Loading Events

Hiiumaa Kino: “Fabelmanid”

Fri, 27. January, 2023 - 18:00 - 20:30
Fabelmans_Apollo_EGlr_3840x2880_EE

Steven Spielbergi seni kõige isiklikum film põhineb režissööri lapsepõlve kirel filmitegemise vastu ja perekonna dünaamikal, mis imbus ka tema töösse.

Filmi staarideks on rohkelt nimekaid näitlejaid: 16-aastase algaja filmitegija Sammy Fabelmanina näeme Gabriel LaBelle’i („Kiskja”); tema loovhingest ema Mitzi rollis on neljakordne Oscari nominent Michelle Williams („Manchester by the Sea”); Paul Dano („Batman”) kehastab Burti, edukat teadushuvilist isa; Seth Rogenit („Steve Jobs”) näeme Bennie Loewyna, kes on nii Burti parim sõber kui ka Fabelmani perekonna laste „auonu“; Oscari nominent Judd Hirsch („Lihvimata vääriskivid“) astub üles Mitzi onu Borisi osas.

Filmi lavastas Steven Spielberg. „Fabelmanide“ käsikirja autoriteks on Steven Spielberg ja Pulitzeri auhinna laureaadist näitekirjanik Tony Kushner („Inglid Ameerikas“), kes nomineeriti Oscarile Spielbergi filmide „Lincoln“ ja „München“ eest.

Näitlejate hulgast leiame veel Oscari nominendi Jeannie Berlini („Mesinädalad kahe naisega“), kes kehastab Sammy isapoolset vanaema Hadassah Fabelmani; Julia Buttersi („Ükskord Hollywoodis“) Sammy õe Reggiena; Robin Bartletti („Kuutõbised“) Sammy emapoolse vanaema Tina Schildkrautina ja Keeley Karsteni („Jahimehed“) Sammy õe Nataliena.

Muusika komponeeris viiekordne Oscari võitja John Williams („Schindleri nimekiri“), kostüümide autoriks on kahekordne Oscari laureaat Mark Bridges („Artist“) ja kunstnik-lavastaja on kahekordne Oscari võitja Rick Carter („Lincoln“). Filmi toimetasid kolmekordne Oscari laureaat Michael Kahn („Reamees Ryani päästmine“) ja Sarah Broshar („West Side’i lugu“). Operaatoriks on kahekordne Oscari võitja Janusz Kaminski („Schindler’i nimekiri“).

Filmi produtsendid on Steven Spielberg ja Tony Kushner ning kolmekordne Oscari nominent Kristie Macosko Krieger. Vastutavad produtsendid on Carla Raij („Maestro“) ja Josh McLaglen („Logan“).

Date
Fri, 27. January, 2023 - 18:00 - 20:30


Price
5€ – 6€

Organizer

hiiumaa kino

Venue

Kärdla Kultuurikeskus