Loading Events

Seminar: SUP-direktiiv ja ühekordsete nõude vaba ürituste korraldamine uuel aastal

Wed, 6. December, 2023 - 13:00 - 16:00
FB ürituse kaanepilt

Keskkonnasäästlike lahenduste rakendamine ürituskorralduses ei ole pelgalt vabatahtlik trend, vaid üha enam reguleeritav seadusandlikult. Alates 1. jaanuarist 2024 aastast on avalikel üritustel lubatud kasutada toidu ja joogi serveerimiseks üksnes korduskasutatavaid anumaid ja söögiriistu.

Mida kõike see korraldajatele tähendab ja mida SUP e. Single Use Plastics direktiiv endaga kaasa toob, seda kõike seminaril arutamegi.

Pakendiseaduse muudatustest ja korduskasutusest avalikel üritustel räägib Kliimaministeeriumist ringmajanduse osakonna nõunik Kertu Sapelkov.
Praktikute kogemusi jagab mh. kestlike ürituste korraldaja ja koolitaja, Acento projektijuht Kirsika Meresmaa, kes juba aastaid on tegutsenud selle nimel, et väiksemaid ja suuremaid üritusi nagu Viljandi Folk või Noorte laulu- ja tantsupidu keskkonnahoidlikumaks muuta.
Jäätmekorraldusest üritustel räägib Hiiumaa valla jäätmespetsialist Kadri Aljas. Oma kogemusest pandinõudega ürituse korraldamisest jagab Viscosa Kultuuritehase eestvedaja Marco Pärtel.

Pärast ettekandeid toimub ühisarutelu võimalike lahenduste üle Hiiumaal.

Pane kuupäev enda kalendrisse kirja, tule kuulama ja kaasa rääkima!

—–
Seminari korraldavad SA Hiiumaa Arenduskeskus koostöös Hiiumaa Vallavalitsusega. Seminari korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Aeg
Wed, 6. December, 2023 - 13:00 - 16:00

 

Organizers

SA Hiiumaa Arenduskeskus
Hiiumaa vald

Venue

Hiiumaa Pruulikoja Resto
Vabaduse 15, Kärdla + Google Map