the period 15….

Read more
12.08.2022
Suvekontorisse pääseb kasvõi 24/7

Hiljuti avas Hiiumaa Arenduskeskuses vastrenoveeritud ja 24/7 ligipääsuga kaugtöökontori Kärdlas aadressil Vabrikuväljak 1. Kaugtöökontorit saab broneerida Hiiumaa Arenduskeskuse…

Read more
24.09.2022
Hiiumaa väärib kohta maailma matkakaardil

Selle aasta augusti keskel pakkisin esma­vajaliku seljakotti ja sõitsin Rootsi, et võtta osa viiepäevasest Põhja-Rootsis toimuvast Fjällräven…

Read more