Pühalepa kirik saab uue vasest kirikutorni

17 Oct 2022
pühalepa kirik

Pühalepa kirik saab uue vasest kirikutorni ja OÜ Rändmeister ehitab Kuressaare lähistel sellele puidust kandekonstruktsiooni. Kui puitsõrestik ja puidutapid valmis saavad, võetakse see tükkideks lahti ja toimetatakse Hiiumaale.

Rändmeistri juhatuse liige Juhan Kilumets ütles, et maa peal on uut torni lihtsam ehitada kui torni kivijala kohal, kus ilmaolud seda takistavad. Põhjus, miks torni just Saaremaal ehitatakse, on lihtne – puusepad elavad seal.

Saarlaste tähelepanu köitsid suured tellingud tee ääres Kuressaarest Nasva poole minema hakates. Need on ümbritsetud kilega ja selle all valmibki torni kandekonstruktsioon.

Pühalepa koguduse õpetaja Triin Simsoni sõnul peaks tornitööde esimene etapp ehk puidust konstruktsioon valmima 31. jaanuariks. Seni on riik kultuuriministeeriumi kaudu toetanud ehitust 250 000 euroga. Kuna vana torni lammutus ja uue torni paigaldamine selle eelarve sisse ei mahu, ootab kogudus uue aasta alguses tööde lõpetamiseks riigipoolse rahastuse jätkumist.

Artikkel ilmus Hiiu Lehes. Autor: Piret Eesmaa. 

Artikli avaldamist on rahastatud Piirkonna Konkurentsivõime Tugevdamise (PKT) mettle kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist. 

pühalepa kirik

Loe lisaks

13.05.2024
Margit Kääramees “Meie jaoks on Orjaku sadam maailma ilusaim väikesadam”

Tulihingeline kultuurikorraldaja Margit Kääramees seisab hea paljude populaarsete kultuurisündmuste eest Hiiumaal, aga üks olulisematest südameasjadest on tema…

Loe edasi
06.05.2024
Ristna tuletorn – Eiffeli meistriteos

Suvehiidlasest arhitekt Indrek Laos on kulutanud lugematuid tunde Eiffeli tehases valmistatud Ristna tuletorni uurimiseks ning selle tutvustamiseks…

Loe edasi
19.04.2024
Yui Yui & Kao Thai

Tänapäeval ei saagi enam paljude asjade üle üllatuda ning üllatus ei ole ka see, et jälle kord…

Loe edasi