Loading Events

Anne Rudanovski näitus ORIGAMI KOSMOLOOGIA

Fri, 2. June, 2023 - 11:00 - 15:00
A.Rudanovski_cryptograms_of self(1)

ANNE RUDANOVSKI

Origami kosmoloogia

Traditsiooniliselt on origami paberist voltimine, mille tulemusena tekivad äratuntavad objektid, mida enamasti saab jooniste ja voltimisprotsessi selgituste olemasolu korral korrata. Näitusel „Origami kosmoloogia“ saab näha origamipõhiseid objekte ja installatsioone, mis kannavad ajaloolise tehnika vormiesteetikat ja filosoofiat ning kus voltimisest on saanud võimalus sisenemiseks loodu olemuslike nähtamatute struktuuride maailma. Vahel võivad abstraktsed korrapärased vormid olla ainsaks ja ülimaks vormiks, milles saab end välja puhata maailma tohutust komplekssusest ja korratusest.

“Voltimine on nii ideede väljendusviis kui ka lõputu inspiratsiooni allikas. Tööprotsessis kasutan eksperimentaalset käed-külge meetodit. Kätega mõtlemise spontaanse ja intuitiivse tegevuse tulemusena vormuvad ideed nähtavaks enne, kui aju neid sõnadesse panna suudab. Nii muutub paberileht kõige lihtsamaid origamivõtteid kasutades uuteks ideedeks, pindadeks, vormideks ja lõpuks kontseptuaalseks kunstiteoseks.

Mind võlub PABER materjalina, origami struktuursus ja kombinatoorika mitmekesisus; RUUT, millest kõik algab; kordustes sündivate objektide loomise PROTSESS. Voldin intuitiivselt valgest puhtast ruudukujulisest paberilehest kujundi. Kust see tuli ja kuhu see viib?”

Anne (Maar) Rudanovski on skulptor ja kunstiõppejõud, kes on sündinud Kärdlas 1964 ja hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias (1984–1990). Ta on professor Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonnas alates aastast 2014. Tema loomingut iseloomustab süvenemine inimtekkelise materjali paberi kui kultuuri sümbolisse. 2019. aastal viibis ta pooleaastasel ümbermaailmareisil, et dokumenteerida ja uurida kadumisohus käsitsi paberivalmistamist traditsioonilistes „pabeririikides” nagu näiteks Hiina, Jaapan, Korea. Paberimuuseumi asutaja (2010) ja Eesti Origami Keskus SATORI asutaja (2020).

Aeg
Fri, 2. June, 2023 - 11:00 - 15:00


Hind
Free

 

Korraldaja
MTÜ Hiiumaa Loovisikute Vabaühendus HiKu

Venue

Nelja Nurga Galerii
Keskväljak 5.a
Kärdla, Eesti
+ Google Map
Phone:
510 9255
View Venue Website